Знищення дерев на Симоненка: у справу втрутилися Нємчина та Здоровець

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5 листопада біля лісової смуги на перетині вулиць Симоненка та Чорновола відбулося громадське зібрання за участі активістів, мешканців «Зеленого» та «Лісового» кварталів та членів громадської ініціативи «Стоп забудові на Симоненка-Чорновола».

Зібрання ініціювали лідер громадської організації «Комітет громадського самоврядування Київської області» Тетяна Нємчина, депутат міської ради Олексій Здоровець та його помічники. Відзначимо, що пані Нємчина останнім часом запам’яталася в громадському житті Броварів як позивач проти Броварської міської ради в питанні, на її переконання, недотримання процедури при ухваленні рішення про перейменування 70 вулиць міста (суд у Броварах у підсумку вона програла), а також разом із депутатом Олексієм Здоровцем згадувалася у скандалі з теплолічильниками.

n02

Пані Нємчина заявила про те, що той шлях, який обрали забудовник — ТОВ «Альянс Новобуд» та міська влада — Меморандум — хибний. Також Нємчина заявила про те, що громадські слухання щодо ситуації із земельною ділянкою, де має будуватися «Альянс-Новобуд», у подальшому в суді не матимуть юридичного підґрунтя.

Тетяна Нємчина

Тетяна Нємчина

Пані Тетяна запропонувала такий варіант розвитку дій: провести загальні збори мешканців «Зеленого» та «Лісового» кварталів, приватного сектору та ЖК «Купава», на яких винести питання — чи потрібно зберегти ліс у повному обсязі (6,5 га), чи дозволити будуватися забудовнику, а вже результати таких загальних зборів включити до Меморандуму.

Як заявила пані Нємчина, проведені під протокол загальні збори матимуть на відміну від громадських слухань юридичну основу, на яку можна буде потім спиратися в судових інстанціях.

n04

Індикатором визначення — хто має право голосувати на таких зборах — має стати або прописка, або документи — право власності на житло. Остання пропозиція викликала у присутніх емоційні дискусії — люди почали задавати багато уточнюючих запитань, висловлюючи переконання, що навколо визначення тих, хто матиме право голосу, можуть бути використані маніпуляції.

n05

Присутні активісти та мешканці кварталів визнали, що шлях, запропонований Нємчиною та Здоровцем, об’єктивно правильний, однак коли організатори зустрічі запропонували сформувати ініціативну групу та скласти список тих, хто підтримує їхню ідею (при цьому розписатися та залишити свої контактні дані), відмовилися це робити — у журналі не поставив підпис жоден активіст. Громада мотивувала свій вчинок тим, що не було сформованого чіткого тексту питання, яке буде виноситися на голосування.

У підсумку присутні на зборах дійшли висновку, що ця зустріч не остання і про наступну буде повідомлено додатково.

 

Поділіться.

Залиште відповідь