Яблуневий Спас буде відзначатися вже завтра, 19 серпня.
Яблуневий Спас – другий з “трьох Спасів”(14 серпня – Медовий, 19 серпня – Яблуневий і 29 серпня – Горіховий або Хлібний).
Вважається, що саме Яблуневий Спас знаменує собою закінчення літа. Наприкінці цього дня прийнято проводжати сонце піснями і танцями.
До 19 серпня забороняється їсти яблука або будь-які інші плоди, крім огірків та ягід. З нагоди свята в усіх храмах відбуваються богослужіння та освячення яблук.
Треба уважно відноситись до вибору продуктів на освяту в церкві – у кожного продукту є своє значення. Тому радять освятити:
яблука, груші, виноград, сливи, персики. Також овочі, мед, колоски жита, пшениці. Можна покласти хліб, сіль, хрін, випічку з яблуками.
Прикрашати кошик треба різнокольоровими стрічками та живими квітами. До кошика не можна класти будь-які матеріальні цінності , а також спиртне.
Цього дня треба пригощати дітей, бідних і хворих людей. Чим більше вийде усім роздати – тим добрішим буде до вас Бог.
