Як не повторити трагедію у Фастові, або Безпека поводження з газом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Минуло 10 днів після вибуху в житловій багатоповерхівці у Фастові, через що загинуло двоє людей. Достеменної причини досі не встановлено. Однак уже через день після трагедії в поліції заявили: попередньо, вибух стався через витік газу. У Броварах багато квартир мають доступ до газу, переважно для кухарських плит. Про те, як запобігти прикрим і трагічним випадкам під час користування, розповідають у департаменті освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

В установі вказують, що природний газ майже вдвічі легший за повітря. Тому при витоку з приладів і газопроводів він підіймається, скупчуючись у верхній частині приміщення. Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Аби їх можна було почути,  до газів додають домішки. Суміш має запах гнилої капусти.

Слід пам’ятати, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі. До того ж гази, а особливо їхні продукти згоряння, спричиняють отруйну дію. Тож необхідно дотримуватися особливої обережності. Перш за все – провітрювати приміщення, де є газові прилади.

Водночас, під час користування такими приладами заборонено:

 • користуватися газовими колонками за вiдсутностi тяги;
 • відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
 • сушити речі над газовою плитою.

Почувши запах газу, необхідно перекрити кран його подання та зателефонувати за номером 104. До того ж, у випадку виявлення запаху газу в приміщенні, треба дотриматись простих правил:

 • не вмикати електрику;
 • не запалювати сірники;
 • не курити;
 • провiтрити приміщення;
 • перекрити крани подання газу.

Варто пам’ятати, що утворення іскри будь-яким способом може призвести зо запалення газу в повітрі та його вибуху.

Наслідки вибуху у Фастові, який стався 14 грудня

За інформацією ЗМІ, зруйновано півтора під’їзди – 29 квартир

У випадку отруєння чадним димом або газом, спочатку починається головний біль, потім – запаморочення, загальна слабкість, сонливість, нудота, з’являється блювота. Постраждалий може знепритомніти, може зупинитися дихання та навіть настати смерть.

Щоби цьому запобігти, треба:

 • викликати лікаря за телефоном 103;
 • винести постраждалого на свіже повітря;
 • прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.

Категорично заборонено давати потерпілому пити  – можна тільки змочити губи та обличчя. Також не можна давати будь-які лiки.

Освітяни вказують, що майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Щоб газ приносив тільки радість і тепло, кожний член родини має знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом. А також – усвідомлювати наслідки порушень.

Нагадаємо, вибух у Фастові стався зранку 14 грудня. За інформацією рятувальників, загинуло двоє мешканців, ще одна людина є постраждалою. Як повідомляють ЗМІ, винуватцем вибуху міг стати 33-річний чоловік, військовослужбовець, який нібито влаштовував у своїй квартирі гучні гуляння.

Фото – ДСНС України в Київській області

Поділіться.

Залиште відповідь