2 сесія міської ради: не обраний секретар, розкол, «зрада» і відсутність постійних комісій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голосування за секретаря міської ради за поданням кандидатури від депутатського корпусу (кандидат від міського голови Ігоря Сапожка належної кількості голосів не набрав), ознаменувалося не просто скандалом, а й певним розколом «демократичної більшості».

По-перше, голосування за кандидатуру секретаря від депутатів продемонструвало повну відсутність єдності між народними обранцями з «демократичного табору». Т. з. демократичній більшості не завадить консолідуватися, якщо вона, як заявляє, прагне створити противагу міському голові. По-друге, останні події внесли розкол не лише між різними політичними силами, а й усередині партій. Так, внаслідок скандалу міська рада отримала депутата, який заявив, що розриває стосунки з партією «Батьківщина». До того ж, підсумки голосування (кандидат від депутатів не набрав необхідної кількості голосів) породили підозри, що в «демократичному таборі» завелися зрадники або хтось із депутатів «дав слабину».

Кандидатура представника «Батьківщини» виявилася неочікуваною для… «Батьківщини»

Перш ніж оголосити свого кандидата депутати, обрані за списками БПП «Солідарність», «Самопомочі», «Батьківщини», «Свободи», «Демократичного Альянсу» попросили 20 хвилин перерви, щоб порадитися.

Про що йшлося на імпровізованій нараді — не для публікації (тут, як кажуть, таємниця сповіді. Автора впустили за умови нерозголосу, зазначивши, що нарада неофіційна). Відзначимо лише, що за її підсумками було визначено депутата, який був обраний за списками «Батьківщини», — Вадим Мутило. За його кандидатуру депутати зібрали 20 підписів і проінформували про це міського голову Ігоря Сапожка.

мутило

Депутат Вадим Мутило (“Батьківщина”)

Вочевидь, сама група депутатів «Батьківщини», не була готовою до такого розвитку подій. Раніше під час домовленостей між депутатами «більшості» серед кандидатів на посаду секретаря звучали прізвища Ірини Веремчук (БПП «Солідарність»), представника «Батьківщини» Олександра Рєзніка, але не Вадима Мутила.

Спочатку депутати від «Батьківщини» — Олександр Рєзнік, Сергій Бельський та Борис Дудко — заявили, що партія не висуває Вадима Мутила. Потім про це заявив депутат Київської обласної ради від «Батьківщини» Олександр Сімановський. Пізніше виявилося, що депутат Вадим Мутило на сьогодні є військовозобов’язаний, і не за контрактом чи доброволець, а за обов’язковим призовом.

симановський

Депутат Київської обласної ради Олександр Сімановський (“Батьківщина”)

За цей аргумент ухопився міський голова Ігор Сапожко. Мовляв, як можна обиратися на посаду секретаря міського голови, якщо сам Мутило зараз є військовослужбовцем і перебуває у Броварах у відпустці. Хоча було помітно, що поява саме такого кандидата була для Ігоря Васильовича неочікуваною і небажаною.

З боку натовпу «спостерігачів-шанувальників» міського голови, який останнім часом можна часто побачити на більшості офіційних та публічних заходів, на адресу Мутила лунали докори, навіть погрози,мовляв, його за порушення присяги можуть ще й посадити. Особливо гучно про це заявляв присутній на засіданні головний лікар Броварської центральної лікарні Валентин Багнюк, який на додачу до слів ще й активно жестикулював – схрещеними чотирма пальцями натякав на в’язницю.

багнюк

Головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк

У якийсь момент на підтримку колеги виступив депутат Сергій Батюк (БПП «Солідарність»), який закликав виявити повагу до військового (Вадим Мутило служить в Національній гвардії і його частина базується в Одесі та контролює тамтешню митницю).

Традиційні «крикуни» дещо заспокоїлися, хоча й пролунала репліка: «Так він же не доброволець, а призовник!». Прикро за таке образливе ставлення людей, адже ніщо не змінює того факту, що депутат служить як військовий, хоча гіпотетично міг би уникнути цієї служби.

Та попри усі аргументи, депутати «демократичної більшості» заявили, що все одно будуть ставити на голосування саме кандидатуру Вадима Мутила.

Цікаво, що сам Вадим Анатолійович під час бесіди з кореспондентом «Трибуни-Бровари» заявив, що не знімає свою кандидатуру і має амбіції стати секретарем. Згодом він заявив публічно: «В обставинах, які склалися, передчуваю, що з партійної ланки «Батьківщини» мене виключать».

Хто зрадник?

Оскільки стало зрозуміло, що з табору «демократичної більшості» «Батьківщина» вибула (після засідання перший номер списку цієї партії Олександр Рєзнік виглядав пригніченим і, здавалося, розгубленим), теоретичний розклад за Вадима Мутила мав би скластися так: БПП «Солідарність» — 8 голосів, «Самопоміч» — 5, «Свобода» — 4, «Демократичний Альянс» — 3, сам Вадим Мутило — усього 21 голос. Але за цього кандидата набралося… 14 голосів. «Недобір» склав 7 голосів. Правда, як виявилося пізніше, Вадим Мутило випадково «запоров» свій бюлетень, поставивши «+», а не «галочку», тобто теоретично мало б бути 15 «За».

Забігаючи наперед, зазначимо, що після засідання у повітрі витав дух підозри, звинувачень, що хтось зрадник або хтось дав слабину.

Та звинувачувати у зраді когось конкретно, було б некоректно, оскільки голосування було таємним. А тому ці голоси могли не додати і БПП, і «Самопоміч», і «ДемАльянс», і «Свобода». Але факт є фактом — забракло 6 голосів.

Зазначимо, що другого голосування за кандидата могло і не бути: чотири партії — РПЛ, УКРОП, «Єдність» та «Батьківщина» заявили, що відкликають своїх представників з лічильної комісії. Але після гарячих дискусій ці ж представники — Вадим Андрієвський, Володимир Білоконь, Оксана Мельник та Сергій Бєльський повернулися.

сесія 2 (17)

Лічильна комісія

Уже після засідання перший номер «Батьківщини» Олександр Рєзнік підійшов до кореспондента і сказав: «Мені сьогодні було соромно, що я був депутатом. Такого свавілля я ще не бачив».

рєзнік

Олександр Рєзнік (“Батьківщина”)

Схоже, що кандидатура Вадима Мутила й справді була неочікуваною, без якихось попередніх домовленостей і колеги Олександра Рєзніка по «демократичній більшості» (тоді ще спільно з «Батьківщиною») його просто не попередили і, можливо, таким чином (самі цього не бажаючи) «підставили» перед обласним партійним керівництвом. Розмови ж у кулуарах про те, що «Батьківщина» «продалася» міському голові і сам Ігор Васильович Сапожко був злий, що Рєзніка не було висунуто на посаду секретаря — наше видання списує на чутки, фактів, що підтверджують таку ситуацію — немає.

Мета виправдовує засоби?

Що ж до самого міського голови, то він може писати посібник: «Як домогтися свого», нехай навіть образливими і принизливими способами.

Ще перед другим голосуванням за секретаря Ігор Васильович заявив — голосуємо за проект рішення по субвенціях, які підуть на різні соціальні потреби і на зарплату працівникам бюджетної сфери. Депутати зі свого боку поставили умову: працюємо, хоч і до ночі, нікуди не розходимося, але йдемо за порядком денним!

Міський голова тут же «увімкнув» відвертий шантаж: не ухвалюєте рішення по субвенціях — закриваю сесію! Така заява викликала справжній скандал: депутати (переважно з «демократичного табору») почали кричати, що хочуть працювати, що нікуди не підуть і не дадуть закрити сесію, лише одна вимога — дотримуватися порядку денного.

сапожко

Міський голова Ігор Сапожко

Така постановка питання була вже зовсім неочікуваною для міського голови: очевидно було, що розрахунок робився на те, щоб переламати депутатів, а якщо не вийде — закрити сесію і звинуватити депутатський корпус у тому, що саме він винен, що працівникам бюджетної сфери до Нового року не будуть виплачені зарплати.

Тричі (!) міський голова ставив на голосування рішення про закриття сесії і тричі воно провалювалося — недобір був в 1-2 голоси. Чесно кажучи, це виглядало як знущання. Депутати навіть не витримали і почали кричати: «Майте до нас повагу! Ми голосуємо проти закриття сесії! Як можна так знущатися і не поважати депутатів?!».

Цікаво, що присутня «громада», яка раніше волала про те, що депутати два місяці байдикували, раптом «набрала в рот води». Для так званих «незалежних експертів» стало повною несподіванкою, що депутати стали на позицію — працювати далі.

Виходило так: треба з одного боку підтримувати міського голову, а з іншого — як кричати, що депутати не хочуть працювати, якщо насправді — хочуть?

Був іще один «дивний» момент: на голосування про закриття сесії пропозицію вносив міський голова, але головний лікар Центральної районної лікарні Валентин Багнюк при цьому кричав на депутатів: громада оточить міську раду і нікого з депутатів не випустить із зали, поки не будуть внесені поправки до бюджету на 2016 рік! Де ж логіка?! Валентин Віталійович мав би вимагати не закривати сесію у Сапожка, натомість головний лікар накинувся з криками саме на депутатів.

Зрештою, поправки до бюджету на 2016 рік були ухвалені. Єдиний голос, який утримався, належав депутату Аліні Дяченко («Демократичний Альянс»). Валентин Багнюк тут же прокоментував: «Звертаюся до тих, хто утримався, щоб дали зарплату лікарям: нехай це буде на вашій совісті!». Але було зрозуміло, чому депутат Дяченко утрималася — зважаючи, що поправки до бюджету фактично ухвалили, Аліна Олексіївна просто витримала позицію — дотриматися букви закону, коли «додаткові» рішення до порядку денного вносити не можна.

Де єдність?

Під час розгляду проекту «Про затвердження Регламенту Броварської міської ради Київської області VIІ скликання» депутат Аліна Дяченко заявила про те, що як умовний учасник ще неофіційної Комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та інформаційної політики розробила близько 30 поправок до Регламенту.

Депутати (в основному обрані за списками «Єдності») обурилися, що не можуть ухвалювати поправки «на слух», мовляв, керуємося вашими ж аргументами.

Депутат Дяченко пішла на компроміс і прийняла такі аргументи. Але дивна річ: коли депутат говорила про необхідність внести поправку про безперешкодний доступ на засідання і «право висловитись» для усіх без винятку представників громади, присутні у залі «крикуни» «заговорили» цю тезу й не дали змоги сказати й слова. Та чи не для них ці поправки? Не для громади?!

сесія 2 (14)

Депутат Аліна Дяченко “ДемАльянс”

У підсумку затвердження цього проекту і поправки до Регламенту відклали до наступної зустрічі.

Коли ж дійшла черга до питання «Про утворення постійних комісій, затвердження кількісного та персонального складу постійних комісій Броварської міської ради VIІ скликання», між депутатами почався справжній балаган — одні говорили про те, що комісії треба ув’язувати з посадою секретаря, інші — що не треба.

Пропозицію депутата Аліни Дяченко про перехід до Комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку взагалі перетворили на фарс, оскільки одночасно ще кілька депутатів висловили побажання теж іти до бюджетної комісії. Причому договорилися до того, що в одній з комісій залишилося два депутати.

Можливо, саме таким «розбратом» скористався міський голова, знову поставивши на голосування перерву до вівторка 22 грудня. Тож 2-у сесію не закрито — лише перерва.

Негатив

Залишилися не розглянутими і невирішеними такі питання, як — постійні комісії (кількість, персональний склад, голови комісій), обрання заступників міського голови, обрання кількісного та персонального складу виконкому.

Якщо з питанням по заступниках міського голови ще можна почекати, то відстрочка затвердження постійних комісій — великий мінус, адже на 24 грудня заплановано вже 3 чергову сесію міської ради, на якій будуть затверджуватися майже 50 проектів рішень (!).

Коли будуть працювати постійні комісії, якщо їх затвердять 22 грудня, а проекти рішення (надзвичайно важливі) винесені на 24-е?! Адже попердні «засідання» земельної, бюджетної, гуманітарної комісій були неофіційні і на рівні консультацій, а так звані «бюджетні слухання» — взагалі фарс, оскільки не були анонсовані, на них не запрошували усіх депутатів, а розглядали доповіді по кошторисах депутати, які за складом є лише майбутніми членами «бюджетної» комісії, тоді як самої комісії ще немає!

На підтвердження передчуттів кореспондента надійшла інформація про те, що 23 грудня відбудуться засідання усіх без винятку постійних комісій.

Друга частина 2-ї сесії (не закритої) — у вівторок, 22 грудня о 10.00.

Перелік рішень, ухвалених на першій частині 2-ї сесії:

  1. Про затвердження Положення про постійні комісії Броварської міської ради VІІ скликання.
  2. Про затвердження зразка бюлетеня для таємного голосування з обрання секретаря Броварської міської ради VІІ скликання.
  3. Про затвердження зразка посвідчення депутата Броварської міської ради VІІ скликання.

4.Про затвердження зразка значка депутата Броварської міської ради VІІ скликання.

  1. Про затвердження Регламенту Броварської міської ради VІІ скликання.
  2. Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 31.12.2014 року № 1391-51-06 «Про бюджет міста на 2015 рік» та додатків 1, 3, 5, 6, 7».
  3. Про закріплення депутатів Броварської міської ради VII скликанняза робочими місцями у сесійній залі міськвиконкому.

Фото — Олексій Комаровський та Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.