Вітрянка б’є рекорди: 19 випадків за тиждень, 5 із них – у садочку «Червоні вітрила»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 13 по 20 грудня в Броварах встановили 19 нових недужих на вітряну віспу. Серед хворих 18 – діти, кожен із яких ходить до броварських шкіл чи садочків. Найбільше пацієнтів із-поміж вихованців ДНЗ «Червоні вітрила» – п’ятеро. Про це йдеться в останньому звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають в установі, на вітрянку захворів один 31-річний дорослий. Решта – діти. Фахівці наводять статистику хворих по кожному з навчальних закладів. Це – 5 вихованців «Червоних вітрил», 3 школярів із 7-ї школи, по двоє із садочків «Ромашка», «Джерельце» та 6-ї школи і по одному із ДНЗ «Теремок», «Калина» «Золотий ключик» і 10-ї школи. Всі лікуються амбулаторно.

Зазначимо, що протягом тривалого часу в «Червоних вітрилах» не реєстрували випадків вітрянки. Однак за останній місяць у закладі виявляли по 1 – 2 хворих дітей. Водночас у садочку «Теремок», де за останні сім днів лише один хворий, діти «чіпляють» вітрянку найчастіше в місті. Найбільше недужих протягом тижня було на початку грудня – 9, а також у середині листопада – 11.

Саме із середини листопада різко зросла захворюваність на вітряну віспу загалом по місту. Тоді після 2 – 4 випадків кожного тижня зареєстрували одразу 13. Три тижні тому – 17. Протягом наступних семи днів – 15 і 11 відповідно.

Відділ лабораторних досліджень нагадує, що щеплення проти вітряної віспи в Україні не здійснюють. Водночас хворі мають високу заразливість. Тому спалах вітрянки закінчиться тоді, коли у суспільстві накопичиться достатній колективний імунітет з-поміж людей, які перехворіли вітрянкою.

Вітряна віспа – інфекційне, дуже заразне захворювання, яке найчастіше вражає дітей. Хворий на вітрянку вважається заразним у середньому протягом 10 – 12 днів: від 1 – 2 днів до появи висипу, весь період висипання і до 5 діб після появи останнього висипу (пухирця везикули).

Захворювання, яке проявляється в дитинстві, зазвичай минає самостійно. Негативні наслідки більш характерні для підлітків, дорослих, вагітних жінок та осіб зі зниженим імунітетом.

Поділіться.

Залиште відповідь