Із 21 по 27 грудня в Броварах знову зменшилась захворюваність на грип і ГРВІ. Водночас, у місті зареєстрували нові випадки кору – усі недужі виявились дорослими. Окрім того, вітряна віспа побила рекорд попереднього тижня. За останній повний звітний тиждень 2018 року в Броварах встановили 23 хворих, з яких 22 є дітьми. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають фахівці, за тиждень інфекціями з крапельним механізмом зараження захворіли 32 особи. Серед них трапилось 5 випадків кору – всі в дорослих людей. Троє хворих перебувають на стаціонарному лікуванні. При проведені епідеміологічного розслідування лікарі встановили, що вражені недугою не були вакциновані.

Тим часом вітряна віспа вражає переважно дітей. За звітний тиждень хворих стало уже 23, з яких лише один є дорослим. Такий показник – рекордний протягом останнього часу. Як і попереднього разу, найбільше хворих ходять до садочка «Червоні вітрила» – семеро. Серед недужих також троє вихованців ДНЗ «Ромашка». По двоє дітей відвідують садочок «Золотий ключик», 6 і 7 школи та НВК. Іще по одному – ДНЗ «Золота рибка», «Теремок», «Віночок».

З-поміж недужих «крапельними» інфекціями трапився також випадок скарлатини. Дитина, яка відвідує садок «Калинка», перебуває на амбулаторному лікуванні. Водночас туберкульоз виявили у двох осіб. Обидва незаразні тепер лікуються в протитуберкульозному відділенні Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Дещо більше цього тижня зареєстрували кишкових розладів – гастроентероколітів. За останні 7 днів занедужали 15 осіб, з яких 14 є дітьми. 13 пацієнтів лікуються в стаціонарі. З-поміж недужих двоє дітей відвідують навчальні заклади міста – садочки «Зірочка» та «Барвінок». Захворювання дітей не пов’язані з харчуванням у дитячих закладах, – запевняють фахівці.

Із укусами від тварин до лікарів звернулись троє потерпілих. В усіх випадках це були відомі домашні улюбленці, тому постраждалим не призначали профілактичного лікування проти сказу. Принаймні, до закінчення спостереження за станом тварин протягом 10-ти днів.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій