Нова школа: примара чи реальність?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Роман СімутінРоман Сімутіндепутат Київської обласної Ради, лідер ГО «Нові Бровари» 

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Проблема з переповненням шкіл відома майже кожному – місто активно розвивається, але це ніяк не стосується кількості навчальних закладів. Востаннє в Броварах школу збудували аж у 1989 році, а за останні 30 років загалом активної розбудови міста ніхто навіть не думав у цьому напрямку.
На сьогодні діти навчаються в дві зміни, класи переповненні, всі приміщення (в тому числі вчительські та підсобні) переобладнанні під класи. Як ви думаєте, чи впливає це на якість навчання?

Риторичне запитання.

Звичайним вчителям теж доводиться не солодко: більше навантаження, відсутність місця, де можна було хоча б чаю випити, та постійний тиск із управління.

Всі ці проблеми не виникли сьогодні. Подібне стало результатом багаторічного ігнорування освітніх проблем керівництвом міста. І тепер, щоб все це вирішити, потрібно, як мінімум, 5-10 років наполегливої роботи і фінансування. Та чи буде це?

Але давайте по порядку.

Коли добудують молодшу ланку школи №10?

Усі знають, що по вулиці Симона Петлюри будується окреме приміщення для молодшої ланки школи №10. І хоча міський голова активно піариться на цьому, насправді це не нова школа, а всього-на-всього приміщення для 1-5 класів школи.

І навіть тут виникає безліч проблем, які значно затягують процес. І головна проблема, звичайно, в грошах, яких, як завжди, бракує. Та якщо уважно придивитися до всього процесу, то виникає безліч питань, на які міський голова не дуже хоче відповідати:

  1. Вартість будівництва постійно зростає. Спочатку тендер на будівництво виграла компанія «Хозхімсервіс» із сумою 130 млн грн, якій сплатили 90 млн і лише за незакінчений каркас. Потім провели новий тендер, де сума добудови склала 238 млн грн. Тобто загальна вартість будівництва зросла до 328 млн. Як так сталося, що ціна школи виросла у 2,5 рази? Думаю, відповідь ви й самі знаєте.
  2. Компанії «Хозхімсервіс», яка виграла тендер, заборонено брати участь у публічних закупівлях до 2023 року та оштрафовано за численні порушення. Тож як так сталося, що саме ця фірма будує в місті школу? Тут, думаю, теж все зрозуміло.
  3. Місто будує школу майже повністю за власні кошти. Частину з них вибили обласні депутати, але більша частина буде вилучена з місцевого бюджету. Виникає цікаве запитання: чому не залучаються кошти Фонду регіонального розвитку, програми «Велике будівництво», Європейського банку реконструкції та розвитку?

Так роблять всі інші міста і навіть села – частину вклали своїх грошей, іншу частину – взяли в держави. Це абсолютно нормально та не для нашого міста. Відповідь дуже проста: у такому випадку з’являються сторонні контролери, які не дозволять чиновникам міста розкрадати кошти. А це взагалі не цікаво для наших керівників.

Зовсім недавно міська рада погодилася взяти кредит на добудову 10-ї школи, тобто вартість будівництва виросте ще більше – на суму банківських відсотків. І дивом-дивним це кредит не тільки на школу, а ще і на будівництво нової дороги по вул. Симоненка. Скільки грошей піде на школу, а скільки на дорогу (яка конче потрібна одному великому забудовнику, щоб успішно продавати свої квартири) – відомо тільки міському голові.

Читайте також інші матеріали автора

  1.  Як корупція знищує майбутнє наших дітей
  2.  Акція протесту проти грабіжницького тарифу

  3. Як не платити за прибирання під’їзду, якщо послугу не надають

  4. Чому квартплата зросла вдвічі
Поділіться.

Залиште відповідь