Набув чинності Закон про медреформу: починаємо обирати лікарів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 30 січня набув чинності Закон України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, зазначає Міністерство охорони здоров’я України.

Як повідомляє МОЗ, згідно з цим документом будуть прийняті рішення щодо реалізації плану реформування первинної ланки охорони здоров’я:

  • Підготовка до створення Національної служби здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення.
  • Процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Керівники медичних закладів повинні знайомитись з законодавством щодо процесу автономізації.
  • Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.
  • Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply