Лікарі первинної та вторинної ланок броварської медицини і далі заповнюватимуть журнали, виписуватимуть талони, вестимуть іншу паперову документацію. Так вирішили головні лікарі Броварів – Валентин Багнюк та Ігор Кравцов, практично відтермінувавши запровадження наказу Міністерства охорони здоров’я, яким було скасовано низку паперової документації. Про це розповіли самі медики під час сьогоднішньої оперативної наради за участі міського голови.
«Ви знаєте, що 157-ий наказ Міністерства скасував деякі довідки та медичні огляди дітей у школі і в дитячих садочках… Виклик лікаря додому – скасували журнали. Ми на місці вирішили, що не будемо втілювати цей наказ різко, скасовувати, ми його будемо втілювати поступово… поки не закінчиться приписна кампанія населення до свого лікаря, щоб не «будоражити» населення… поки не буде обміну телефонами між лікарем та населенням», – пояснив Ігор Кравцов, керівник Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Ми теж… поки що зробили внутрішній наказ і не скасували талонну систему, тому що це призведе до хаосу. Якщо з талонами ще якось керовано, то без талонів лікар не може прийняти 150 осіб, а вони всі прийдуть і вимагатимуть огляду… А головне, що статистичні талони скасовуються. Важко буде коригувати кількість людей, які приходять на прийом. І в принципі статистику… Внутрішнім наказом ми ці журнали залишили в силі, тому що зараз важко буде щось якось коригувати і контролювати цю ситуацію… і теж дитячі довідки в садочки і огляди студентів… не скасовані», – додав Валентин Багнюк, очільник Броварської центральної районної лікарні.

Нагадаємо, 13 березня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, відповідно до якого були скасовані застарілі форми первинної облікової документації. Відтепер, як зазначає МОЗ, медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров’я.
Як зазначила міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, зараз усі ці зміни – це перший крок, яким відкривається програма по переходу на електронний формат обліку. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям.
