Свинка, стрижець і паразити: кілька рідкісних захворювань, які з’явилися за тиждень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поруч із кором, вітрянкою та грипом із ГРВІ броварські лікарі минулого тижня зафіксували одразу декілька відносно рідкісних захворювань у місті. У звіті медиків за 8 – 14 лютого вперше за тривалий час спостережень зафіксували епідпаротит (свинку), мікроспорію (стрижець) і такі паразитарні захворювання як аскаридоз і лямбліоз. Про це йдеться у висновках броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Так епідпаротит, який відносять до групи інфекцій із крапельним механізмом зараження, вразив учня із 10 школи, – ідеться у звіті фахівці. Лікарі зазначають, що дитина не була вакцинована від цієї недуги. Варто зауважити, що щеплення від епідпаротиту (паротиту) входить до комбінованої вакцини КПК, яка також захищає від кору і краснухи. Дози вводять двічі – в 1 і 6 років.

Зазначимо, що минулого тижня броварські діти хворіли на ще одну недугу, яка поширюється повітряно-крапельним шляхом – скарлатину. Інфекція трапляється в місті значно частіше, але реєструють її навіть не щотижня. Цього разу хвороба «вклала» двох дітей із садочка «Катюша» та одного з ДНЗ «Теремок». Двоє перебувають на стаціонарному лікуванні.

Серед інших захворювань слід виділити мікроспорію, відому також як стрижець. Востаннє недугу реєстрували в місті в грудні, а до того її не виявляли в місті протягом щонайменше року спостережень. Принаймні такий висновок можна робити з аналізу звітів відділу лабораторних досліджень.

8 – 14 лютого стрижець уразив одразу двох дітей – одного з Навчально-виховного комплексу та ще одного із садочка «Джерельце», де саме триває спалах вітрянки.

Окрім того за тиждень фахівці прозвітували про випадки іще двох паразитарних захворювань. Виявили двох заражених аскаридозом, один із яких є вихованцем садочка «Золотий ключик». А також – одного із лямбліозом – у дитини, що відвідує ДНЗ «Теремки». Усі маленькі пацієнти лікуються амбулаторно.

Епідпаротит (паротит, свинка) – вірус, який викликає високу температуру, головний біль і враження залоз (слинних, статевих, підшлункової). Він може призвести до глухоти, менінгіту (інфекції оболонок головного та спинного мозку), болючої набряклості яєчок або яєчників й, іноді, до смерті.

Мікроспорія (стрижець, стрижай) – заразна грибкова хвороба. Зазвичай відносять до недуг тварин, однак хворіють нею і люди. Паразитарні гриби вражають шкірні покриви, волосся і в дуже рідких випадках – нігті в людей. Найчастіше недуга трапляється саме в дітей.

Аскаридоз – хвороба, спричинена гельмінтами аскаридами. Може викликати низку симптомів: від слабкості, сухого кашлю, висипів алергічного характеру, до порушень у травній системі, болю в животі, нудоти, діареї, блювання та зниження ваги тіла.

Лямбліоз – недуга, яку викликають паразити лямблії. Вони пошкоджують тонкий кишківник людини. Пацієнт може відчувати біль коло пупка, між ребрами праворуч, головний біль. Хвороба може супроводжуватись високою температурою, поганим апетитом, печією, нудотою, блюванням, діареєю, набряканням живота, безсонням, утомою, віддишкою та різноманітними алергійними реакціями.

Поділитись

Leave A Reply