28 липня святкуватимуть 1030-річчя Хрещення Русі: охочих підвезуть із Броварів до Києва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цієї суботи Українська православна церква Київського патріархату святкуватиме 1030-ий ювілей Хрещення Русі. Зранку із Броварів до столиці організовано вирушать автобуси з парафіянами та іншими охочими долучитися до святкувань. Взяти участь у хресній ході, молебнях та інших заходах зможе кожен охочий. Про це журналісту «Трибуни-Броварів» розповів настоятель Церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП отець Михайло.

Як зазначив священнослужитель, автобуси вирушатимуть орієнтовно о 9:00 – 9:15 від головного собору київського патріархату Броварів, який розташований по вулиці Гагаріна, 22-а. Також сісти до пасажирського автотранспорту можна буде на майдані Свободи, навпроти міськради. Долучитися до поїздки і святкування зможуть усі охочі.

Панотець розповів, що цього року головними тезами заходу стануть:

  • відзначення 1030-річчя Хрещення Русі;
  • збереження християнських цінностей, на яких будував Україну Володимир Великий;
  • і, головне, – створення єдиної української помісної православної церкви.

В УПЦ КП зазначають: «Святий рівноапостольний князь Володимир Великий та наші предки у 988 році прийняли хрещення від Константинопольської Церкви, яка принесла Віру Православну на Київські землі, а не в Московію, і Російська Церква має єдину канонічно аргументовану підставу – згадувати Хрещення Київської Русі як утвердження Української Православної Церкви, звідки пішло Євангельське просвітництво на інші північні народи.»

Зі слів отця Михайла, від Броварів та району вже зареєструвалися до участі в заході близько 700 парафіян. За його інформацією, від Київської області в цілому має бути 10 тис. осіб, а загалом на заходах у Києві очікують 60-70 тис людей.

Зазначимо, у зв’язку із заходами 28 липня із 12:00 до 13:30 київська влада обмежить рух усіх транспортних засобів на бульварі Тараса Шевченка (від будинку № 20 до будинку № 14), вул. Володимирській (від будинку № 56 до пл. Софійської), Володимирському проїзді (від пл. Софійської до пл. Михайлівської).

Традиційно київський і московський патріархати святкують річницю Хрещення Русі нарізно. Так, залежна від Росії церква проводить свої заходи в центрі столиці вже сьогодні, 27 липня. Окремо від інших 24 липня відсвяткували й у третій за величиною православній церкві країни – Українській автокефальній православній церкві.

Поділитись

Leave A Reply