Вибори: скарги на «Єдність», партію Ляшка та… «Громадський ревізор»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах тривають вибори міського голови, депутатів міської та обласної рад.

Видання «Трибуна-Бровари», вивчаючи ситуацію на виборчих дільницях, помітило, що багато депутатів, представників та голів опитаних виборчих дільниць роблять зауваження спостерігачам щодо незаконного переписування особистих даних виборців. Найчастіше говорять про порушення спостерігачів від партії «Єдність».

14.48. Виборча дільниця №321232 — вул. Гагаріна, 6 (міський клуб)

Світлана Чернюк, голова виборчої комісії: «Виборчий процес проходить спокійно. На початку була якась настороженість, але потім зрозуміли, що у нас жодних порушень немає. Спостерігачі ставляться доброзичливо і розуміють одну ціль — вибори повинні пройти чесно.

Була одна людина із закордонним паспортом. Ми із членами комісії виступили проти того, щоб дати їй можливість проголосувати, оскільки треба щоб був або паспорт із пропискою, або довідка про тимчасове проживання із паспортного столу».

15.14. Виборча дільниця № 321231 — вул. Гагаріна, 12 А (гуртожиток БЗБК)

Катерина Терзієва, секретар виборчої комісії: «Актів порушень не виявлено. Присутніми спостерігачами протоколів не складено».

15.42. Виборча дільниця №321233 — Гагаріна, 23 А (старший корпус ЗОШ №7)

Марина Рубайло, голова виборчої комісії: «Порушення були тільки від початку, коли спостерігачі намагалися переписувати прізвища, ім’я, по-батькові та адресу виборців. Не знаю з якими цілями, але ми це відразу припинили, оскільки це порушує відразу кілька законів.

Спостерігачі, які переписували дані виборців були від Радикальної партії Олега Ляшка та «Єдності».

Після того як ми їх налякали кримінальною відповідальністю та складанням актів, таких фактів не відбувається.

15.46. Виборча дільниця №321235 — Гагаріна, 23 А (спортзал ЗОШ №7)

Галина Кузнецова, голова виборчої комісії: «Виборчий процес проходить спокійно. Скандалів та скарг особливих немає.

Спочатку було деяке непорозуміння, але прийшли юристи і розібралися в ситуації.

Деякі спостерігачі стояли за членами комісії, які заповнювали бланки. Тобто, їх розставили позаду. Представники деяких партій сказали, що це протизаконно, хоча ці спостерігачі відзначали лише кількість людей, які підійшли. Вони не брали ані номерів телефонів, ані адрес. Один із представників партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» сказав, що це протизаконно. Запросили юристів. Ті сказали — такого робити не можна. У підсумку вирішили, що ці спостерігачі будуть знаходитися в іншому місці.

Зараз — усі доброзичливі, спокійні. Ніхто не висловлює негативних відгуків щодо роботи нашої комісії».

Павло Ротар, кандидат у депутати Броварської міської ради від партії «Наш край»: «Все завжди проходить чесно під час самого процесу голосування. Нечесно, як правило, до процесу голосування і після нього. Що людям забороняє брати бюлетень, розписуватися за нього і заповнювати його? Це ніколи не було проблемою. Головне — як будуть потім підраховуватися голоси».

16.10. Виборча дільниця №321234 — Гагаріна, 23 А (молодший корпус ЗОШ №7)

Оксана Геля, голова виборчої комісії: «Виборчий процес на даний момент проходить нормально. Були порушення зранку. Була викликана міліція, складався акт.

Порушення було таке: за членами ДВК стояли спостерігачі і на листок фіксували дані громадян, що голосували. Вписували прізвища і вписували адреси, що саме по собі вони не мають права робити.

Ми встигли виявити лише один листок (з даними — прим. авт.). Це був представник преси — у нього був бейджик видання «Громадський ревізор». Була викликана міліція і складено акт.

Зараз проходить все тихо».

Ігор Шматок, перший номер у списку «Партії простих людей Сергія Капліна» (був присутній на території ЗОШ №7): «Було питання до спостерігачів від партії «Єдність», які стояли за спинами членів комісії і переписували дані виборців. Двояка, чесно кажучи, ситуація. Навіщо вони це робили? Які цілі переслідували? Загалом, думаю, вибори пройдуть нормально. Головне — щоб ще правильно порахували голоси».

Від редакції. Про подібні явища на виборчих дільницях № 321225, №321226, №321227 заявив кандидат у депутати Броварської міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Гришук та на виборчій дільниці №321224 кандидат у депутати Броварської міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Юрій Чередник.

Поділіться.

Коментарі закриті.