Прорив колектора: комунальники не можуть сказати, коли ліквідують наслідки аварії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скільки ще триватимуть ремонтні роботи колектора, головного трубопроводу каналізаційної мережі міста, сказати складно, але «попередні прогнози» – ще кілька днів. Про це «Трибуні-Бровари» повідомили у комунальному підприємстві «Броваритепловодоенергія».

Як і анонсувалося на офіційному сайті Броварської міської ради, 11 квітня у місті з 9.00 до 18.00 відключили водопостачання. На центральних вулицях Броварів — Незалежності, Гагаріна, Короленка — зранку можна було побачити багато людей в чергах біля бюветів. Як розповіли мешканці будинків центральних вулиць, про відключення водопостачання багато хто дізнався вже постфактум, оскільки не всі бачили оголошення на офіційному сайті міської ради, а на під’їздах та від працівників ЖЕКів попереджень та оголошень, як запевняють жителі, не було.

Без води до вечора залишився Міський культурний центр «Прометей» і можна було біля бювету на Незалежності побачити його працівників. Також громадські місця та розважальні заклади на центральних вулицях міста закрили вбиральні на час відключення водопостачання.

На ділянці колектора на перетині вулиць Незалежності і Симона Петлюри вже встановили електродвигуни для відкачування стічних вод. Воду відкачують прямо у каналізацію, яка прокладена тут же уздовж бульвару Незалежності, тож сморід стоїть приблизно до вулиці Короленка.

Попри те, що у міській раді перенесення засідання виконкому (з 10.00 на 9.00) пояснили необхідністю бути керівництву міста на місці аварії, на самих ділянках представників влади «Трибуна-Бровари» не помітила. Як повідомили комунальники, нових проривів колектора не було, а ось з ліквідацією наслідків «старої» аварії роботи буде ще чимало.

Тривають роботи і на ділянці біля перетину вулиць Незалежності та Металургів. Тут комунальні служби та працівники «Броваритепловодоенергії» провели гумові шланги вглиб району Промвузол, вивівши їх до колодязя та каналізаційних мереж, відкачуючи стічні води туди. Паралельно з відкачуванням води готуються металеві труби, які будуть прокладені від вулиці Січових стрільців уздовж Незалежності аж до Симона Петлюри. Біля перетину вулиць Січових стрільців та Незалежності працівники вирили ще одну яму, де почали прокладати нові труби замість тих, що прорвалися. Передбачається, що роботи відбуватимуться паралельно.

Чи є перебої з водопостачанням у закладах освіти та медицини? Як розповіла «Трибуні-Бровари» начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспожив служби в Броварському районі Олександра Вакарчук, дитячі садочки та школи забезпечені водою. «Адміністрація міста та штаб по ліквідації аварії регулюють це питання», — запевнила пані Вакарчук. Про забезпеченість водою навчальних закладів підтвердив і голова Громадської ради при управлінні освіти Ігор Романенко, щоправда, зазначив, що працівники харчових блоків у закладах набирають воду з запасом і у такий спосіб вода у школах та дитсадках є.

Щодо водопостачання в Броварську центральну районну лікарню, то, як зазначив головний лікар Валентин Багнюк, у лікарні на вулиці Шевченка є під’єднання до свердловини. «Ми її відновили, поставили насоси і забезпечені водою, коли перекривається центральне водопостачання. А ось у дитячій лікарні на Ярослава Мудрого автономного водопостачання немає. Нас попереджають заздалегідь, коли буде відключатися вода і ми набираємо у ванни, ємкості стільки, скільки потрібно. А технічну воду підвозить машина. Поки що так», — розповів Багнюк.

Щодо якості води, яка надходить у навчальні заклади міста, то як розповів завідувач Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ Віталій Прокопенко, її щоденно контролює «Водоканал», структурний підрозділ КП «Броваритепловодоенергія», у якого є дослідницька акредитована лабораторія. «Кожного дня вони беруть на пробу воду по показникам обеззараження і по санітарно-хімічних показниках. Крім того, наш відділ перевіряє щоденно воду на бактеріологію. По тих показниках, що ми маємо, проблем з якістю води ми не бачимо», — повідомив Віталій Прокопенко.

Роботи по ліквідації наслідків аварії тривають.

Поділіться.

Залиште відповідь