Суд по перейменуванням вулиць: першим вислухали позивача

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 квітня Броварський міськрайонний суд продовжив слухання за позовом громадянки Тетяни Нємчиної щодо перейменування вулиць в рамках закону про декомунізацію.

Забігаючи наперед, зазначимо, що суд вислухав позицію позивача (учасники процесу мали змогу лише ставити запитання стороні позивача і третім особам на його боці) та взяв перерву до 18 травня.

суд (15)

Почалося засідання з того, що представниками третьої сторони з боку відповідача (Броварської міської ради) висловили бути депутати Олег Шевчук («Свобода») та Сергій Батюк («Солідарність») (обоє депутатів у ході засідання були одними з найактивніших). Окрім них представниками третьої сторони з боку позивача були український краєзнавець та поетеса Марія Овдієнко, журналіст та член робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць Дмитро Карпій, депутат Володимир Опалько («Солідарність») та Максим Ковбик — представник 16 сотні Самооборони Майдану.

3

Також депутат від «Свободи» Олег Шевчук надав лист-звернення до міського голови за підписами мешканців колишньої вулиці Горького про те, що вони хочуть залишити нову назву, дану в пам’ять героя Броварів воїна-афганця Олександра Білана (єдиний броварчанин, який загинув в Афганістані).

1

2

Крім того, Олег Шевчук подав клопотання про свідка, який свідчитиме у який спосіб збирали підписи щодо недопущення перейменувань вулиць (ще клопотання про залучення свідка — журналіста Андрія Качора — подав представник третьої сторони з боку відповідача Дмитро Карпій).

суд (8)

У своєму виступі і позивач, і представники третьої сторони з його боку акцентували увагу на тому, що вони не проти перейменування вулиць як такого, а проти, на їх переконання, порушення законної процедури при ухваленні депутатами Броварської міської ради відповідного рішення. Звертав увагу на це і сам суддя Андрій Шинкар, коли активісти та депутати докоряли позивачу та його симпатикам, що ті є противниками декомунізації.

Під час засідання гарячі дискусії точилися щодо багатьох явищ, пов’язаних із перейменуваннями вулиць. Наприклад, симпатики позивача почали розвивати думки про те, що перейменовувати вулицю Радгоспну не потрібно, оскільки «радгоспи це не колгоспи, які доводили українців до зубожіння, а, навпаки, давали людям землю».

Чимало емоцій викликало питання перейменування вулиці Московської. Жителі цієї вулиці виступили не стільки проти перейменування «російської» вулиці, скільки проти перейменування назви на нову Фонтене-се-Буа (місто-побратим у Франції, супутник Парижа, у якому, до речі, є алея Бровари). Мешканці не сприймали аргументи активістів (серед яких були, до речі, і бійці АТО), що в нинішніх умовах вулиця символізує назву столиці країни-агресора, говорили про те, що назва вулиці, «яку й не вимовиш», не потрібна. Один із мешканців-противників перейменування навіть договорився до такого: «А якщо раптом ми почнемо воювати з Францією, то, що нам знову тоді міняти?».

суд (1)

Головним аргументом прихильників назви вулиці, що символізує столицю Росії було те, що «Московська» — це географічна назва і до політики жодного стосунку не має. «Не перетворюйте мешканців вулиці на якихось сепаратистів», — закликали противники перейменування вулиці. «Ви самі своєю позицією провокуєте», — відповідали прихильники декомунізації та перейменування вулиць.

Чимало суперечок точилося навколо того, чи вплине якось фінансово перейменування вулиць на мешканців, чи будуть вони сплачувати додатково кошти при переоформленні різних документів, де фігурують адреси.

Зокрема, член комісії з питань перейменування вулиць Дмитро Карпій, якого, до речі, напередодні депутатська земельна комісія розглядала як ймовірного голову нової комісії з перейменувань вулиць, розповів, що жодних додаткових витрат перейменування не нестимуть, оскільки від моменту функціонування нової назви вулиці документи зі старими назвами матимуть юридичну силу, а нові просто оформлюватимуться вже з новими назвами. До речі, на фінансовій темі, як розповідали симпатики декомунізації, було чимало спекулювань. Завдяки ним, як зазначали представники третьої сторони з боку відповідача і збиралися підписи простих жителів вулиць, оскільки їх просто залякували обов’язковими витратами при оформленні документів.

Відзначимо, що сам відповідач — представник юридичного відділу Броварської міської ради — практично і не захищався, а якийсь спротив у вигляді запитань та аргументів висловлювали лише представники третьої сторони з боку відповідача. Складно поки що зрозуміти і позицію судді, хоча останній має бути безпристрасним.

Продовжаться «бої» за перейменування вулиць 18 та 19 травня.

Поділіться.

Коментарі закриті.