28 років тому українці підтримали незалежність. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 грудня 1991 року відбувся загальнонаціональний референдум на території колишнього УРСР. Під час плебісциту 90,32 % проголосували «за» незалежність України.

На референдум винесли лише одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У бюлетені також навели текст акту, який Верховна Рада схвалила  24 серпня 1991 року.

бюлетень, акт проголошення незалежності України

Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18 % населення України. З них 28 804 071 особа (90,32 %) проголосувала «за».

За незалежність проголосували всі регіони України, у тому числі жителі Луганської і Донецької областей (по 83 % «за»), а також Криму (54 % «за»). Найбільшу підтримку самостійності дали Івано-Франківська та Тернопільська області (по 98 % «за»).

Як згадують учасники тих подій, референдум був важливим етапом на шляху до незалежності України, адже підтвердив підтримку самостійності у народі. Перший Президент України Леонід Кравчук зазначав, що після референдуму були відкинуті будь-які пропозиції створити нову союзну державу з Росією.

Читайте також:

Поділіться.

Залиште відповідь