На могилах бійців установили нові флагштоки і прапори та вшанували пам’ять. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 7 квітня, ветерани АТО та родини загиблих ушанували пам’ять бійців на новому кладовищі по вул. Олега Онікієнка. Іще раніше біля кожної з могил з’явилися флагштоки для вивішування прапорів. Військовий капелан освятив копію бойового прапора формування, де служив наймолодший загиблий Дмитро Янченко. Знамено тепер урочисто майорить над похованням.

На вшанування полеглих з’їхались близько 50-ти їхніх рідних, близьких та побратимів. Військовий капелан Володимир Вшивкін зазначив, що 7 квітня велике християнське свято – Благовіщення. Цього дня відзначають благу вість, яку Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії – про майбутнє народження нею Ісуса.

Як підкреслив капелан, серед присутніх є жінки, чиї сини та чоловіки віддали своє життя за Україну, щоби ми всі жили. «Тепер ми віддаємо честь рятівникам від навали та просимо вибачення у матерів і вдів за те, що не змогли вберегти їхніх рідних, які стали героями», –  зазначив Володимир Вшивкін. Після промови священнослужитель прочитав молитву. Тим часом із очей деяких присутніх лились сльози.

Володимир Вшивкін

Після цього бійці та ветерани урочисто винесли копію бойового прапора формування, де служив і загинув Дмитро Янченко, – об’єднаного польового гвардійського вузла зв’язку генерального штабу Збройних сил України. Знамено освятив капелан, після чого його урочисто закріпили на флагштоку біля могили наймолодшого загиблого бійця з Броварів.

Перед урочистим підняттям знамена побратим Дмитра Янченка Олексій Бреус запросив вийти маму Героя

Зазначимо, що на секторі поховання загиблих в АТО загалом 10 могил. Біля кожної з них з’явився флагшток. Іще один великий флагшток із українським прапором установлено перед самим сектором. Капелан освятив й інші прапори – українські та військових формувань загиблих.

Прапор на головному флагштоку

Як зазначили побратими Дмитра Янченка з організації «Авангард АТО Броварії», оригінал знамена зберігається у військовій частині в Семиполках. Військовослужбовці та ветерани розповіли, що «вибивали» від влади встановлення флагштоків протягом тривалого часу. У результаті, їх таки встановили. А на себе бійці взяли виготовлення копії бойового прапора.

Зі слів активіста організації та ветерана Олексія Бреуса, копію прапора виготовили лише для одного бійця, адже він був єдиним на той час офіційним учасником Збройних сил України. Решта загиблих перебували у добровольчих батальйонах: 11 і 25 «Київська Русь» та інших.

Фото – Дмитро Карпій

Поділіться.

Залиште відповідь