На «Порошинці» біля магазину знесли фундамент. Комунальники кажуть — було самозахоплення землі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах на вулиці Київській, на підставі розпорядження міського голови Ігоря Сапожка відбулося проведення обстеження автозупиночного комплексу (зупинка «Порошинка» разом з магазинами), який належить ТОВ «Аорта».

До складу комісії для проведення обстеження місця адміністративного порушення увійшли:

— А. Василенко — директор КП «Бровари-Благоустрій»;

— С. Батинчук — заступник начальника управління містобудування та архітектури Броварської міської ради;

— О. Єжаков — в. о. начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста;

— Б. Мельниченко М. — начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради;

— Г. Плотнікова — начальник управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради;

— В. Ситюк — начальник Управління Держпродспоживслужби в Броварському районі ГУ Держпродспоживслужби  в Київській обл.

 

Досьє:

ТОВ «Аорта» має основний вид діяльності — неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Зареєстрована на Оксану Володимирівну Гранат, дружину колишнього депутата Броварської міської ради Авксентія Граната (входить зараз до Громадської ради при виконкомі та до робочої групи з розробки концепції розміщення МАФів у місті).

 

За результатами перевірки було визначено, що з боку ТОВ «Аорта», у власності якого є магазинний комплекс на зупинці «Порошинка», відбулося незаконне облаштування бетонного фундаменту на двох ділянках, що знаходяться з обох боків магазинного комплексу.

1

2

4

Керівництво ТОВ “Аорта” вважає, що робило укріплення грунту від провалення

18 серпня вранці комунальна техніка, якою курирував спеціальний відділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста, прибрала біля зупинки фундамент, а ввечері того ж дня, під наглядом КП «Бровари-Благоустрій» територія вже прибиралася і приводилася у той вигляд, який вона мала до облаштування фундаменту. Свої дії члени комісії та комунальники пояснили тим, що відбулося самозахоплення землі.

У спецвідділі контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста говорять, що закладення фундаменту відбулося без дозвільних документів. Більше того, вже діючі прибудови з тильної сторони магазину теж можуть бути самозахопленням землі.

«Говорити про те, що добудови до вже діючого магазину з тильної сторони є самозахопленням землі поки ще не можна, потрібно вивчити документацію, зокрема, проект будівництва. Але є сумніви, що вони добудовані на законних підставах», — розповів в. о. начальника спецвідділу з контролю за зовнішнім дизайном міста і благоустроєм Олег Єжаков.

5

6

7

8

9

10

За словами членів комісії, висновок перевірки такий — власники магазинного комплексу своїми діями зіпсували благоустрій та розмістили об’єкти, які заважають привести земельну ділянку до відповідності із зовнішнім дизайном міста.

Дві ділянки, де був закладений фундамент, мають площі близько 40 кв. м. (з боку Чернігова) і 35-и (з боку Києва).

 

За словами Олега Єжакова, після перевірки товариству «Аорта» буде виставлений рахунок, а саме — сума відшкодування витрат на залучення техніки на демонтаж об’єкта.

Ситуацію в деякій мірі просвітив депутат Броварської міської ради Юрій Скотніков.

«Ці дві земельні ділянки готувалися під аукціон. Але будемо відверті — ТОВ «Аорта» розраховувала на те, що аукціон робитиметься під нього і саме ця організація виграє його. Але! На сьогодні не затверджений генеральний план і немає зонування, а тому проводити аукціон неможливо. Земля ця у комунальній власності, а тому робити якісь прибудови ці підприємці не мали права. Відповідно, дії комунальних служб та спецвідділу за контролем благоустрою та зовнішнім дизайном правомірні», — резюмував Юрій Скотніков.

 

Коментар

Видання «Трибуна-Бровари» звернулася за коментарем до чоловіка директриси ТОВ «Аорта» Оксани Гранат, Авксентія ГРАНАТА.

— Що тут відбулося? Дайте оцінку діям комунальних служб…

— Мені складно сказати — наскільки правильно вчиняти не в інтересах людей, а якихось вузькокорпоративних. Не знаю як це можна пояснити і як можна назвати.

Правильно ставити питання не «що відбулося», а «що відбувається». Упродовж останніх семи років.

Сім років назад мені були видані дозвільні документи на будівництво Малої Архітектурної Форми.

Коли я ще не почав будівництво, на містобудівній комісії вирішили, що ставити споруду з легких конструкцій нераціонально та неефективно, і треба ставити споруду в такому вигляді як вона є зараз.

Мені одночасно з дозволом на будівництво дали дозвіл на реконструкцію під капітальні споруди. А в документах записано — провести будівництво та облицювати будівельною цеглою. Такий матеріал на повітря не підвісиш, тому, звичайно, потрібно було ставити на фундамент, що, власне, я і зробив. Тим більше, що на руках у мене був дозвіл — на реконструкцію даного об’єкту.

гранат

Авксентій Гранат

Коли ми все це провели, до мене прийшли тодішні можновладці і затребували з мене хабаря. Я відмовився давати. Термін оренди у мене завершувався і рішенням депутатської сесії його не продовжили.

Я подав до суду і три роки судився з минулою владою і практично два роки з новою. Я не міг завершити реконструкцію, оскільки у мене не було оренди землі.

Справедливість восторжествувала — оренду мені поновили. Зауважу, що за ці 5 років поки у мене не було угоди оренди, я орендну плату сплачував. Загалом за 7 років сплатив близько 200 тисяч гривень.

Коли я звернувся останній раз щодо оренди, то мені відмовили, оскільки немає детального плану території і зонування (пов’язано це з тим, що не затверджений новий генеральний план).

Місце на якому ми стоїмо, знаходиться на погребах. Земля тут почала провалюватися. Провалля дуже великі. Для того, щоб земля не просіла, я вирішив залити бетоном основу ділянки на висоту 20 см. і поставити лавки до часу виділення землі.

Я не думав, що на такі роботи треба якісь дозволи. Я нічого не будував. Хотів лише забетонувати ті провалля, які з’явилися. А ближче до траси хотів поставити для людей лавки.

Після того, як я виконав роботи, буквально через день мені зателефонували і повідомили, що приїхали бульдозери і зруйнували те, що я зробив.

— Хто вимагав у Вас хабаря?

— Депутат позаминулого скликання. Він очолював земельну комісію. Його прізвище Піддубняк (Сергій Піддубняк, колишній депутат, засновник «Броварижитлобуд» та «Житлопобут-Комплект» — прим. Т. Б.).

— Ви зверталися до правоохоронних органів?

— Ні, оскільки його слова і мої були бездоказові. Але не думав, що більшість депутатів піде на поводу. Лише останнім часом я відновив угоду оренди землі.

— Ця земельна ділянка повинна була пройти через аукціон?

— Так, але для мене ця процедура невідома, оскільки ввели процедуру угоди сервітуту. Чи підпадають невеликі ділянки, які примикають до споруди під статус угоди сервітуту — я не знаю.

Той комплекс який стоїть зараз, побудований на чесних принципах, ми виграли свого часу конкурс. Було чотири пропозиції, наша була визнана найкраща.

Зважте, що цю територію я утримую, підмітаю, мию, прибираю. І це не моя приватна територія, а загального користування.

— У бік ТОВ «Аорта» звучать закиди — самозахоплення землі…

— Якщо землею користуються або обнесли забором, тоді це самозахоплення. В даному випадку цю ділянку я експлуатувати не міг. Там мали бути лавки для людей. Я хотів благоустроїти ділянку, оскільки там було провалля на два метри вглиб. Будівництва я жодного не починав.

— А Ви зверталися до комунальних служб, щоб вони відреагували на ці провалля ґрунту?

— На жаль, комунальні служби на таке не реагують зовсім. Кажуть, це ваша споруда — от ви її і доглядайте за нею.

Яким чином я захопив землю? Я обгородив її чи поставив споруду? Лавки хотів зробити — так це для зручності людей.

— Фундамент ТОВ «Аорта» клав за свій кошт?

— Це був не фундамент, а підбур під лавки.

— Яка сума збитків може бути у ТОВ «Аорта» від того, що все це розчистили?

— Збитків я отримав на дуже велику суму.

— Передбачаєте, що спецвідділ по контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста буде виставляти рахунок ТОВ «Аорта» за експлуатацію техніки?

— Зважаючи на те, як вони вчинили з нашими бажаннями зробити внесок у благоустрій міста, чекаю від них чого завгодно. Все зруйнували, знищили. А якщо хтось, не дай Боже, покалічиться, ще й ми будемо винні.

Поламали, зруйнували з одного боку, з іншого. Не здивуюся, якщо будуть за мій кошт намагатися все це компенсувати.

— Які будуть Ваші подальші дії?

— Я звертався до міського голови. На жаль, міський голова не зміг захистити інтереси броварчан. Не зміг захистити благоустрій.

Ситуація склалася так, що Олег Єжаков — в. о. начальника спецвідділу за контролем за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста — це держава в державі. Захотів — пригнав екскаватор, захотів — зруйнував. Якби було захоплення, обгородження території, будівництво, ще можна було б зрозуміти… Але цього всього не було.

P.S. Як повідомив кореспонденту «Трибуна-Бровари» в. о. начальника спецвідділу по контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков, жодних звернень та скарг від мешканців щодо просідання ґрунту навколо зупинки «Порошинка» чи провалювання землі біля погребів — не надходило.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.