ЗОШ №1, 2, 6 та гімназія ім. С.Олійника: стан готовності до нового навчального року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Продовжуємо інформувати броварчан про стан готовності закладів освіти до нового навчального року. “Трибуна” вже публікувала результати попередньої перевірки комісією стану готовності до 1 вересня ЗОШ №3 та СШ №7, а також ДНЗ «Казка», ЗОШ №9, 10, СШ №5 та БНВО. Наскільки ж готові прийняти дітей 1 вересня ЗОШ №1, 2, 6 та гімназія ім. С.Олійника?

ЗОШ №6. У школі навчається близько 850 дітей, 32 із яких (найбільше в місті) – діти із особливими потребами. Для них на І та ІІ поверхах облаштовано та вкомплектовано всім необхідним дві кімнати для інклюзивної освіти – інклюзивно-ресурсні центри.

На  сьогодні дітей із порушеннями рухового апарату на ІІ та ІІІ поверхи піднімають спеціальним ручним підйомником.

За словами директорки школи Людмили Приделюк, вже зроблено проект на будівництво ліфта. Минулого року в школі облаштували додатковий пандусний вхід, зовнішню ліфтову шахту облаштують поряд.

Індивідуальні шафи для роздягання кожного першокласника. Нового навчального року за парти сяде 120  «первачків» (4 класи).

Кількість дітей у школі збільшилася, тож цього року відкрили додаткову сходову клітину.

Класні кімнати готові прийняти школярів хоч сьогодні. Готова до роботи і їдальня: її капітально відремонтували два роки тому, а цього року лише замінили хліборізку та посудомийну машину. Минулого року зроблено і капремонт туалетів на всіх трьох поверхах, які пристосували для дітей із особливими потребами.

Оздоблення коридору силами батьків.

Наразі в школі продовжують капітально ремонтувати відмостку та цоколь, на який з бюджету міста виділено 857,0 тис. грн. Станом на 8 серпня освоєно близько 188,0 тис. грн. Триває і капітальний ремонт  ґанків та приямків – входів у підвал по периметру школи, які обійшлися місту в  900,0 тис. грн. Половину коштів, станом на 8 серпня, вже освоєно. У школі працюють дві ремонті бригади, тож всі роботи обіцяють закінчити до 1 вересня.

ЗОШ №2. Лідером серед кількості капітальних ремонтів і четвертою (після СШ №7) за сумою фінансових витрат є 2-а школа. У ЗОШ №2 заплановано зробити 8 капітальних ремонтів на близько 5 млн грн – 4899 тис. грн.

Серед уже реалізованого – капітальний ремонт стадіону, на який місто виділило 1800,0 тис. грн, та капітальний ремонт пандусу за 90,0 тис. грн.

У процесі – роботи над дахом, на капітальний ремонт якого виділено 1950,0 тис. грн. Станом на 8 серпня освоєно 13309,28 грн. Саме стільки місту обійшовся проект капремонту покрівлі. Цього року заплановано відремонтувати лише частину даху – по коридорах першого поверху, де є протікання. Іншу частину – над другим поверхом, ремонтуватимуть уже наступного року.

Потребує в 2-й школі капітального ремонту і захисна споруда  (бомбосховище). Та цього року зроблено лише проект капремонту (9,9 тис. грн). У процесі – проектні роботи із капітального ремонту системи каналізації у підвалі, який обійдеться в 400,0 тис. грн. Тривають роботи і над виготовленням проекту на капітальний ремонт фасаду з утепленням: із виділених містом 544,1 тис. грн, станом на 8 серпня освоєно 244026,20 грн. А вже наступного року школа проситиме у міста кошти на ремонтні роботи з його утеплення. На проект капітального ремонту пожежних виходів з бюджету міста виділено 25,0 тис. грн, однак робити його ще не починали.

Станом на 15 серпня класні кімнати до 1 вересня готові.

Готовий і кабінет психолога на 3 поверсі де капітально відремонтовано (80,0 тис. грн ) комплекс із трьох приміщень, два з яких призначені для індивідуальної роботи та одне – для групової. Похвалитися готовністю може і харчоблок.

Цього року в 2-й школі навчатиметься 7 «перших» класів – 210 дітей. Це більше, ніж минулого року. Збільшення кількості учнів відбулося за рахунок будівництва нового житлового комплексу «Олімпійський». Дітей розмістити місце знайшлося, однак школярики початкових класів навчатимуться в 2 зміни: І-ІІ класи – у першу зміну, ІІІ-IV класи – у другу.

Гімназія ім. С. Олійника. Другою за сумою фінансових витрат серед шкіл Броварів є гімназія ім. С.Олійника: лише на капітальний ремонт даху з бюджету міста виділено 6600,2 тис. грн, а всього ремонти в гімназії обійдуться в 7350,2 тис. грн.

Одна з перших злив значно додала роботи: дах, який будівельники вже взялися ремонтувати і розкрили, залило водою, відтак постраждала стеля. За словами директорки гімназії Ольги Козленко, підрядники взялися відновлювати стелю за власний кошт.

Станом на 15 серпня, класні кімнати вже готові прийняти школярів. Згідно з новим законодавством, у гімназії вже немає відбору дітей у спеціалізовані класи, тож цього року замість звичних 3 класів гімназія набрала 5. Два додаткових класи для першокласників облаштували із приміщення, де раніше був кабінет німецької мови, та із обідньої зали, тому з цього навчального року школярі харчуватимуться у класах.

Тут раніше була обідня зала.

Нагадаємо, у гімназії відсутня власна їдальня, їжу школярам підвозять уже готову в одноразових харчових контейнерах, які видають у «роздатковій». Отримувати їжу першокласникам допомагатимуть няні, яких найняли за батьківські кошти.

На місці старих будівель, де колись були майстерні, заплановано побувати нові: до цього року гімназії, як спеціалізованому закладу, майстерні не були потрібні.

Для проекту капремонту майстерень гроші з бюджету міста передбачено. А проект із капітального ремонту витяжної системи у вбиральнях (300 тис. грн) вже готовий і до 1 вересня роботи планують завершити. До кінця року на території школи заплановано зробити і капітальний ремонт освітлення, на який передбачено 400 тис. грн. Проект капремонту – на стадії розробки.

ЗОШ №1. Найбільше коштів цього року – 9 млн грн – було направлено на найстаріший заклад міста – ЗОШ №1. Тільки з бюджету міста – 6475,65 тис. грн та понад 2,5 млн грн – із держбюджету.

Два об’єкти – капітальний ремонт відмостки і цоколя (1624,8 тис. грн) та капітальний ремонт фасаду з утепленням (1942,8 тис. грн) перейшли з минулого року.

Щодо капремонту відмостки та цоколя, то станом на 8 серпня, освоєно близько 873,0 тис. грн, а по капремонту фасаду освоєно 989149,00 грн. На сьогодні роботи тривають, однак, за словами директорки школи Олени Рокоман, навряд чи до 1 вересня завершаться.

На капітальний ремонт харчоблоку 1 школи цього року з бюджету міста виділено 500 тис. грн, але цих коштів виявилося замало, щоб його здійснити, тож рішенням сесії ці гроші «перекинуто» на ремонт харчоблоку ЗОШ №3. Відтак у 1-й школі харчоблок ремонтуватимуть уже наступного року.

У 2019 р. заплановано капітально відремонтувати і майстерні, які розташовані в окремій старенькій будівлі. Проект капремонту майстерень уже зроблено і він пройшов експертизу.

Своїм розпорядженням Кабінет Міністрів України затвердив розподіл субвенції із державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Завдяки зверненню народного депутата Павла Різаненка до переліку об’єктів потрапила і Броварська школа №1. На капітальний ремонт спортивної зали, в якій із підлоги та стін почали проростати дерева, з державного бюджету виділено 2539,510 тис. грн. Станом на 15 серпня роботи ще не розпочато.

Із запланованих та завершених робіт 1-а школа може похвалитися косметичними ремонтами в класах та капітальним ремонтом кабінету психолога (95 тис. грн).

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь