20 років Броварській катастрофі. ФОТО, ВІДЕО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 квітня 2000 року внаслідок невдалих навчань українських військових ракета типу «Точка-У», без бойового заряду, влучила в 2-ий під’їзд житлового будинку на бульв. Незалежності, 3 в Броварах. У результаті, троє мешканців загинуло, іще п’ятеро отримали важкі поранення. Протягом трьох днів Міноборони не визнавало своєї провини. А коли факти вже стали незаперечними, міністр Олександр Кузьмук відмовився йти у відставку.

20 квітня 2000 року на Гончарівському полігоні в Чернігівській області військові проводили навчання, під час яких запустили ракету класу «земля-земля» «Точка–У». Однак, замість запланованого 31 км, вона пролетіла 90 км, відхилившись від курсу ліворуч.

Броварська катастрофа

Траєкторія польоту ракети “Точка-У”. Зображення – Бровар

У результаті, орієнтовно після 15:00, – влучила в 9-поверхівку на бульв. Незалежності, 3 в Броварах. Ракета «прошила» дах будинку вертикально і дійшла аж до 2-го поверху, зупинившись просто над приміщеннями відділень і представництв паспортного столу та Служби безпеки України.

Фото одразу після трагедії і сьогодні

щоби збільшити, натисніть на зображення

Як повідомляли ЗМІ, загинув мешканець Володимир Сірик, а також дві жінки – Зінаїда Бірюкова та Раїса Михайлова. 5 людей отримали важкі травми. Оселі 16-ти родин були зруйновані. Згодом постраждалих переселили в новий будинок на вул. Грушевського.

Як указували ЗМІ, рятувальники і міліція були на місці події уже через 4 хв після виклику. Один із учасників порятунку нібито впізнав в уламках військову ракету. Однак, Міноборони не визнавало своєї провини до 23 квітня. А учасники запуску встигли отримати нагороди за успішне влучання в мішень.

Зруйнований під’їзд повністю відновили до 2001 року, квартири в ньому передали військовим офіцерам. Від ракети не залишилось і сліду, окрім нових стін, які виконали на 15 см ширшими.

Фото – Газета.ua, День, УНІАН, Інформатор

Читайте також:

  1. Розбився український літак зі 180-ма пасажирами: ВІДЕО, ФОТО. ОНОВЛЕНО
  2. 29 серпня – 5 років іловайській трагедії: День пам’яті загиблих за свободу України
  3. Що ви знаєте про радіацію та Чорнобиль? ТЕСТ
Поділитись

Leave A Reply