Держава передає сільгоспземелі новоствореним громадам

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Володимир Зеленський підписав указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. Про це йдеться на сайті президента України.

Уже з 26 жовтня всі новостворені громади отримають землі (всього 2 млн га) в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку, зазначають в офісі президента.

«Ми повертаємо землі людям. З центру – на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це – гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі», – розповів Володимир Зеленський.

передача сільгоспземель з державної до комунальної власності

Президент України зауважив, що цей крок важливий для завершення децентралізації. Саме громади найкраще знають, як організувати своє життя: де має бути садочок, школа, комунальні дороги, садові насадження та промислові об’єкти.

У межах реформи на кадастровій карті мають оприлюднити інформацію про кожного власника української землі – скільки він платить податків, а також у кого перебувають надра держави, виведені через механізм безоплатної приватизації.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що в межах земельної реформи для українських фермерів запровадять пільгові умови для доступу до ринку землі. Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (на виплат до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).

Фото – Максим Дяченко,  Офіс Президента України

Читайте також

  1. Зеленський підписав закон про ринок землі 

  2. Верховна Рада відкрила ринок землі

  3. Закон про ринок землі ухвалений у I читанні − Верховна Рада

  4. Більшість українців проти продажу землі й хочуть референдум − опитування

Поділіться.

Залиште відповідь