Ініціюється створення Зазимської об’єднаної територіальної громади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 лютого на 49-й позачерговій сесії Зазимської сільської ради депутати переважною більшістю голосів (9 – за, 1 утримався з 10 присутніх) дали згоду на утворення Зазимської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) у складі Зазим’я, Погребів, Пухівки, Рожнів, Літок, Соболівки, Парні, Літочок з центром у Зазим’ї.

Ще одним рішенням депутати доручили голові Зазимської сільської ради Людмилі Спичак звернутися з відповідною пропозицією про утворення громади до Погребської, Пухівської, Рожнівської, Літківської та Літочківської сільських рад.

Перед ухваленим рішенням сільський голова Зазим’я Людмила Спичак поінформувала депутатів про результати проведення громадських слухань з цього питання. За її словами, вони проходили у три етапи. До першого пані Спичак зарахувала проведення у Зазим’ї Центром місцевого самоврядування у Київській області семінару, який присвячувався питанням децентралізації. Саме тут, як підкреслила зазимський голова, і обговорювалася ідея створити громаду з центром у Зазим’ї. У семінарі взяли участь актив, депутати не тільки Зазим’я, а й інших населених пунктів-потенційних учасників нової ОТГ.

Другим етапом було названо обговорення цього питання на засіданні виконкому Зазимської сільської ради. Думку про утворення ОТГ саме в такій конфігурації члени виконкому теж схвалили.

І, нарешті,третій етап – проведення опитування жителів Зазим’я. Це робили депутати сільської ради на своїх виборчих округах з допомогою затвердженого опитувального листка. Загалом участь в опитування взяли 500 мешканців Зазим’я, які офіційно проживають у селі і які досягнули 18-річного віку. Людмила Спичак оприлюднила результати: 424 особи підтримали ідею утворення Зазимської ОТГ, 75 – проти, 1 учасник має іншу думку.

Депутатом,яка утрималася під час проведення голосування на сесії, була Тетяна Бондаренко. Вона пояснила свою позицію тим, що так і не змогла переконати виборців свого округу в доцільності утворення громади. «Люди думають про те, що Зазимя є самодостатнім селом, тож не треба йти на об’єднання, а тим паче з тими, кого треба бути тягти за собою», – зауважила пані Тетяна.

Вже після ухваленого сесією рішення про згоду на утворення ОТГ сільський голова Людмила Спичак зауважила, що зроблено лише перший крок. Вона спрогнозувала також, що Рожни можуть і не підтримати ОТГ з центром у Зазим’ї. І ще пані Людмила дала зрозуміти, що зовсім не ясно як на пропозицію зреагує Пухівка. Адже голова Пухівки Микола Труба дотримується нейтралітету, тобто – не приєднуватися ні до кого.

Варто нагадати, що затвердженим Кабміном на початку децентралізаційного процесу Перспективним планом утворення громад, до якого поки так і не внесено жодної зміни, на Броварщині передбачена Рожнівська ОТГ з центром у Рожнах. Тож прихильникам Зазимської ОТГ доведеться переконувати не тільки потенційних партнерів, але й домагатися внесення змін до Перспективного плану.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply