Чому пенсіонери за кордоном відпочивають, а наші пляшки збирають?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко,

фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Як виглядає типовий іноземний пенсіонер у нашій уяві? Галасливий, задоволений життям, у шортах і з фотоапаратом подорожує світом. І мало хто замислюється, скільки цьому пенсіонеру доводилося працювати, щоб так жити на старості років. Тому що, як вважається, працювати треба лише в нас, а от за кордоном пенсія сама з неба звалюється.

Зробивши невеличкі дослідження серед своїх знайомих та родичів, що живуть за кордоном, ми знайдемо лише підтвердження тези про те, що на пенсію собі в будь-якій країні треба заробляти. Бажано змолоду. Але є й альтернативний варіант – жити на соціальну допомогу. Правда, в цьому випадку від вищезазначеного способу залишаться, мабуть, тільки шорти.

 1. Інструменти для заощаджень. Як правильно обрати?
 2. Сім ефективних методів для заощаджень

Тому і нам, дивлячись на те, скільки сьогоднішніх пенсіонерів залишилось без грошей та на межі виживання, треба зробити висновки. Можливо, не плекати ілюзії, що діти нас годуватимуть чи держава дасть все необхідне, а вже зараз починати робити те, чого не робили наші батьки та дідусі з бабусями. Це логічно, якщо хочеш отримати інший результат, аніж жебракування на пенсії. Що ж такого роблять всі закордонні пенсіонери, що зараз штурмують бари в Туреччині? Чим їх життя відрізнялось від життя наших пенсіонерів? Варто вивчити!

Чи велика за кордоном пенсія?

Ми, дивлячись на життєрадісних іноземців похилого віку, часто говоримо самі собі, що «от там життя, там про людей думають, а в нас держава взагалі не робить нічого!». Насправді, це помилкове судження. Бо більшість із них заробляли та збирали свою пенсію самостійно.

 1. Як обрати банк, який не вкраде ваші гроші?
 2. Компанії страхування життя: а якщо вони з нашими грошима втечуть?

До прикладу, в Америці на пенсію треба мати не лише страховий стаж, а й збирати ще й  інвестувати кудись гроші, щоб мати в майбутньому надбавку до пенсії. У Німеччині, маючи стаж роботи 38-45 років, від держави отримують до 38% від зарплати, а ще платять хоч і невеличкі, але податки (так-так! У Німеччині навіть пенсіонери платять податки) та сплачують за медичне страхування. Причому в більшості ці гроші йдуть на оплату житла та комунальних послуг. Гарною добавкою до пенсії є власні збережені кошти за допомогою страхування життя. Поліс відкривається ще замолоду, весь час, поки працюєш, зберігаєш там гроші, а коли виходиш на пенсію – отримуєш значну суму, на відсотки з якої можна непогано жити.

1.Банк: золото, валюта чи гривні?

2. Три прості кроки до фінансової незалежності, які ви навряд колись зробите

У Франції, щоб отримати 60% від зарплатні, треба пропрацювати до 67 років. Тому більшість користується приватними компаніями, щоб отримати пасивний дохід раніше та вийти на пенсію раніше.

Тобто, знову повертаючись до державного пенсійного забезпечення, ми бачимо, що можливості будь-якої держави покращення життя своїх пенсіонерів дуже обмежені. Тому єдиним правильним рішенням є збільшення пенсії за рахунок власних накопичень.

Чому більше 70% закордонних пенсіонерів обирають страхування життя?

Страхування життя – це довгострокова інвестиція з вашим фінансовим захистом і гарантія допомоги вашим близьким. У чому це виражається? Поліс страхування життя забезпечує гроші на такі випадки:

 • дожиття до певного терміну (закінчення дії договору страхування);
 • смерть (може бути «з будь-якої причини»);
 • смерть у результаті нещасного випадку (страхова сума подвоюється або потроюється);
 • інвалідність I-ї групи;
 • а також будь-які випадки, які унеможливлюють надалі плідно працювати та заробляти гроші: критичні захворювання, травми, переломи, хвороби, що призвели до госпіталізації та хірургічного втручання тощо.

Такий фінансовий план дає можливість подбати не лише про себе на пенсії, а й про своїх близьких, якщо нас не стане. А також про себе самого, якщо не зможеш заробляти гроші внаслідок хвороби або нещасного випадку. Тому більшість обирає саме цей фінансовий інструмент для збереження своїх грошей. Щодо банківського депозиту, то накопичувальне страхування життя і банківський депозит –  це зовсім різні інструменти інвестування, вони створені одне одного доповнювати. Як саме це робити, ми вже з вами розглядали в минулих матеріалах.

Згідно з нещодавно опублікованими розрахунками, 30 гривень у день, щоденно внесені на поліс страхування життя, можуть насправді виконувати відразу п’ять завдань: отримувати прибуток, накопичувати грошову вартість, надати допомогу у випадку форс-мажорів із здоров’ям, надати фінансову допомогу вашим близьким у випадку вашої смерті, надати вам перевагу під час отримання кредиту.

Форс-мажор зі здоров’ям. Як не просити гроші в близьких?

Брехні та перекручування фактів дуже багато навколо life insurance. Якщо вирішили розібратися –  не зупиняйтесь. Бо страхування життя спеціально зроблено, щоб допомогти вам фінансово протягом усього життя, а особливо в його кінці. Саме в цьому періоді нам дуже важко самим себе забезпечити та утриматись на тому ж фінансовому рівні, до якого ми звикли. Тому про період пенсії, або відпочинку варто подбати заздалегідь, коли ми ще повні сил, здорові та можемо заробляти гроші!

Фото – надане авторкою 

Читайте також:

 1. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків
 2. Як робити розумні інвестиції. Початок
 3. Як копійки перетворюються на гривні або Шість простих правил заощаджень
 4. Фінансова грамотність: як використати кризу собі на користь
 5. Складний відсоток або капіталізація – міф чи реальність?
 6. Що таке «активи» та «пасиви» і як вони допоможуть ніколи не працювати
 7. Щоб мрія стала реальністю: 5 кроків до встановлення фінансової мети
Поділіться.

Залиште відповідь