Обвал плит перекриття у 7-й школі: аварійний стан усунуть, але це тимчасово

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У центрі уваги чергової 45-ї сесії Броварської міської ради 27 вересня було питання сьомої школи. 24 вересня у школі стався обвал плит перекриття через їхню невідповідність будівельним нормам. У зв’язку з цим учнівство пішло на вимушені канікули до усунення аварійного стану школи, а поліція відкрила кримінальне провадження. 

Стурбовані батьки прийшли на засідання сесії, аби отримати відповіді на всі свої запитання. Спершу міський голова Ігор Сапожко пояснив, що саму школу звели 1973 року, а у 2004-2005 роках тут збудували шатровий дах. При цьому виконавці робіт не провели аналіз навантаження покрівлі, через що, за словами міського голови, консолі не витримали й чотири плити змістилися, зачепивши п’яту. Пославшись на експертів, міський голова додав, що наразі 80% консолей (опорні конструкції) — в аварійному стані.

Аби заспокоїти батьків 7-ї школи, на сесію запросили трьох експертів:

  • Олександр Лісений  — представник Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій
  • Ігор Чегодай — головний конструктор ZIM Capital Group
  • Ігор Романенко — експерт фірми ФОП «Романенко І.Ю.»

Усі троє експертів підтвердили слова міського голови й зазначили, що в понеділок нададуть висновки та першочергові заходи для тимчасового усунення аварійного стану школи. Наразі необхідно розібрати дах, підперти всі плити й по-новому формувати дві стіни. За словами міського голови, здійснити ці заходи погодилася компанія «Антар Сіті» протягом 10-12 днів із моменту отримання експертних висновків. Протягом цього часу школу буде закрито. Ігор Сапожко та Ігор Романенко запевнили стурбованих батьків, що без стовідсоткової впевненості в безпеці приміщення навчання не почнеться. Але заходи, вжиті «Антар Сіті» для усунення аварійності, будуть лише тимчасові. Паралельно міська влада з експертами ремонтуватимуть будівлю школи, аби зробити її безпечною для учнівства.

Раптовий обвал плит у сьомій школі батьки пов’язували із будівництвом офісного центру за адресою вул. Гагаріна, 21, що відбувається поруч з житловим будинком на вул. Гагаріна, 23 (там зафіксували тріснутий «маячок» – індикатор контролю тріщин, який встановили ще два місяці тому). Утім, за словами Ігоря Романенка, колапс будівлі з будівництвом не пов’язаний. «Я особисто перевіряв щоденний план робіт, і за останні десять днів на будівництві жодних динамічних робіт, які могли би призвести до обвалу, не проводилося», — зазначив фахівець. На сесії була присутня мешканка висотки на Гагаріна, 23, яка зазначила, що особисто контролює «маячки» і, на її думку, він тріснув через динаміку, утворену під час обвалу плит. До слова, Ігор Романенко також не підтвердив версію, що обвал стався через надмірну кількість дітей, які навчаються в сьомій школи.

Утім, на час усунення аварійного стану школи будівництво таки хочуть припинити. Міський голова доручив керівниці відділу капітального будівництва Людмилі Павлик вивчити всю проектну документацію будівництва, аби зрозуміти, чи може воно завдати шкоду навчальному закладові.

Зазначимо, що сьома школа — далеко не найстаріший навчальний заклад міста. Роки будівництва броварських шкіл: ЗОШ №1 — 1939р., ЗОШ №2 — 1977р., ЗОШ №3 — 1986р., Гімназія імені С.Олійника — 1955 р., ЗОШ №5 — 1966р., ЗОШ №6 — 1973р., ЗОШ №7 — 1973 р., НВК — 1977р., ЗОШ №9 — 1981, ЗОШ №10 — 1989 р., БНВО — 1973 р.. Міський голова також розповів «Трибуні-Бровари», що вже видав спеціальне розпорядження про проведення позачергової перевірки технічного стану будівель закладів освіти міста. Про терміни перевірки поки що невідомо, оскільки це залежить від зайнятості структур, які її проводитимуть.

У новині використано ілюстративне зображення

Поділіться.

Залиште відповідь