150 тисяч на громадські формування: забезпечення правопорядку чи «імітація фінансування»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На чергову сесію міської ради (28 січня) виноситься проект рішення щодо програми фінансування громадських формувань на 2016 рік, які будуть забезпечувати правопорядок у місті.

Видання «Трибуна-Бровари» попросила прокоментувати проект рішення начальника штабу Добровільної народної дружини (ДНД) Броварів, голову постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та інформаційної політики (саме ця комісія вивчатиме проект), депутата Володимира Оксютенка та начальника штабу Громадського формування «Правопорядок», члена постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та інформаційної політики, депутата Юрія Скотнікова.

— Міська влада звернула увагу на громадські формування і забезпечення громадського порядку, готується відповідна фінансова програма. Як ви розцінюєте процес підготовки?

Володимир Оксютенко: — Громадські формування — це групи людей, які йдуть на допомогу органам внутрішніх справ. Але останні повинні самі працювати. Населення платить податки, з яких наймається ціла армія людей, і саме вона зобов’язана забезпечувати правопорядок. Але, як це не прикро звучить (і така думка переважає в суспільстві), поліція не працює на повну силу.

оксютенко

Депутат Володимир Оксютенко (ліворуч)

Чи потрібні громадські формування саме зараз? Мабуть, лише дурень скаже, що ні, особливо, коли знову пішла хвиля пограбувань — на вулицях, в квартирах. Тому на даний момент поліції потрібна допомога.

Юрій Скотніков: — Програма фінансування слабенька. Навіть для одного формування. А якщо ці кошти планують розподілити між декількома громадськими формуваннями (нагадаємо, поліція затвердила список із десяти громадських формувань — прим. Т. Б.), то це буде лише імітація фінансування.

Думаю, в подальшому я, як депутат, долучуся до створення реальної програми діяльності громадських формувань. Звернуся до фахівців, які розробляли цю програму, щоб вони надали останні данні — скільки у місті формувань і наскільки вони дієві.

Багато громадських формувань у місті створено лише «на папері». Збирається трохи більше 10 осіб (відповідно до закону), ухвалюється рішення про створення громадського формування, береться стандартний статут і засновується громадське формування.

скотніков

Депутат Юрій Скотніков

Чи можна засновників вважати членами громадського формування? Вважаю, що ні, оскільки членство набувається лише тоді, коли людина отримує офіційне посвідчення. А для того, щоб отримати таке посвідчення потрібно пройти цілу процедуру — це і перевірка на судимість, і медичні перевірки — на адекватність, на вживання алкогольних та наркотичних засобів і чи не стоїть на обліку у психіатра. Люди, які пройшли такий етап відбору, залишають ці документи у відділі по роботі з громадськими формуваннями при міськвиконкомі. І лише потім виконком надає офіційне посвідчення.

— 150 тисяч гривень (запланована у бюджеті сума на громадські формування) на рік — це багато чи мало?

Володимир Оксютенко: — Не можна говорити, що це мало, оскільки з коштами дуже сутужно. Але не можна й сказати, що багато.

Якщо громадські формування будуть працювати ефективно (а ми на це сподіваємося), то, зрозуміло, що на забезпечення їхньої діяльності потрібно буде більше коштів. Але досвід інших країн підказує, що потрібна поліція підвідомча місцевим органам.

Юрій Скотніков: — За нинішньої інфляції навіть на два формування 150 тисяч гривень — це мізерні кошти. Як приклад, вартість одного пристрою для стрільби гумовими кулями — близько 12 тис. грн. Якщо на одне формування піде 75 тис. грн., то можна буде купити десь п’ять пістолетів. При тому, що ця зброя має бути в наявності у громадських формувань.

правопорядок

ГФ “Правопорядок”

Щодо екіпірування: форма бійця громадського формування коштує приблизно тисячу гривень (без врахування взуття). Бронежилет — близько 5 тисяч. Засоби безпеки та затримання — балончики, наручники… А ще потрібні паливо, мастила. І найголовніше: за законом про громадські формування кожен із членів ГФ повинен бути застрахований, а це теж немаленька сума. Не дай Боже, людина вийде на патрулювання і з нею щось станеться.

— Чи усі статті витрат у цій програмі враховані?

Володимир Оксютенко: — Усі статті врахувати неможливо. Чим більше коштів будуть давати, тим краще, адже можна буде закрити якомога більше фінансових «дірок». Та все ж — ця сума не маленька. Близько 12 тисяч гривень на місяць — це вже гроші. Громадське формування — це люди, а в кожної людини — є сім’ї, отже, щоб віддаватися повністю роботі в громадському формуванні, треба, щоб ці люди отримували заробітну плату. А це вже свідчить про необхідність муніципальної поліції.

Юрій Скотніков: — На жаль, у цій програмі не врахований ще такий важливий момент, як мотивування і заохочення. Реально це питання ніхто не опрацьовував. Якщо повернемося в радянські часи, то члени ДНД (прообраз громадських формувань) за свої чергування отримували відгули, премії, путівки в санаторії. Думаю, в наш час мотивувальна частина не повинна зникати.

руєвит

Очільник ГФ “Руєвит” Володимир Жадан (праворуч)

На жаль, багато хто бачить свою діяльність у громадських формуваннях не в інтересах громади, а в своїх власних. Десь підзаробити, десь підняти свій авторитет або створити якийсь підрозділ «під себе» для «кришування» якогось напівлегального бізнесу.

— Ви особисто як депутат будете вносити поправки і доповнення?

Володимир Оксютенко: — Поки що це питання на стадії вивчення, але консультації з громадськими формуваннями, вважаю, повинні бути.

Юрій Скотніков: — Зазначу лише, що для патрулювання такого міста, як Бровари, достатньо два, максимум три громадських формування по 25 членів.

Вважаю, програма фінансування повинна бути спрямована для діючих громадських формувань. Для цього, на мою думку, потрібно запросити або на засідання комісії, або на сесію керівників штабів громадських формувань, щоб вони відзвітували про свою діяльність. Як кажуть, «у мутній водичці добре рибку ловити», тому треба усе зробити для того, щоб цієї «мутної водички» не було.

До речі! Видання «Трибуна-Бровари» поспілкувалася з представниками кількох громадських формувань міста Бровари. У розмові співрозмовники звернули увагу на такі речі:

проект рішення не визначає, хто увійде до програми фінансування;

за яким принципом будуть відбиратися громадські формування, що увійдуть до цієї програми;

— як буде вестися бухгалтерія або звітність витрат на громадські формування та за яким принципом ті чи інші формування будуть отримувати кошти.

Повний перелік зареєстрованих громадських формувань у Броварах можна подивитися тут .

Поділіться.

Коментарі закриті.