31 мільйон на «реконструкцію вулиці Київська»: думки депутатів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У цьому році Броварська міська рада розпочне тендерну процедуру по пошуку підрядника на виконання робіт по реконструкції вулиці Київської. Можливість проведення тендеру підтримали депутати Броварської міської ради на останній сесії 20-ма голосами.

Нагадаємо, що ще у січні депутати своїми голосами затвердили

Міську програму по будівництву та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016 — 2020 роки, яка передбачила на проект розширення вулиці Київська від площі Шевченка до вулиці Гагаріна 37 млн. грн.

Уже в травні на засіданні бюджетної комісії, яке передувало 15 черговій сесії, начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик проінформувала про те, що після експертної оцінки вартість проекту знизилася до 31,9 млн. грн.

Для того, щоб розпочати тендерну процедуру, а Держказначейство змогло після тендеру відразу ж зареєструвати договір з підрядником, на банківському рахунку відділу капітального будівництва повинно бути зарезервовані 50 тис. грн. Саме це питання — про виділення 50 тисяч гривень — було винесене на розгляд сесії.

Відзначимо, що ще на бюджетній комісії такі депутати, як Вадим Мутило, висловили занепокоєння, що йде процес підготовки до тендеру тоді, коли не затверджена бюджетна програма на наступний рік.

Безпосередньо на сесії, коли міський голова Ігор Сапожко повідомив, що ці 50 тисяч гривень не будуть ніде витрачатися, а залишаться на рахунку відділу капітального будівництва (у депутатів, зокрема, «Солідарності», виникли питання — чому для оголошення тендерної процедури потрібна така відносно велика сума), депутати поцікавилися — яке буде після оголошення тендерної процедури цільове призначення цих коштів. Міський голова та керівник відділу капітального будівництва Людмила Павлик запевнили, що подальша доля цих коштів визначатиметься винятково рішенням міської ради.

Отримавши запевнення, що кошти — 50 тисяч гривень — не будуть ніде витрачатися, а є лише гарантією перед Держказначейством для початку тендерної процедури, депутати не зупинилися. Наступним до міського голови були запитання: чи готове місто вже проводити тендер на пошук підрядника, а на наступний рік закладати у бюджет витрату — 31, 9 млн. грн. на проект — розширення вулиці Київської?

Відповідь Людмили Павлик була такою: а якщо на цей проект буде фінансування з державного та обласного бюджету? Міський же голова Ігор Сапожко, по-перше, сказав, що співфінансування з державного бюджету по відділу капітального будівництва уже було, і саме вулиці Київської, а, по-друге, додав: «Хто стукає, тому відкривають».

Видання «Трибуна-Бровари» поцікавилася у окремих депутатів — чому вони підтримали або не підтримали цей проект.

Андрій Василенко, голова фракції «Самопоміч» (три депутати фракції підтримали проект):

— Не бачу, щиро кажучи, причин — чому не підтримати цей проект.

З чого виходили ми. З тої інформації, яку нам надали. Сама підготовка до тендеру — процедура тривала, зокрема, підготовка документів. І цю процедуру вже треба запускати. Для того, щоб почати тендер, потрібно провести чималу підготовчу роботу проекту. Це все робота, і вона коштує певних коштів.

василенко

Андрій Василенко

Який сенс зараз блокувати виділення 50 тисяч гривень, якщо через півроку ми знову можемо повернутися до цього питання?

У «Самопомочі» принципова позиція: ми не хочемо бути «Бабою-Ягою», яка «проти» лише тому, що те чи інше рішення ініційоване кимось конкретним.

Звучали контраргументи про те, що є першочергові завдання, куди витратити ці 30 млн. грн. Але якщо ці першочергові завдання є, то вони озвучуються, пропонуються і реалізовуються. Наприклад, з наступного четверга (23 червня — прим. Т. Б.) за моєї ініціативи розпочнуться зустрічі по бюджетному процесу на наступний рік. Фактично буде запущений процес залучення депутатів не кулуарно, а відкрито — проговорити з чого буде формуватися бюджет і які будуть пріоритети на наступний рік. Ось це вже серйозна, предметна розмова, коли буде вивчатися кожна стаття витрат. А казати про те, що давайте заблокуємо 1 млн. грн., чи 20, чи 30 і не пропонувати альтернативи… Думаю, що це неправильно.

Є такі першочергові кроки, як будівництво нової школи. Нам вдалося через протокольне доручення на ділі добитися початку процесу проектування будівництва школи. Це означає, що наступного року ми будемо добиватися виділення коштів на початок будівельних робіт. І коли нам скажуть — давайте кошти на Київську, ми скажемо: ні, вибачте, є першочерговий проект — будівництво школи.

І ще один момент: якщо зараз 30 млн. грн. пролежали б на рахунку без використання, це було б дуже неправильно. У цій країні може трапитися що завгодно, девальвація сягає 50-60%, і протримати кошти без необхідності рік на рахунку в Держказначействі — це просто місто фінансуватиме державу. Який у цьому сенс? Ціни на все ростуть, і якщо протримаємо кошти на рахунку рік, то через рік можемо за цю суму і не зробити ремонт.

Євген Гредунов, голова фракції «Солідарність» (єдиний у фракції, хто підтримав проект):

— Готуватися до реконструкції вулиці Київська ми повинні. Переведення 50 тисяч гривень на рахунок відділу капітального будівництва — це формальність, якої треба було дотриматися. В цьому питанні немає принципової позиції — давати кошти чи не давати, оскільки вони не зникають, нікуди не діваються, а лише лежать на рахунку відділу капітального будівництва, до того ж, подальшу їхню долю вирішуватиме міська рада. А про те, чи готове місто проводити тендер, потрібно питати у виконавчих органів, а не у депутатів.

гредунов

Аргументи — нам є куди в першу чергу витратити 30 мільйонів? Нам завжди є куди витратити 30 мільйонів. Знайдеться ще з десяток тем, куди можна витратити 30 мільйонів гривень. Це питання смаку — куди в першу чергу.

Свого часу люди замовляли роботи у Мікеланджело, Рубенса. Це були нераціональні речі і грошові витрати. Але якби цих замовників не було, не було б тих шедеврів, які має людство. Те саме стосується грецьких храмів і архітектури — це нераціональні речі, які треба було робити.

Вадим Мутило, позафракційний (найбільше наводив аргументів на засіданні бюджетної комісії проти виділення коштів для тендерної процедури):

— На початку року ми проголосували за низку програм, зокрема, і за другу чергу реконструкції вулиці Київської. Ця програма передбачає період з 2016 по 2020 рік — виконання робіт, розширення дороги — від площі Шевченка до вулиці Гагаріна.

мутило

Вадим Мутило

Зараз я не бачу можливості для нашої громади в виділенні значних коштів на проект другої черги — розширення вулиці Київської. Вважаю, що є більш нагальні потреби у громади міста. Поки що не здані в експлуатацію всі будинки ЖК «Лісовий квартал» і зранку поки що не бачу дорожніх пробок на вулиці Київська.

31 мільйон гривень — це дуже суттєва сума, тому я не бачив сенсу проводити тендерну процедуру, яка може мати наслідок: на початку наступного року або наприкінці нинішнього доведеться витрачати ці кошти.

Є одне застереження: якщо ця тендерна процедура пройде, на депутатів почнуть давити тим, що треба виділяти кошти, адже тендер пройшов і ціни змінюються, а щоб не проводити новий тендер — виділяйте бігом кошти. Боюся, що в другій половині року ми можемо залишитися без вибору як це було у ситуації з виділенням коштів на ремонт мосту на Торгмаш і з виділенням коштів на реконструкцію парку «Перемога». Тому я і утримався під час голосування.

Безперечно, до цього питання доведеться повертатися, але, нагадаю — програма написана на термін з 2016 по 2020 рік. До календарного завершення програми ще три-чотири бюджетних роки.

31 мільйон — це, грубо кажучи, третина школи або половина дитячого садочка. Я вважаю, що є більш вагоміші питання, зокрема, в тій же царині — освіті.

Загалом голосування виглядало так:

Міський голова Ігор Сапожко: — «за».

«Солідарність»

Гредунов — «за», Опалько, Веремчук, Іваненко, Батюк, Негода — «утрималися», Черепейнік — не голосував або був відсутній.

«Батьківщина»

Тютюнник, Дудко, Бєльський — «за».

«Демократичний Альянс»

Саук — «утримався», Дяченко, Берестовий — не голосували або були відсутні.

УКРОП

Бабич, Зінченко, Білоконь — «за».

«Єдність»

Мельник, Тоцька, Оксютенко, Темченко, Сінько — «за», Лемпіцький — не голосував або був відсутній.

«Самопоміч»

Скотніков, Крилова, Чаюн — «за», Василенко — не голосував або був відсутній.

«Свобода»

Шевчук, Бойко — «утрималися».

РПЛ

Коваленко, Андрієвський — «за».

Позафракційні:

Кочубей — «за», Семенов — «за», Мутило — «утримався», Здоровець, Чередник, Лопатюк — не голосували або були відсутні.

Поділіться.

Коментарі закриті.