Від Гройсмана до Мутила: панацея від зростання тарифів існує

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чим ближче до листопада, тим більше люди обговорюють тему підвищення тарифів. Адже за місяць-два людям прийдуть платіжки з новими підвищеними тарифами за газ та електроенергію. Чи можливо пом’якшити цей удар по кишеням українців, поцікавилася «Трибуна-Бровари».

Споживання електроенергії

Як повідомила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в Україні з 1 вересня 2016 року зростуть тарифи на електроенергію. Зростання становитиме 25-30%, залежно від рівня споживання.

Із 1 вересня встановлені такі нові тарифи:

— до 100 кВт/год — 0,714 гривні (було 0,57 гривні);

— 100 кВт/год — 600 кВт/год — 1,29 гривні (було 0,99 гривні);

— більше 600 кВт/год — 1,638 гривні (було 1,56 гривні).

Тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії — 71,4 гривні.

Це означає, що від середини жовтня середньостатистична сім’я на місяць платитиме за електрику при споживанні 300 кВт/год в місяць 387 гривень замість 297 гривень.

Наступний етап запланований на 1 березня 2017-го. Вже сьогодні деякі експерти попереджають, що заборгованість населення за використану енергію може ще більше зрости. На 1 серпня поточного року вона становила 917,4 млн гривень.

Споживання газу

Із 1 липня Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже вдвічі.

Як пояснюють, це зумовлено встановленням єдиної ціни на газ для населення та промисловості в Україні, що дасть змогу знизити рівень корупції, сприятиме інвестиціям, допоможе досягнути енергонезалежності, переконані у Міжнародному валютному фонді.

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 гривні за одну гігакалорію, а з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 гривні за одну гігакалорію», — зазначила керівниця профільного управління НКРЕКП Світлана Черних.

Минуло кілька місяців, і Кабмін вніс зміни до своєї ж постанови «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їхньої вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Документом означується гранична ціна твердого палива на рівні 2000 гривень за одну тонну (це на 23,5% більше, ніж попереднього року) та 200 гривень на один балон скрапленого газу. Раніше ці показники становили 1532,89 грн за тонну твердого палива і 196,66 грн за один балон скрапленого газу.

Чи все так страшно?

Втім, найвище керівництво держави не втомлюється заспокоювати громадян.

Так прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив: «Ось конкретні приклади розрахунків по оплаті комунальних послуг та субсидій, які я сьогодні (13 вересня — прим. Т. Б.) показував на загальноукраїнському селекторі. На цих слайдах — відповідь тим, хто лякає людей осінніми рахунками за тепло. Багато українські родини платитимуть не більше, а навіть менше, ніж у минулому році».

taryfy-mutylo

taryfy-mutylo-2

taryfy-mutylo-3

За офіційними даними, на 2 вересня субсидії призначені для 5,3 мільйона українських сімей. У проект бюджету на 2017 рік заклали 40 млрд гривень на субсидії. При цьому, за словами віце-прем’єра Павла Розенка, ця сума може зрости ще на 12 мільярдів.

Коментар

Про специфіку зростання тарифів та реакції на них у Броварах розповідає депутат Вадим Мутило — член Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку:

— Передусім треба розуміти, що питання тарифів на послуги ЖКГ не входять до компетенції муніципальних рад, це прерогатива винятково центральної влади. Тому вся хвиля, котра піднялась і в Броварах, і в інших містах — маю на увазі відкриті листи, звернення – є нічим іншим, як спалахом популізму (на одній із сесій тему тарифів піднімав лідер депутатської групи «Радикальної партії Олега Ляшка» Вадим Андрієвськийприм. Т. Б.).

мутило

Вадим Мутило

Дана тема складна й проста водночас. Проста, бо піднімати тарифи потрібно, причому це очевидно для всіх політичних сил держави. Складна, бо питання грошей надзвичайно болюче, тому ніхто не хоче підписуватися під ним. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність.

Що тут можуть зробити депутати місцевого рівня? Чимало. Припустімо, я останнім часом пишу багато заяв, допомагаючи людям ось яким чином: у Броварах є квартири, де прописані троє, четверо, п’ятеро людей, а реально мешкають менше, за таких випадків треба проводити роз’яснювальну роботу, аби громадяни знали, як законно полегшити собі фінансовий тягар.

Заява Прем’єра щодо субсидії цілком відповідає дійсності. Цим питанням потрібно зайнятися, воно не забере так багато часу, як декому здається, а допомога від субсидії справді велика. Рік тому я, як військовослужбовець, оформив для себе її, що зайняло три тижні в неспішному режимі. Переконаний: за півтора року існування системи субсидії механізм їхньої видачі добре налагоджений.

«Трибуна-Бровари» попросила прокоментувати нові цифри Бориса Дудка — депутата міськради від партії «Батьківщина», голову Комісії з питань комунальної власності, приватизації, ЖКГ та благоустрою:

— Броварський осередок ВО «Батьківщина» підтримує дії фракції нашої партії у Верховній Раді. Зокрема, щодо питання тарифів на послуги ЖКГ: ми переконані — їх не можна підіймати, бо це надто сильний удар по добробуту громадян. Тому наша програма-мінімум — залишити платіжки на старому рівні, програма-максимум — понизити їх.

Безумовно, питання тарифів не входить до компетенції регіональних органів влади — тільки центральних. Але ми можемо проводити зустрічі, організовувати комісії (зокрема, з питань ЖКГ), тиснути на центральний апарат партії, щоби воно домоглася від влади послаблення грошового тиску на громадян.

Іще раз про субсидії

«Трибуна-Бровари» рекомендує читачам оформляти субсидії через Інтернет — так зручніше!

Почати треба з того, що зайти на сайт — https://subsidii.mlsp.gov.ua/ — та вибрати спосіб реєстрації — «Подання документів в електронному вигляді». Відтак уводимо свою електронну адресу й підтверджуємо «Я не робот» і натиснути «Продовжити».

Опісля вводимо код підтвердження, який буде надісланий на зазначену електронну адресу. Знову натискаємо «Продовжити».

По тому варто заповнити заяву про призначення житлової субсидії.

Схема схожа на заповнення паперового документу, різниця в тому, що вид субсидії не потрібно підкреслювати — на нього достатньо натиснути курсором. Слід звернути увагу, що в розділі «Відомості про ЖКП» необхідно вказати, є у вас лічильник енергоресурсу чи немає. Після заповнення заяви треба натиснути — «Продовжити попередню реєстрацію».

Далі заповняємо декларацію та натискаємо «Продовжити попередню реєстрацію».

Після заповнення документів перевіряємо вказану інформацію та підтверджуємо правильність вказаних даних.

Система повідомить, що заява на субсидію отримана й буде розглянута. Рішення надішлють електронною поштою.

Й усе це — без довгого нервового стояння в чергах…

Поділіться.

Залиште відповідь