ДНЗ «Казка» очолить представник структури Броварського управління освіти — Сільвертюк

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні у актовому залі Броварського виконкому (Гагаріна, 18) відбувся найперший у Броварах відкритий конкурс на посаду керівника навчального закладу. Обирали директора ДНЗ «Казка». Дитсадок має відкритися у вересні за адресою вул. Чорновола В’ячеслава (входить до складу соціальних інфраструктурних об’єктів житлових комплексів « Лісовий квартал » і « Зелений квартал »).

Склад конкурсної комісії, нагадаємо, такий:

  1. Сергій Бельський — голова постійної комісії з гуманітарних питань Броварської міської ради.
  2. Олег Берестовий — член постійної комісії з гуманітарних питань Броварської міської ради.
  3. Світлана Булка — завідуюча дошкільним навчальним закладом «Золотий ключик».
  4. Надія Лещик — заступник голови Громадської ради при управлінні освіти і науки Броварської міської ради, член ГО «Броварський народний контроль».
  5. Ігор Романенко — голова Громадської ради при управлінні освіти і науки Броварської міської ради, представник ГО «Асоціація батьків м. Бровари».
  6. Людмила Савченко — завідуюча дошкільним навчальним закладом «Лісова казка».
  7. Тамара Стельмах— заступник начальника управління освіти і науки Броварської міської ради.
  8. Ірина Туник — завідуюча відділом дошкільних, позашкільних навчальних закладів, виховної роботи управління освіти і науки.

Конкурсантів виступило двоє:

— Синявська Катерина Володимирівна.

— Сільвертюк Валентина Олексіївна.

Першою представила свою програму вихователь-методист ДНЗ «Катюша» Валентина Сільвертюк.

Подаємо головні тези її виступу:

Щодо додаткових платних послуг, якщо батьки хочуть для дітей вивчення іноземних мов чи хореографії. Пані Сільверстюк вважає, що питання потрібно узгоджувати з батьками.

Щодо запровадження електронних черг для дитячих садочків. Валентина Олексіївна не змогла дати чіткої відповіді, але вважає, що електронна система даних дітей, наприклад, при формуванні груп дуже корисна і необхідна.

Щодо приналежності до політичних партій. Не була у жодній.

сільвертюк

Валентина Сільвертюк

Щодо можливості познайомитися з будівлею дитсадка. Мала надію познайомитися, але сторож не пустив поки що. Дуже складно претендувати на посаду директора закладу, не знаючи ні самого дитсадка, ні колективу.

Щодо можливої автономності ДНЗ. Ставлення позитивне. Хай би була своя бухгалтерія.

Щодо можливого втілення в ДНЗ «Казка» досвіду дитсадка «Катюша», де є театралізована база. Запровадити в «Казці» свою театральну базу — чому б ні? Переносити з «Катюші» — не бажано.

Щодо «толерантності до російськомовних дітей і до російських дитячих пісень». Сценарій обговорюється до того, як його затвердять. Не вважаю за кримінал, якщо буде на святах чи заходах звучати одна російська пісенька про маму чи про сонечко. Якщо діти розмовляють російською, то перебудувати за день дуже складно. Але у нас в Україні є багато чудових українських пісень.

Щодо досвіду менеджера і організаторських функцій. Працювала у ДНЗ «Катюша» 6 років, мала у розпорядженні 10 педагогів, і не було жодних нарікань.

Були під час запитань-відповідей і цікаві моменти. Так, коли пані Валентині задали питання, що потрібно найперше зробити у дитсадку, вона відповіла — тематичні куточки.

Ще одне питання звучало так: «У концепції розвитку навчального закладу Ви плануєте впроваджувати компьютерно-орієнтовані технології. Які саме?». Під «технологіями» в розумінні Валентини Олексіївни малося на увазі, «щоб весь колектив вмів працювати на комп’ютері».

 

Другою претенденткою стала Катерина Синявська — за першою освітою — менеджер-економіст соціально-культурної сфери, за другою — магістр державного управління у сфері освіти, магістерську роботу захищала саме по дошкільній освіті. Працювала в головному управлінні освіти і науки в місті Київ та області, 8 років в апарату Міністерства освіти і науки України.

Позаяк конкурсна комісія шляхом таємного голосування обрала Валентину Сільвертюк, звернемо увагу на кілька важливих пропозицій у своїй програмі від пані Синявської, які конкурсна комісія в своїй більшості не сприйняла.

синявська

Катерина Синявська

Катерина Володимирівна запропонувала у своїй програмі у дитячому садку запровадити програму поглибленого вивчення іноземної мов  та методику Марії Монтессорі, оскільки в сьогоднішніх реаліях знання англійської мови відкриває для людей широкі можливості.  (Методика Монтессорі підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, використовуючи спеціально розроблені навчальні матеріали, та ретельно підготоване середовище, приділяючи велику увагу незалежності дитини та її індивідуальним потребам).

Внесла Катерина Синявська таку ідею як співпраця дитячого садка з ЗОШ №5, для наступності дошкільної та початкової освіти, оскільки обидва заклади географічно знаходяться у близькості один від одного. Зокрема, якщо в дитсадку почати вивчати англійську мову, то за такою програмою, яка б плавно могла перейти у вивчення англійської вже у ЗОШ №5, яка за профілем є навчальним закладом з поглибленим вивченням іноземних мов.

Також запропонувала методику дистанційного дошкільного навчання. «Коли дитина не може прийти до дитсадка, тоді дитсадок має переноситися до дитини», — прозвучала теза від пані Катерини. Також говорилося у програмі Синявської про приділення уваги інклюзивній освіті.

Як ми вже озвучили раніше, конкурсна комісія обрала фахівця зі структури Броварського управління освіти і науки.

комісія

Дитячий садок розрахований на 120 місць, хоча заявок надійшло набагато більше.

Приступить ДНЗ до роботи у вересні.

 

Коментар:

Надія ЛЕЩИК, член громадської ради при управлінні освіти і науки:

У місті Бровари відбувся перший конкурс на посаду керівника навчального закладу , а саме на посаду завідуючої дошкільного навчального закладу «Казка». Садочок ще будується, але роботу по його запуску в експлуатацію вже необхідно розпочинати зараз.

лещик

Надія Лещик

Те, що такий конкурс відбувся – це великий прогрес, адже призначення керівників у сфері освіти раніше відбувалось кулуарно, без публічного обговорення, що породжувало певну залежність педагогів від міської влади, управління освіти і науки, депутатів та інших посадових осіб.

Наслідки з таких нерівних взаємовідносин яскраво виливались у поїздках педагогів на антимайдан (під страхом звільнення), примусовий збір підписів за певних посадових осіб, цькування неугодних владі педагогів та інших речей, які не повинні бути в освіті.

Валентина Олексіївна Сільвертюк — методист дитячого садочка «Катюша», фахівець з великим стажем роботи, яка відповідно знає всю специфіку дошкілля та умови праці в переповнених навчальних закладах міста Бровари.

Катерина Володимирівна Синявська — управлінець з нестандартним мисленням та інноваційним підходом до роботи. Її пропозиції зробити садочок з декількома пріоритетними напрямами: поглиблене вивчення англійської мови та навчання і виховання за методикою Монтесорі зацікавило членів комісії і присутніх на засіданні.

Але конкурсна комісія не дала належну кількість голосів, посилаючись на те, що даному кандидату не вистачило досвіду у сфері дошкільної освіти.

Чи змогла б пані Катерина, в разі обрання, працювати з її інноваційними методиками у бюджетній сфері і влитися у «систему»? Питання риторичне … Адже і методика Монтесорі і викладання англійської мови передбачає до 20 дітей в групі, а не 30-40…

Звертаюся до підприємців, що планують відкривати приватні навчальні заклади у м. Бровари: перед вами сучасний менеджер у сфері освіти!

Особисто я, не голосувала за жодного кандидата, утрималась при голосуванні за обох претендентів. Бо вважаю, що конкурс був неповним.

Не виконано було п. 4 «Порядку призначення на посаду керівника навчального закладу Броварської міської ради Київської області» який затвердив виконком. А саме: оголошення про проведення конкурсного відбору не було оприлюднено на офіційному веб-сайті Броварської міської ради.

Відповідне оголошення було розміщено лише на веб-сайті управління освіти. Порівнюючи відвідуваність веб-сайту управління та міської ради, можна зробити висновок, що до оголошення мало доступ невелика кількість осіб.

Скажу більше: Громадську раду при управлінні освіти не було повідомлено про конкурс. Ми дізнались про нього випадково і допомагали розповсюджувати інформацію про нього в соціальних мережах.

Зверталась я в соціальних мережах і до заступника міського голови Лариси Виноградової з питанням розміщення оголошення на сайті міської ради. Активно коментуючи до цього пост про конкурс в соціальній мережі facebook, після мого питання пані Лариса припинила там спілкуватись…

Члени конкурсної комісії після завершення конкурсу аргументували свій вибір на користь того чи іншого кандидата.

Звичайно, я навела свої аргументи і звернулась до управління освіти забезпечити виконання усіх пунктів положення для повноцінного проведення конкурсу.

Начальник управління освіти Оксана Мельник і заступник  Тамара Стельмах запевнили, що будуть публікувати оголошення на сайті міської ради та сприяти поширенню інформації про конкурси в ЗМІ та соціальних мережах.

До речі 11.08.2016 на сайті управління освіти і науки та міської влади  (його важко знайти, лише через функцію «пошук») з’явилось нове оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади завідувача центру корекційно-розвиткової роботи та інклюзивного навчання.

Прийом документів триває всього 2 тижні. Оголошення також було розповсюджено в соціальних мережах.

Лише після проведення декількох конкурсів можна зробити висновок про його результативність. А про його вплив на освіту м. Бровари буде відомо лише через декілька років.

Реформи не завжди можна зробити швидко, це процес досить повільний. Особливо, коли не завжди йдуть назустріч цим реформам …

Олег БЕРЕСТОВИЙ, депутат Броварської міської ради, член депутатської комісії з гуманітарних питань:

 

 

 

 

 

Поділіться.

Коментарі закриті.