Протягом останнього місяця захворюваність на кір у Броварах зростає. Лише за останній тиждень число хворих подвоїлось – тепер зафіксовано 36 нових випадків. Серед хворих майже порівну дітей і дорослих. Фахівці називають становище «неблагополучним» та рекомендують заслухати ситуацію на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це йдеться в останньому звіті броварського міськрайонного відділу лабораторних досліджень.

Лікарі установи вказують, що із 36 хворих, які занедужали з 5 по 11 квітня, 19 є дітьми. Серед них 16 відвідують навчальні заклади – усі в Броварах. Найбільше за тиждень постраждало вихованців садочка «Червоні вітрила»: із них підчепили кір семеро. У сусідній 9-ій школі – двоє. А в ДНЗ «Теремки», «Ромашка», 2, 3, 5, 10 школах і в БНВО – по одному випадку.

Як зазначають у відділі лабораторних досліджень, при проведенні епідеміологічного дослідження встановили, що всі 17 дорослих від недуги вакциновані не були. До того ж, із-поміж дітей не були щеплені 1 дитина за віком, іще трьох не ревакцинували, 10 дітей просто не вакцинували взагалі. Водночас, у 5-х дітей виявили підроблені довідки: тобто, в освітніх закладах наявна медична документація про щеплення, а в амбулаторіях відсутні такі дані.

Під час сьогоднішньої оперативної наради в Броварській міській раді керівник первинної ланки медицини Ігор Кравцов розповів, що минулої п’ятниці встановили одну медсестру, яка підроблювала довідки. Того ж дня її звільнили. На сьогодні міський голова скликає директорів шкіл, щоби з’ясувати ситуацію з підробленими довідками. А керівниця відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног рекомендує цього тижня обговорити питання підроблення документів та спалаху кору в Броварах на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Фахівці зазначають, що на цей час на лікарняних ліжках інфекційних відділень броварської лікарні перебувають 25 недужих на кір. Іще 11 лікуються амбулаторно.

Нагадаємо, тиждень тому у відділі лабораторних досліджень звітували про 18 недужих протягом семи днів. За тиждень до того зафіксували 13, а ще за тиждень – усього 8. Загалом із початку року, станом на 12 квітня, занедужали 296 осіб у місті та районі, – ідеться у звіті фахівців. Серед них у Броварах зафіксовано 182 випадки, в тому числі 83 – у дітей.

Лікарі вказують, що в медичних закладах міста є достатня кількість вакцини для проведення щеплень проти кору, однак охочих вакцинуватися зовсім мало.

Нагадаємо, ще в кінці березні у МОЗ повідомили про нове зростання захворюваності на кір в Україні, причому Київщина опинилась серед лідерів. За останньою інформацією ЗМІ, які посилаються на Центр громадського здоров’я, сусідня із Броварами столиця входить до п’ятірки регіонів України із найбільшою захворюваністю на кір. А за даними ВООЗ, число людей, які захворіли на кір в Україні у 2018 році, є найбільшим у світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: