Озеленювати місто та чіпувати дерева: виконком підтримав петицію активістів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні виконавчий комітет Броварської міської ради підтримав петицію, у якій ідеться про відновлення оголошеної раніше акції з озеленення «Знайди домівку дереву», висаджування рослин уздовж вул. Київської, а також проведення інвентаризації та чіпування дерев.

Як зазначили ініціатори петиції, Бровари останнім часом активно забудовуються, проводяться роботи щодо впорядкування доріг та пішохідних тротуарів.

Нестерук і Сапожко

Активіст Роман Нестерук під час засідання виконкому

Однак часто забудовники або місцева влада забувають про озеленення територій новобудов, дитячих майданчиків, пішохідних зон, площ навколо торговельних центрів. Як наслідок – жителі позбавлені чистого повітря, тіні й тиші.

Екоактивісти виклали в петиції 4 вимоги
  1. Відновити акцію щодо озеленення міста «Знайди домівку дереву». Висадити зелені насадження відповідно до вже поданих заявок.
  2. Виконати обіцянку міського голови Ігоря Сапожка відновити і завершити процес висаджування зелених насаджень на вул. Київській вже цієї осені (оптимальна пора року для приживлення кущів і дерев).
  3. Чіпувати, наприклад, за допомогою комплексу «SIGNUMAT» (виробник «Latschbacher», Австрія) або іншої подібної системи нововисадженні дерева, а надалі й усі дерева в місті.
  4. Не урізати програму озеленення Броварів на користь інших статей витрат під час унесення змін до бюджету, принаймні до виконання п. 1 – 3, зазначених вище.

Авторка петиції Тетяна Кальченко під час засідання виконкому зазначила, що активісти подали заявки на висаджування в місті понад 500 дерев. Однак, отримали відповідь, що дерева висадити не можуть, оскільки комунальні служби зайняті карантинними заходами. Водночас, зі слів активістки, зрізання дерев проводять регулярно.

Тетяна Кальченко

Тетяна Кальченко

Радник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що зрізають ті дерева, які є небезпечними, адже аварійні.

Міський голова Ігор Сапожко тим часом розповів, що влада готує бюджетний проєкт щодо інвентаризації дерев Броварів. Він передбачає встановлення чіпів на дерева, їхній повний огляд і опис. Виконуватиме – КП «Бровари-Благоустрій».

Ігор Сапожко

Ігор Сапожко

Чиновники зазначили, що запровадження такої програми планували ще раніше. Однак, усе «впиралося» у високу вартість, близько 2 млн грн. Та тепер є одна з компаній, яка пропонує проєкт на 350 тис грн. Водночас влада готова розглядати й інші пропозиції.

На прохання активіста Сергія Лисенка чиновники погодилися створити робочу групу для вирішення питань щодо виконання петиції. До групи мають увійти й активісти.

Виконком підтримав проєкт рішення, яким направив до КП «Бровари-Благоустрій» петицію із такою вказівкою: проаналізувати виконання наявних програм із озеленення Броварів, а також надати роз’яснення і пропозиції щодо доцільності виконання вимог, викладених у петиції.

Читайте також

  1. Нові петиції на захист чистого повітря в Броварах
  2. Чи знесуть артоб’єкт і встановлять світлофор на Торгмаші? – результати розгляду петицій
  3. Петиція: будинку архітектора Івана Кривецького хочуть надати статус пам’ятки. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь