Нові школи в Броварах: «фундамент» – поки відкладається, початкову – обіцяють, але не гарантують

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Долею проекту початкової школи кварталу «Олімпійський» має опікуватись Відділ капітального будівництва Броварської міської ради. Таке рішення було прийняте на засіданні виконавчого комітету 03 жовтня 2017 року.

За повідомленням керівника відділу Людмили Павлик з трьох земельних ділянок, що є у наявності громади міста, буде сформовано одну під будівництво загальноосвітньої школи І ступеню (лише початкові класи) на території другої черги розширення кварталу «Олімпійський».

На підставі рішення виконавчого комітету профільний відділ має розробити проектно-кошторисну документацію об’єкту будівництва.

Нагадаємо, на засіданні вересневої сесії Броварської міської ради було затверджено зміни до детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський».

За обґрунтуванням відділу містобудування та архітектури зміни до детплану обумовлені необхідністю будівництва школи в мікрорайоні для задоволення освітніх потреб населення району Торгмашу.

Що стосується житлової забудови, то діючий на момент сесії генплан передбачав поверховість забудови 16 поверхів. Проте ще до затвердження змін  частина будинків вже була збудована та здана в експлуатацію з поверховістю, що значно перевищувала вимоги генерального плану. Тож, відповідним рішенням депутати «узаконили» збільшення висотності будинків в обмін на обіцянку будівельних компаній збудувати в мікрорайоні початкову школу.

Варто зазначити, що зі збільшенням висотності будинків відповідно збільшиться і кількість населення, що буде в них проживати. Мовою цифр, озвучених під час розгляду змін до детального плану території,  розрахункова чисельність населення 5 тис. осіб, а запланована кількість квартир – 1984, тобто на одну квартиру припадає близько 2,5 мешканців. Тому, як побоюються деякі депутати (і не безпідставно), темпи та обсяги будівництва і продажу житла набагато перевищать забезпечення місцями потенційних учнів, що мешкають на території району.

Адже ні для кого не є секретом, що ЗОШ №2 давно і стабільно переповнена. А нова початкова школа, розрахована на 360 місць, і наполовину не забезпечує потреб у кількості місць для початкової ланки району після остаточної забудови. За даними начальника управління освіти, зараз в школі навчається близько 1500 учнів, з яких близько 600 – у початковій ланці.

Пропозицію інвесторів на сесії 28 вересня озвучив Ігор Сапожко, протокольним дорученням він зобов’язався винести на затвердження депутатів інвестиційний договір. За словами міського голови він має домовленість з забудовниками щодо «проплати» за проект школи та проведення будівельних робіт «каркасу школи».

Зрештою, в оприлюдненому варіанті рішення сесії БМР додатку з відповідними змінами детплану для ознайомлення немає. Тим не менше, проектом рішення зазначається, що «детальний план території після затвердження стане основним документом, за яким можуть надаватися містобудівні умови та обмеження на проектування об’єктів будівництва, розташованих у визначених проектних межах». Тому виключати можливість, що поверховість будинків у підсумку може зрости – не доводиться. Та й офіційного підтвердження намірів будівельних компаній поки що немає.

Не можна назвати «олімпійськими» й темпи спорудження інших запланованих загальноосвітніх навчальних закладів. За словами Людмили Павлик, на будівельному майданчику нового корпусу молодшої ланки ЗОШ №10 є майданчик зі старими сваями, стан яких, як виявляється, потребує додаткового обстеження. Тому поки що улаштування фундаменту дещо відтерміновується.

Поділіться.

Залиште відповідь