Епіфаній провів святкову літургію у Покровському храмі Броварів – ФОТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель новоствореної Православної церкви України Епіфаній сьогодні провів божественну літургію у Броварах. На службу в Покровському храмі прийшло багато вірян, які заповнили будівлю вщерть. Під час богослужіння Епіфаній привітав людей зі святом воскресіння Святого Лазаря, а також нагородив головним убором нового настоятеля тепер уже української церкви в Погребах – отця Олександра.

До головного храму Православної церкви України на Броварщині Епіфаній прибув о 9-ій ранку. Зустріли його з хлібом-сіллю. Митрополит довго не затримувався надворі, одразу попрямував до храму, де вже чекали віряни.

У храмі Епіфанія перевдягли в біле

Участь у службі брав новопризначений настоятель храму в Погребах, який нещодавно перейшов із московського патріархату до Православної церкви України – отець Олександр. Під час дійства Епіфаній вдягнув на панотця новий головний убір. Як згодом пояснив нашим журналістам керівник Броварського благочиння отець Михаїл, це було нагородження настоятелі до свята Великодня.

Служба Божа тривала понад дві години. Священнослужителі читали різних текстів, прославляли Господа, читали молитов за Україну, її владу і військо та просили у Всевишнього захисту від навали чужинців. З-поміж іншого, служителі храму зачитали історію про Святого Лазаря, якого Христос, за біблійними писаннями, воскресив на 4-ий день після смерті.

Отець Олександр також читав молитов під час служби

Саме сьогодні, у переддень Вербної неділі, православні святкують воскресіння Святого Лазаря. У своїй промові Епіфаній головним чином згадав про ці події. Окрім того, керівник української церкви наголосив на важливості дотримуватися посту в ці дні – перш за все внутрішнього посту, духовного.

Після служби Епіфаній покинув храм через головні ворота. Уздовж шляху на нього чекали віряни, які просили благословення.

Епіфаній з отцем Михаїлом

Біля храму вірянам роздавали пісні пряники та воду.

Привітати керівника Православної церкви України прийшли також керівництво міста і району, в тому числі міський голова Ігор Сапожко та очільник Броварської державної районної адміністрації Микола Клименко.

Ігор Сапожко

Микола Клименко

Фото – Дмитро Карпій

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply