41 випадок кору за тиждень, план ревакцинації броварських школярів виконаний на 22,9 %, – лікарі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Спалах кору лише посилюється: із 12 по 18 квітня у Броварах зафіксували рекордний у цьому епідсезоні 41 випадок нових захворювань. Однаково багато хворіють і дорослі, і діти. Тим часом лікарі реєструють величезну недовакцинацію школярів у І кварталі цього року та радять провести негайну перевірку щеплень в освітніх закладах. Про це йдеться в останньому звіті броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають фахівці установи, з-поміж 41 хворого минулого тижня в місті захворів 21 дорослий і 20 дітей. Серед неповнолітніх 12 не відвідують освітні заклади, а 8 – навчаються в Броварах. Це – троє учнів 7-ї школи, по двоє дітей із 9-ї школі та садочка «Барвінок» і один вихованець із ДНЗ «Червоні вітрила». Нагадаємо, позаминулого тижня останній садок був «рекордсменом» із кору.

Під час сьогоднішньої оперативної наради у Броварській міській раді керівниця відділу Віра Товстоног розповіла, що за минулий тиждень захворюваність на кір в Україні зросла на 1,5 %, а в Броварах – аж на 13,9 %. Слід нагадати, що позаминулого тижня в місті вже зафіксували рекордне цього епідсезону число хворих – 36.

Віра Товстоног

У відділі лабораторних досліджень вказують, що при проведенні епідеміологічного розслідування встановили відсутність вакцинації в усіх дорослих. Окрім того, за віком не була щеплена одна дитина. А ще 11 неповнолітніх просто не мали необхідного щеплення. Троє не були ревакциновані. Відповідно до медичної документації, зазначають лікарі, 6 дітей мали вакцинацію від кору.

Фахівці окремо акцентують, що у І кварталі 2019 року план ревакцинації школярів (дітей від 7 років) виконаний лише на 22,9 %. За інформацією установи, ревакцинації підлягали 1957 дітлахів, однак отримали необхідні дози лише 449 учнів. 1508 школярів лишаються незахищеними від кору, констатують лікарі.

Водночас за інформацією управління освіти і науки, яку озвучили під час оперативної наради, з усіх школярів 469 взагалі не мають щеплень, а у 2300 дітей відсутня ревакцинація. У відділі лабораторних досліджень зазначили, що станом на 1 квітня в лікувально-профілактичних закладах міста є 1699 доз вакцини.

Тамара Стельмах сьогодні звітувала від управління освіти і науки

Відділ лабораторних досліджень також звертає увагу, що станом на 18 квітня у дитячій лікарні перебувало на лікуванні 127 дітей, хворих на кір. І 67 із них, тобто 52,7 %, мають ускладнення у вигляді пневмонії. Водночас на момент підготування звіту в інфекційних відділеннях броварської лікарні перебуває 29 хворих кором, а 12 недужих – лікуються амбулаторно.

Враховуючи неблагополучну ситуацію з кором у Броварах, фахівці відділу рекомендують медичним закладам провести моніторинг «Карти профілактичних щеплень» (ф. 063/0) і всіх не вакцинованих або не повністю вакцинованих дітей. Після чого – негайно направити їх до дільничних педіатрів або в амбулаторії для проведення щеплення.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply