Минулого тижня у Броварах виявили 3 випадки захворювання на туберкульоз. Причому одним із пацієнтів є 5-місячна дитина, яка має заразну відкриту форму хвороби. Окрім того, в місті досі триває спалах вітряної віспи, продовжують реєструвати випадки кору і знову знайшли сальмонельоз. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як розповідають фахівці відомства, за тиждень у дитяче та доросле інфекційні відділення шпиталізували 23 пацієнтів, у тому числі 13 дітей. У цілому зареєструвати 15 випадків гастроентероколітів, серед яких 10 недужих є дітьми. До того ж, в 1 безробітного дорослого лабораторно встановили сальмонельоз.

На інфекції з крапельним механізмом зараження захворіли 22 особи. Зокрема, 3 на туберкульоз. Серед них небезпечну заразну форму має 5-місячна дитина, що живе по вул. Київській. Немовля не було щеплене, бо має протипоказання. Інші 2 випадки туберкульозу – закритої незаразної форми – виявили в безробітних 42 і 44 років.

Віра Товстоног, керівниця відділу лабораторних досліджень

Не полишає Бровари кір та вітрянка. Серед дітей хворіють переважно неорганізовані, а не вихованці садочків чи шкіл.  Минулого тижня на кір захворіло 9 осіб, з яких дорослих – 5. Вітряною віспою занедужали 6, зокрема 1 дорослий. З-поміж дітей одна відвідує ДНЗ «Барвінок».

На кашлюк захворіла 1 дитина – 7-місячного віку. Її батьки раніше відмовились від вакцинації. Немовля перебуває на стаціонарному лікуванні. Скарлатиною занедужали 3 маленьких відвідувачів садочків – по одному із  «Теремків», «Барвінка» і «Ромашки».

Тим часом у місті встановили 2 випадки хвороби Лайма. Дітей 4 і 12 років інфікували кліщі в Житомирській та Черкаській областях. Окрім того протягом 7 днів до лікарів звернулися 7 покусаних тваринами. Антирабічне лікування не призначалося до закінчення спостереження за тваринами-нападниками. Водночас, вакцинувати потенційних постраждалих у травматологічному відділенні Броварської центральної районної лікарні досі нема чим.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій