Біля Броварів зафіксували африканську чуму свиней

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На території лісопаркового господарства Дарницького району міста Києва, на межі з Київською областю, виявили труп дикої свині. Після дослідження тіла фахівці встановили вірус африканської чуми свиней. Про це йдеться в повідомленні головного управління столичної Держпродспоживслужби від 23 квітня.

Як зазначають у ДПСС, на місце знахідки організували виїзд робочої групи. Вона виявила сильно розкладений труп дикої свині вагою біля 200 кг. Тіло побачили на узбіччі дороги.

Зважаючи на положення трупа, знайдений шматок тканини з плямами крові та інші обставини, в ДПСС припустили, що труп викинули з автотранспорту. Тому, як вважають дослідники, тварина загинула в іншому місці.

Фахівці Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи відібрали патогенний матеріал і направили його для проведення досліджень до Центральної випробувальної державної лабораторії ДПСС у Київській області та місті Києві.

Відповідно до звіту установи, дослідники виявили ДНК-вірус африканської чуми свиней.

Після цього фахівці провели епізоотичне обстеження місця знахідки трупа, а також території, яка межує з Дарницьким лісопарковим господарством.

Зазначимо, в ДПСС не уточнюють де саме знайшли труп свині. Водночас відомо, що до території Дарницького лісгоспу належить ліс, головно в межах Києва на лівому березі Дніпра, що межує з Броварським та Бориспільским районами Київської області.

Ліс, схема, карта

Територія Даницького лісгоспу

шлагбаум

Дарницький лісгосп біля вул. Драгоманова в Броварах

Водночас у Держпродспоживслужбі, за результатами знахідки і досліджень, визначили
межі спалаху (неблагополучного пункту) – частина території Дарницького лісопаркового господарства, де виявлено труп. Зона захисту –  межі території Дарницького лісопаркового господарства, епізоотичного вогнища (неблагополучного пункту) Водночас зони нагляду:

  • у східному напрямку – прилеглі території Київської області;
  • у західному напрямку – частина Дарницького, Дніпровського районів Києва та прилеглі території Київської області;
  • у південному напрямку – прилеглі території Київської області;
  • у північному напрямку – частина Деснянського району та прилеглі території Київської області.

У випадку виявлення хворих тварин, що поводяться нестандартно, а також трупа свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини, вказують у ДПСС. А також – ужити заходів, щоб не допустити контакту з виділеннями хворої тварини.

Довідка

Африканська чума свиней не становить небезпеки для людей, зазначають в управлінні Держпродспоживслужбі міста Києва. Проте вона небезпечна для самих свиней. На недугу хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

Африканська чума свиней характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових і діагностичних досліджень, організацію профілактичних іліквідаційних заходів.

Основний шлях передачі збудника між твариною – це безпосередній контакт і перенесення збудника від хворої до здорової тварини через посередника. Також – людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою. Окрім того – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців). Тим часом холод (заморожена свинина) – всього лише консервує збудник (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

Головне фото – Сегодня

Читайте також

  1. На Київщині погіршилася ситуація з Африканською чумою свиней
  2. Карантин через сказ у Броварах: домашній кіт покусав людину
  3. Коронавірус: антирекорд на Броварщині. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь