На Чернігівщині під Ічнею вибухнули склади боєприпасів. Евакуйованим потрібна допомога

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 9 жовтня, близько 3год 25 хв на території в/ч А1479, де знаходиться 6-й арсенал ЗСУ (смт Дружба Ічнянського району Чернігівської області) вибухнули військові склади боєприпасів. Із зони можливого ураження вже евакуйовано понад 12 тис. населення, і евакуація триває. Постраждалим людям потрібна допомога.

Як повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил України, генерал-майор   Родіон Тимошенко сьогодні під час брифінгу, вибухи на технічній частині арсеналу пролунали близько 3 год 25 хв., унаслідок чого і виникла пожежа, яка охопила 5 сховищ боєприпасів. За словами генерал-майора, Генштаб оперативно сформував групу, яка на чолі з головнокомандувачем Збройних сил України негайно прибула на місце розташування арсеналу. Відразу було організовано евакуацію військовослужбовців, цивільних осіб та мешканців. До гасіння пожежі було залучено особовий склад та техніку Збройних Сил України, а це – пожежні танки, а також техніка та особовий склад Міністерства з надзвичайних ситуацій України.  За інформацією генерал-майора, станом на 9.30 інтенсивність вибухів значно зменшилася, що дозволило провести розвідку осередків пожежі за допомогою танку та вивезти з території сховища близько 50% боєприпасів великого калібру, а з відкритих майданчиків боєприпаси перемістити в підземні сховища. Посилено охорону місця події, зокрема, і кінологічною службою.  Станом на 11 год (авт.), жертв, поранених та травмованих із військовослужбовців, працівників Збройних Сил і місцевого населення – немає, проінформував Родіон Тимошенко.

Для того, щоб з’ясовувати причини та наслідки надзвичайної події, прибула слідчо-оперативна група Служби Безпеки України та група прокурорів військової прокуратури. Як повідомив заступник начальника Генштабу, СБУ перевіряє кілька версій причин надзвичайної події. Зокрема, розглядає версію про можливе  вчинення диверсії. За даними групи оперативного штабу, яка провела опитування постових на постах “вони підтверджують факти вибухів, тобто підриву, в 4 місцях арсеналу. При цьому ці вибухи були в різних місцях арсеналу, внаслідок чого виникла пожежа”, – повідомив Родіон Тимошенко.

Як зазначено на сайті Міністерства оборони України, станом на 10.30, для локалізації та гасіння пожежі на 6-му Арсеналі залучено 2 пожежні танки ГПМ-54. Станом на 12.00, «зменшилась кількість вибухів, над територією складів спостерігається задимленість».

У свою чергу нардеп Верховної Ради України Олександр Кодола (обраний по даному округу) на своїй сторінці у ФБ повідомив про розгортання штабу з ліквідації надзвичайної події та продовження евакуації населення з низки населених пунктів Ічнянського та Прилуцького районів. За інформацією нардепа, територія 6 арсеналу становить близько 682,6 га, з них технічна територія – 402 га, зона ураження – 16 км. Зауважимо, що кілька населених пунктів знаходяться в радіусі 2 км від місця НП.

За інформацією  ГУ ДСНС України в Київській області,  станом на 12 годину на території складу спостерігається пожежа та вибухи з різною інтенсивністю. Із зони можливого ураження триває евакуація населення. Евакуйовано 12 тис. 300 осіб, залучено 35 автобусів.

Як проінформував нардеп Кодола,  охорону помешкань від мародерства забезпечують нацгвардія та нацполіція, а евакуйованих людей розміщують у розгорнутих приймальних пунктах – Ніжинських школах та в будинках культури сіл Ічнянського та Прилуцького районів. Для забезпечення постраждалих необхідні продукти харчування, вода, теплі речі, засоби гігієни.

Телефон гарячої лінії: (0462) 678-274      

ГУ ДСНС України в Київській області повідомляє, що в Ічнянському районі внаслідок відключення залишаються без газопостачання 8 населених пунктів, без електропостачання – 3 тис. 218 абонентів. Станом на 12 год, підрозділи ДСНС ліквідували 4 пожежі в м. Ічня, що сталися внаслідок влучання боєприпасів, інформація щодо жертв та постраждалих не надходила.

За словами рятувальників, для ліквідації наслідків залучено 113 одиниць техніки та 511 осіб. З 04 год. 22 хв. закрито повітряний простір в радіусі 30 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту призупинено. Автомобільний транспорт спрямовано в об’їзд зони надзвичайної ситуації.

На базі  Ічнянської райдержадміністрації організовано цілодобову роботу Гарячої лінії за номером (046)2-678-274, (046) 3-321-445.

У ГУ ДСНС повідомляють, що в районі надзвичайної ситуації зосереджено сили і засоби ДСНС загальною чисельністю 115 чоловік та 27 одиниць техніки, у тому числі 2 піротехнічні розрахунки (12 чол. та 4 од. техніки), додатково залучено 21 піротехнічний розрахунок (107 чол. та 39 од. техніки). Приведено у готовність 23 пожежно-рятувальні розрахунки (109 чол. та 23 од. техніки), медичну та пожежну авіацію. Знаходяться у готовності 7 пожежних потягів «Укрзалізниці», у тому числі на залізничній станції Прилуки.

У свою чергу головний інспектор Броварського РУ ГУ ДСНС України в Київський області Віталій Половко повідомив, що 5-ДПРЗ м. Бровари отримала від ГУ ДСНС попередження про необхідність звернення уваги на справність наявної пожежно-рятувальної техніки, яка є в бойовому розрахунку та резерві. За словами інспектора, Бровари готові надати посильну допомогу, а при вказівці – сформувати загін.

Зауважимо, що вибух на складах  боєприпасів  під Ічнею – в Україні не перший випадок.

  1. 10 жовтня 2003 року склади  боєприпасів  горіли  в  місті Бахмут Донецької області.
  2. 6 травня 2004 року – Новобогданівка Запорізької області
  3. 27 серпня 2008 року – Лозова Харківськоі області
  4. 20 березня 2014 року – Кривий Ріг Дніпропетровськоі області
  5. 29 жовтня 2015 року – Сватове Луганської області
  6. 23 березня 2017 –  Балаклія Харківської області
  7. 22 вересня 2017 року – Новоянісоль Донецької області
  8. 26 вересня 2017 року –  Калинівкв Вінницької області
  9. 3 травня 2018 року – Балаклія Харківської області
  10. 9 жовтня 2018 року –  Ічня Чернігівської області.

Фото – із сайту Міністерства оборони та зі сторінки Олександра Кодоли у ФБ.

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply