Як робити розумні інвестиції. Початок

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко, фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

У попередніх матеріалах ми детально розібрали, як правильно встановити фінансові цілі, чому заощадження  – це звичка і як робити їх легко та без стресу. Але економія сама по собі ще нікого не зробила багатим. Заощаджені гроші  мають працювати. Коли збережені кошти вкладаються розумно  – вони творять дива. І ми зараз на тому етапі, де будемо говорити про початок розумних інвестицій. Без цих попередніх кроків нам буде важко рухатись далі. Тому читаймо та вчимося.

Головне правило інвестицій

«Як оце пізно настало так швидко?»,  – дуже часто питаємо ми самі себе. Час плине невблаганно і ми не встигаємо опанувати теперішнє, коли настало вже майбутнє. Час – це єдиний ресурс, який ми не можемо придбати. Ось чому робити інвестиції треба якомога раніше. Якщо ми зараз чекаємо ідеального моменту для початку інвестицій, то знаймо – найвигідніше було б сьогодні!

Як тільки з’являються невеличкі заощадження – одразу  плануймо, де ми будемо їх примножувати. Відкриваємо свій щоденник і плануємо 2 – 3 години, щоб обрати, як ми будемо інвестувати і для чого (згадуємо про наші фінансові цілі). Прагніть витратити частину свого часу на управління своїми грошима та пошук різних способів їх зростання.

Зверніться до фінансового консультанта

У нас чомусь тема грошей, зазвичай, дуже особиста. Зрозуміло, що гроші люблять тишу, але коли вони на «межі існування» в нашому бюджеті, коли з року в рік десятиліттями немає виходу із зачарованого кола кредитів, то варто звернутися до спеціалістів. Самому розібратися в усьому дуже важко, тож не соромимось порадитися з тією людиною, яка «в темі». Геть упередження та забобони  – женемо від себе тих, хто говорить «нікому не вір», «краще вдома під подушкою», «всі вони тебе обдурять» тощо. Вірити можна в Бога, а фінансові інструменти треба вивчати та вміти перевіряти. Вдома гроші не працюють, втрачають свою вартість, а їх застійна енергетика не принесе бажаного результату. Тож вдома зберігаймо лише невелику суму.

Вміння інвестувати не народжується разом із нами, цьому треба вчитися. То чому ж ми із зубним болем йдемо до стоматолога, а з грошима намагаємось вправлятися самостійно? Розумно буде проконсультуватися з фінансовим радником.

Варто поговорити з ним про свої фінансові цілі та заощадження, а потім звернутися за порадою щодо найкращих інструментів для досягнення своїх цілей. Грамотний фахівець обов’язково з’ясує, для якої мети ви плануєте інвестиції, яка комфортна сума для вас та які часові перспективи. Він пояснить як працює той чи інший інструмент і яких результатів ви досягнете.

Оберіть свій інвестиційний інструмент розумно

Фінансовий радник запропонує найкращі інвестиційні інструменти, але не завадить трохи дізнатися про них. Як ніхто не народжується злочинцем, так жоден метод інвестицій не є поганим чи хорошим. Саме застосування цього інструменту  має бути доречним.

Ви пам’ятаєте, як ми говорили про поділення фінансових цілей на короткострокові та довгострокові? Саме тут допоможе ця класифікація.

Отже, як правило, для всіх своїх короткострокових фінансових цілей обираємо інвестиційний інструмент, який має характер боргу. Наприклад, відкриваючи банківські депозити, ми наче даємо свої гроші в борг банку під сталий відсоток. Тому тут треба обирати вид депозиту залежно від строку вашої мети, кількості грошей та можливостей знімати або поповнювати рахунок.

Для цілей на 15-25 років обираймо інструменти, які працюють у довгостроковій перспективі. До прикладу, страхування життя (life insurance), облігації внутрішнього займу, пайові фонди тощо. Ми інвестуємо свої гроші для того, щоб нам заробили на них певний дохід із низькою толерантністю до ризику. Останній фактор  – у виборі найважливіший.

«Складний відсоток – восьме диво світу»

Саме так колись Ейнштейн одного разу зауважив про складний відсоток. Хто розуміє це, той і заробляє. А хто не знає, той платить. Тому варто подружись із цим дивовижним малюком. І чим раніше ми здружимося, тим раніше наблизимось до своїх фінансових цілей.

Знову ж таки повертаємось до часу, який плине дуже швидко і має найбільшу цінність. Починаймо інвестувати прямо зараз, щоб час був на вашій стороні, що допоможе отримати вельми великі дівіденти.

Створюємо екстрений фонд

Фонд надзвичайних ситуацій є обов’язковим – він захищає наше фінансове здоров’я. Експерти радять заощадити свій дохід за 3-6 місяців на покриття непередбачених подій, таких як проблеми зі здоров’ям або втрата роботи.

Тільки якщо ми матимемо гроші на форс-мажори, тільки тоді починаємо інвестувати те, що заощадили. Чому це є обов’язковою умовою? Тому що будь-яка проблема з нашим здоров’ям або наших близьких, знищує наші інвестиції. Наприклад, одна із моїх клієнток мала онкологічне захворювання, яке «з’їло» всі заощадження родини на власне житло. Тому що, коли стоїть питання життя та смерті, ми одразу змінюємо пріоритети. Все минулося, вона вилікувалась, але гроші на житло треба збирати наново.

Звичайно, всіх проблем ми передбачити не можемо, але там, де можливо, «підстелити соломки» варто. Один із інструментів – страхування життя та здоров’я. Так нам не доведеться витягувати гроші з накопичувальних рахунків та продавати майно. Але який саме обирати – розглянемо в наступних матеріалах.

У вас є детальний фінансовий план? Ви потурбувалися про свій надзвичайний фонд? Тоді приступаємо до ключової складової створення власного багатства! Наступного разу ми розберемо, як правильно формувати свої активи та пасиви і як це допоможе ніколи не працювати.

Читайте інші матеріали авторки:

  1. Як копійки перетворюються на гривні або Шість простих правил заощаджень
  2. Фінансова грамотність: як використати кризу собі на користь
  3. Щоб мрія стала реальністю: 5 кроків до встановлення фінансової мети
  4. Сім ефективних методів для заощаджень

Головне фото – надане авторкою

Поділіться.

Залиште відповідь