Звіт броварської «Самопомочі»: «еволюцію і прогрес» побачили не всі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 грудня у Броварському кафе «Тераса», що на бульварі Незалежності, відбулося звітування у форматі прес-конференції Броварського осередку Всеукраїнського об’єднання «Самопоміч».

У заході взяли участь: голова Броварського осередку Андрій Острогруд, депутати фракції у Броварській міській раді Андрій Василенко, Володимир Чаюн, Юрій Скотніков та Тетяна Крилова, а також депутат Київської обласної ради від Броварів Олексій Дорошенко. Крім того, були присутні члени команди «Самопомочі», які балотувалися в депутати на останніх виборах і є членами дорадчої ради — Людмила Кулініч, Анна Калина та Олександр Короленко.

Про 2016 рік у міській раді

Розпочалася прес-конференція з розповіді про роботу фракції у БМР у цілому та про роботу особисто кожного депутата.

Поки ще голова «Самопомочі» у міській раді Андрій Василенко з-поміж іншого зазначив, що жодній зі сторін — ні міському голові, ні демократичним силам — не вдалося сформувати сталої більшості, яка б могла впровадити певну програму. «Ті, хто йшли під гаслами демократії, змін, перетворень в місті, не змогли домовитися між собою. Найбільшим ударом була і є позиція «Батьківщини», і ця позиція де-факто була вирішальною у питання неможливості досягнення консенсусу», — наголосив Андрій Василенко.

002

Андрій Василенко

За словами депутата, йому прикро, що не відбулося кардинальних зрушень в місті. «Для когось це, може, показник стабільності, але говорити про зміни на краще не можна», — зазначив Василенко.

Наразі розглядається питання, хто зайде до фракції наступним. За списком це має бути Людмила Кулініч. «Чи залишу я міську раду, буде видно з голосування. Ми бачили на сесії, що депутати можуть і не підтримати рішення свого колеги про складання мандату», — іронічно нагадав Андрій Василенко.

Про більшість у міській раді, точніше про її відсутність, говорив і його колега по фракції депутат Володимир Чаюн. Щоправда, Володимир Григорович висловлював свою позицію винятково в контексті можливої більшості «демократичних сил».

003

Володимир Чаюн

Пан Чаюн зауважив, що причини того, що «демократична більшість» у міській раді не зберіглася, потрібно шукати на загальнодержавному рівні. Депутат запевнив, що «Самопоміч» у Броварах не є таким осередком, якому даються вказівки «зверху», тобто з обласного осередку чи із загальноукраїнського штабу. «А ось в інших фракціях міської ради таке, на жаль, спостерігається. Вони залежні від обласних осередків і в цьому є одна з найбільших проблем міської ради», — сказав Чаюн.

Найбільш «недипломатичним» у своїх висловлюваннях був депутат Юрій Скотніков, який не погребував тим, щоб дати характеристику колегам із тепер уже колишньої «демократичної коаліції», заявивши, що «поки інші виясняли стосунки, хто буде секретарем міської ради, «Самопоміч» чекала довго та нудно». Водночас, за словами депутата, фракція зробила помилку щодо кандидатури секретаря, у такий спосіб втративши одного зі своїх соратників. Завершив свої думки щодо характеристики міської ради висловлюваннями, що він бачить її «еволюцію і прогрес». Далі пан Скотніков зауважив, що він є самокритичний, а тому визнає, що йому як депутату, зокрема, в роботі на окрузі бракує досвіду.

«Мені дуже боляче, що з нашої фракції йде Андрій», — таким словами свій виступ почала депутат Тетяна Крилова. Вона поскаржилася на те, що на її адресу як депутата звучало багато критики, зокрема, і програми «Інформатизації медичних закладів міста Бровари».

004

Тетяна Крилова

«Але пройдуть роки і люди будуть ще дякувати», — сказала депутат. Також пані Крилова заявила, що жодна фракція у міській раді не подала стільки проектів рішень як «Самопоміч» і вона особисто.

Про роботу за рік в обласній раді доповідав депутат Олексій Дорошенко. Він розповів, що у 2016 році вдалося домогтися виділення коштів на зливову каналізацію біля ЗОШ №5. Потім депутат (попри неоднозначну реакцію в інформаційному просторі на проект реконструкції парку «Перемога») зарахував представникам Броварів в обласній раді до переліку надбань старт проекту реконструкції. Пан Дорошенко заявив, що це успіх — здобуття співфінансування з державним бюджетом проекту, тобто таким чином було досягнуто спрямування коштів в міський бюджет Броварів, а не в інші міста області. До речі, під час прес-конференції Андрій Василенко підтримав свого колегу по «Самопомочі».

005

Олексій Дорошенко

«Для масштабу Броварів 9 мільйонів гривень — це суттєві кошти. І не голосувати за них лише тому, що комусь не сподобалася людина, яка просувала цей проект, вважаю неправильним», — сказав Василенко.

Також пан Дорошенко запевнив, що якщо буде найближчим часом розроблений проект будівництва школи на Василя Симоненка, то в 2017 році можна буде з обласного бюджету отримати перші кошти на будівництво. Голова фракції Андрій Василенко також зазначив, що починали роботу над проектом будівництва школи (на першому етапі) ентузіасти «Самопомочі», а медальки, за його словами, вішають «усім підряд». «Вішають медальки щодо школи навіть тим, хто до цього процесу і непричетний, починаючи від міського голови і закінчуючи депутатами і демократичними, і антидемократичними», — сказав Василенко.

Час для запитань:

— «Самопоміч» говорить про ряд помилок, які призвели до втрати одного з членів команди (Максим Семенов. — прим. Т. Б.). Але де-факто фракція втратила двох депутатів (Андрій Василенко. — прим. Т. Б.). Чи готова фракція, в принципі, визнати, що були допущені помилки, які призвели до втрати другого депутата?

Андрій Василенко: — Не зовсім погоджуюся, що «Самопоміч» втратила двох депутатів. Ми виключили зі своїх лав одного депутата — це факт.

006

Щодо другого випадку, то йде заміна однієї людини на іншу. Та й потім, я ж не помер (сміється. — прим. Т. Б.). В усякому випадку, кількість депутатів у фракції лишається незмінною.

— Чи є на сьогодні «Самопоміч» командою однодумців?

Володимир Чаюн: — Ми є однодумцями не лише фракцією, а й усією командою, разом з дорадчою радою.

Юрій Скотніков: — Теж вважаю, що ми були і є командою. Просто відбувається ротація і змінюються трішки пріоритети. У нас втрат немає, крім Семенова. Думаю, що ми зробимо висновки з наших помилок і в подальшому команда буде монолітна.

Андрій Василенко: — «Самопоміч» точно команда однодумців — хоча б одна думка у нас є (сміх у залі.прим. Т. Б.)! Скажу точно: моє рішення про складання мандату не є наслідком якихось внутрішніх конфліктів із «Самопоміччю». Для більшості людей у нашій команді моє рішення стало сюрпризом (приємним або неприємним), але воно не викликане суперечками всередині команди. Я не вважаю, що команда-моноліт це добре. У міській раді є команда-моноліт, фракція, яка ніколи не голосує всупереч думки однієї людини. Не думаю, що це добре. Бували випадки, коли ми голосували кожен по-різному, але ми заздалегідь про це попереджали один одного. «Самопоміч» і надалі матиме багато думок, але перемагатиме не найсильніша і найнахабніша, а найбільш розумна.

Тетяна Крилова: — Не думаю, що ми маємо якісь втрати. Ми від Андрія багато що отримали. Людина, яка прийде на його місце, робить дуже багато.

— Кажучи про те, що на інші фракції здійснюють тиск зверху, які саме маєте на увазі?

Андрій Василенко: — Скажу лише за нашу фракцію: нам не давали рекомендацій чи вказівок «зверху» — з ким об’єднуватися чи не об’єднуватися, кого підтримувати чи не підтримувати. Я радий, що «Самопоміч» не отримала жодної посади — ні у виконкомі, ні заступників, ні секретаря. Хоча могли. Не можна сказати, що ми продалися за посади.

Щодо тиску «зверху» в інших фракціях… Це можна побачити хоча б по тому, як рвуться до трибуни ті, хто не відноситься до депутатів міста. Олексій Дорошенко був присутній на сесіях, але я не пам’ятаю, щоб він проголошував якісь політичні гасла. З інших партій таке було.

Юрій Скотніков: — Стосовно того, хто у нас керований, можна прослідкувати по тому, як обирали секретаря міської ради. Ми постійно заявляли — визначьтеся з кандидатурою від демократичних сил, ми її підтримаємо. У той же час дехто займався тим, що знімав мера, коли його обрали 40% і це була дурість. Інші фракції вели якісь підкилимні ігри. У підсумку всі побачили як були визначені голови депутатських комісій (їх отримали фракції «Батьківщини», «Свободи» та «Єдності». — прим. Т. Б.).

007

Юрій Скотніков

Ви бачили як голосували за заступників міського голови, там йшли коригування та підтасовки. І це робили демократи. А ми чекали доки вони візьмуться за розум. Звинувачувати «Самопоміч» на рівні країни і Броварів — це занадто.

Андрій Василенко: — (посміхаючись) Переповнений сьогодні зал (на прес-конференцію прийшло не більше десяти осіб.прим. Т. Б.), свідчить про надію людей на те, що хтось прийде і за них все зробить. Не буває хороших депутатів, мерів, президентів, є люди, які їх контролюють. Якщо людина на посаді стає неконтрольованою, це ні до чого хорошого не призводить. Мало надії, що щось покращиться.

— Чи готова людина, яка йде наступною в команді «Самопомочі», заходити до міської ради?

Людмила Кулініч: — Це питання часу.

— Чому, наприклад, щодо теми забудовника міста, який будує ЖК «Скандія», були різні позиції у представників фракції? Чим пояснюються розбіжності?

Юрій Скотніков: — На жаль, голова земельної комісії (Василь Кочубей. — прим. Т. Б.) , на якого покладали надії в цьому питанні, відійшов убік. Іншими словами, «умив руки». Я вважаю усіх забудовників міста порушниками. Тим гостріше питання забудовників у районі, який є дуже гідрогеологічно проблемним. Ніхто не прораховував, яке буде соціальне навантаження на місто, коли у ньому збудують фактично ще одне місто.

Андрій Василенко: — Я противник висотних забудов у тому вигляді, в якому вони зараз ведуться. Байдуже під яким брендом. Мені ближче те, як ведуться забудови біля мого підприємства. Це «Атлант». В моєму розумінні — це жахливі будинки. Я не вважаю «Скандію» найбільшою проблемою Броварів. І я не є страшним противником обговорення цієї теми. На відміну від окремих депутатів. «Скандії» потрібно ставити умови, але так само як і іншим забудовникам.

— Андрію Петровичу, як депутат, який фактично склав свої повноваження, що Ви думаєте про майбутнє цієї міської ради?

— Не думаю, що щось зміниться у порівнянні з тим, що є зараз. Місто як жило, так і житиме. У Броварів є дуже великий потенціал для кардинальних змін і швидкого розвитку. На жаль, місто не йде цим шляхом. Фактично маємо відсутність бачення розвитку міста. Бровари відбиваються від несумлінних забудовників, і однозначно програють цю війну.

 

Поділіться.

Залиште відповідь