1 липня запроваджується кримінальна відповідальність за водіння нетверезим

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 липня 2020 року набуває чинності закон, відповідно до якого кримінальним проступком стане управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. Законодавчі зміни пояснює «Ліга Бізнес».

Кримінальний кодекс доповнять статтею 286-1 КК, відповідно до якої карають штрафом від 17 000 до 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років за такі порушення:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліціянта, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Ті самі дії, вчинені повторно, – карають штрафом у розмірі до 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

Як відзначають юристи, кримінальним проступком є передбачене кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Також законом посилено кримінальну відповідальність за інші правопорушення.

Читайте також:

  1. П’яний водій зламав носа правоохоронцю за спробу його затримати. ВІДЕО
  2. Броварські патрульні затримали п’яного водія та перехожого через підозру на зберігання наркотиків
  3. У парку «Перемога» невідомий ножем поранив перехожих
Поділіться.

Залиште відповідь