Передвиборна кампанія в Україні – особливий період. Це час, коли пересічному виборцю важко визначити: хто з ким проти кого дружить. Тим часом найбільш підприємливим вдається непогано заробити на кампаніях кандидатів. Це час, коли  виборці стають одночасно Богами, яким приносять жертву, і піддослідними кроликами, на яких випробовують нові агітаційні методи. Кандидати фонтанують клятвами у вічній любові до виборців, засівають парламентську ниву агітаційною гречкою та з усієї сили «задувають» свої виборчі сподівання у повітряні кульки. І хоч офіційний процес агітації стартує за 90 днів до дня голосування, деякі кандидати все ж починають «обробку» електорату ще до старту виборчих перегонів.

Тим не менше, саме в ці 90 днів фіксується найбільша кількість скарг на порушення, які зачіпають виборчий процес. Відповідно до ч.1 ст.108 Закону України «Про вибори народних депутатів України», кандидат у депутати має право звернутись до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборів. Як ми повідомляли раніше, до ЦВК вже надходили скарги від кандидатів із округу №97.

Найнаполегливішим виявився кандидат від партії «Слуга народу» Микола Галушко. Не вдовольнившись попереднім рішенням Центральної виборчої комісії, пан Галушко поскаржився на дії опонентів удруге.

Так,10 липня 2019 року до ЦВК повторно надійшла скарга (перша скарга повернута через порушення вимог до оформлення скарги –авт.) кандидата в народні депутати України Галушка М.Л., за підписом його довіреної особи Осадчої Крістіни Олегівни на дії кандидата в народні депутати України Нідзельського Володимира Олександровича щодо порушення здійснення передвиборної агітації. У скарзі суб’єкт звернення вказує, що 3 липня 2019 року на території міста Бровари Київської області він виявив факт розміщення суб’єктом оскарження носіїв політичної реклами на зовнішній та внутрішній поверхні транспортного засобу громадського користування, що є порушенням частини дев’ятої статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відтак, кандидат від «Слуги народу»  просить ЦВК:

  1. Розглянути скаргу про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України» та встановити факт порушення.
  2. Зобов’язати суб’єкта оскарження – кандидата у народні депутати України Нідзельського Володимира Олександровича утриматись від дій, а саме проведення власної передвиборної агітації з використанням чи дублюванням у подібному стилі або схожому дизайні – символіки, логотипу та гасел партії – суб’єкта виборчого процесу « Слуга народу».
  3. Зобов’язати суб’єкта оскарження – кандидата у народні депутати України Нідзельського Володимира Олександровича – видалити з транспортних засобів громадського транспорту та зі стовпів користування власну передвиборну агітацію з використанням чи дублюванням у подібному стилі або схожому дизайні символіки, логотипу та гасел партії – суб’єкта виборчого процесу «Слуга народу».

Того ж дня пан Галушко повторно подав ще одну скаргу за підписом його довіреної особи Крістіни Осадчої на дії кандидата в народні депутати України Іваненка Олега Валерійовича.

Як зазначено в постанові ЦВК, «суб’єкт звернення вказує, що ним 3 липня 2019 року на території міста Бровари Київської області виявлено факт розміщення суб’єктом оскарження носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні транспортних засобів громадського користування, що є порушенням частини дев’ятої статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у зв’язку із чим просить Центральну виборчу комісію:

  1. Розглянути скаргу про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України» та встановити факт порушення.
  2. Зобов’язати суб’єкта оскарження – кандидата у народні депутати України Іваненка Олега Валерійовича – видалити з транспортних засобів громадського користування власну передвиборчу агітацію».

Відповідно до постанов,  Центральна виборча комісія не оцінила наполегливість кандидата і  залишила обидві скарги без розгляду. Рішення комісії ґрунтується на тому, що кандидатом у депутати було порушено строки оскарження, тому, власне, скарги навіть не розглядались.

Які ще порушення віднайдуть у діях один одного наші кандидати – дізнаємось згодом.
Тим часом на виборчому календарі перегорнуто ще одну сторінку. Сьогодні був останній день, коли виборці мали можливість тимчасово змінити місце голосування через органи державного реєстру виборців.  Далі це можна зробити лише за рішенням суду.

Головне фото – з Інтернету

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: