76 мільйонів гривень – такий можливий спільний бюджет об’єднаної громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цього тижня у Великій Димерці відбулося перше засідання робочої групи зі створення Великодимерської добровільної об’єднаної територіальної громади (ВОДТГ).

Прибули делегації з п’яти сіл, включно з господарями на чолі з сільськими головами: Володимир Йовенко (с.Шевченкове), Тетяна Зубко (с.Жердова), Микола Литвин (с. Бобрик), Раїса Нагібіна (с.Красилівка). І, зрозуміло, Анатолій Бочкарьов, селищний голова Великої Димерки.

Правда, пані Нагібіна зайшла до зали із запізненням, що є досить символічним,адже на сьогодні ще не можна сказати, що громада Красилівки стовідсотково дала добро на об’єднання у ВДОТГ. Як сказала сільський голова, ситуація у селі з цього питання надзвичайно складна. У Красилівці організувалися певні групи, які бачать різні шляхи подальшого розвитку села. Сесія сільради, яка розглядала питання децентралізації, теж ухвалила неоднозначне рішення – дала згоду на входження до робочої групи з утворення Великодимерської громади та одночасно – на створення ініціативної групи з вивчення пропозиції від міського голови Броварів Ігоря Сапожка щодо утворення Броварської громади. Але це ще не все. Калинівка подала до суду на Красилівку, котра, на погляд позивача, ухвалила незаконне рішення, скасувавши прийняте красилівськими депутатами рішення у 2015 році про згоду на утворення Калинівської об’єднаної громади.

На пряме запитання – а чи вона сама підтримує участь Красилівки у створенні ВДОТГ? – пані Нагібіна відповіла ствердно.

Таким чином, з потенційних понад 30 населених пунктів – можливих учасників Великодимерської громади – на сьогодні роботу над її утворенням починають фактично чотири,оскільки Красилівка знаходиться під питанням.

У першому засіданні робочої групи взяли участь голова райради Сергій Гришко та в.о. голови райдержадміністрації Юрій Плакся. Вітаючи з початком реальної діяльності зі створення громади, голова райради зауважив, що бюджет громади з п’яти учасників може складати 76 мільйонів гривень, причому це – без державних субвенцій та дотацій. Фактично ж – він буде набагато більшим. Тобто, наголосив Сергій Гришко, перспективи у громади дуже добрі, потрібно тільки спокійно, вдумливо та наполегливо працювати, уникаючи «вождізму», який, на жаль, вже проявляється у деяких громадах району.

На засіданні головою робочої групи обрали Анатолія Бочкарьова, домовилися, що кожен сільський голова стане заступником. Щодо посади секретаря робочої групи, то зійшлися на особі Віталія Бугаєнка, який є секретарем Великодимерської селищної ради.

Також обговорювався та,зрештою, був ухвалений План організаційних заходів добровільного об’єднання територіальних громад, який складається з понад 10 пунктів.

«Найголовніше, – звернувся до присутніх Анатолій Бочкарьов, – якісно підготувати увесь пакет документів для подальшої реєстрації майбутньої громади, щоб усі подальші кроки були зрозумілими та чіткими. А ще – напрацьовувати проекти, що стосуватимуться покращення соціально-економічної інфраструктури  населених пунктів, що входитимуть до громади. Тому домовилися, що сільські  голови на наступне засідання прибудуть із соціальними паспортами сіл та з конкретними  пропозиціями щодо розроблення проектів».

Домовилися, що робоча група збиратиметься щосереди.

Анатолій Дніпровий

Поділіться.

Залиште відповідь