83-річна майстриня з Великої Димерки відкрила музей української вишивки. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Музей української вишивки відкрила Заслужена майстриня народної творчості Ніна Іванівна Федірко в невеличкій прибудові до своєї оселі. Від задумки до її реалізації минуло майже 5 місяців. За цей час колишня вчителька, відмінниця народної освіти, почесна громадянка Броварщини, керівниця фольклорних колективів «ДДТ» та «Лілея», учасниця фольклорного колективу «Джерело» стала справжнім локомотивом, який цілеспрямовано рухався до реалізації своєї задумки. Відкриття музею відбулося суботнього дня 17 жовтня за участі найближчих друзів та колег Ніни Іванівни з ветеранських рад району та селища, а також керівництва селища і небайдужих односельчан.

На вулиці від самого ранку поливає дощ, – холодно і понуро. А на подвір’ї Ніни Іванівни під наметовим накриттям, оздобленим вишитими килимами,  – тепло і затишно від щирих слів на адресу майстрині, посмішок та пісень, щедро накритого столу.

Натисніть фото для збільшення

Натисніть фото для збільшення

Фольклорний колектив «Джерело», де Ніна Іванівна (крайня праворуч) – активна учасниця.

У 83-річної Ніни Іванівни від щастя горять очі: вона, нарешті, здійснила свою найзаповітнішу мрію – відкрила музей української вишивки. Щоправда, він невеликий, усього 6х4 м, розташувався в прибудові до хатини. І там, на жаль, так і не вмістилися всі роботи майстрині. А їх у Ніни Іванівни за 70 років «вишивальництва» – понад 500. Це і вишиті рушники та ікони, килими, серветки та сорочки. До відкриття музею всі свої роботи вишивальниця зберігала в двох своїх кімнатах, які перетворилися на музей. Але їм там було дуже затісно.

Натисніть фото для збільшення

Майстриня навіть потрапила в «Книгу рекордів України» за найдовший рушник, який вишила вручну за рік.  Його довжина –  7,3 метри, а ширина 68 см. Тепер він разом із десятками інших робіт розмістився в невеличкому музеї.

Натисніть фото для збільшення

Заслужена майстриня народної творчості взяла участь у 120 виставках, має 25 різноманітних нагород. Роботи Ніни Іванівни відомі в усьому світі: частину своїх робіт жінка роздаровувала гостям із інших країн, які приїздили полюбуватися на українське диво. Та найбільше їх – у рідному селищі майстрині – Великій Димерці: у багатьох жителів вдома є  її роботи. Частина гостей прийшла на відкриття музею у вишиванках та сукнях роботи рук Ніни Іванівни.

Близько десяти років Ніна Іванівна чекала, коли ж у Великій Димерці меценат побудує обіцяний музей української вишивки, куди і вона зможе передати всі свої роботи. Під музей навіть віддала частину свого городу. Та величезну будівлю так і не добудовано. Тож із травня 2020 року Ніна Іванівна розпочала самотужки будувати до своєї хати прибудову, де і запланувала облаштувати музей, який одночасно буде і кімнатою для проведення майстер-класів із вишивки.

Ніна Іванівна щиро дякує всім, хто підтримав та допоміг фінансово, щоб її мрія стала реальністю. У якості своєї подяки, імена всіх меценатів «увіковічила» – взяла в рамку та повісила на почесному місці в музеї.

Вишивальниця щиро зізнається, що не соромилася ходити з простягнутою рукою як до керівництва Великої Димерки, так і місцевих бізнесменів. І стала справжнім локомотивом, який рухав до мети всіх, хто був поряд із жінкою. Підтримали в добрій справі Ніну Іванівну, в першу чергу, ветеранські ради Броварського району та Великої Димерки.

Голова ветеранські ради Броварського району Володимир Брюхов власноруч розміщував у музеї вишиті роботи. У вишиванці Ніни Федірко

Майстриня каже, що після виходу ролика «Трибуни-Броварів» із закликом допомогти зібрати кошти задля завершення будівництва музею, на її рахунок надійшла вся необхідна сума (станом на серпень бракувало ще близько 40 тис.грн), яка й дозволила закінчити як ремонті роботи, так і внутрішнє оздоблення кімнати.

Відома вишивальниця з Великої Димерки Ніна Федірко будує музей української вишивки

83-річна Ніна Іванівна Федірко – відома не лише в Україні вишивальниця. Близько десяти років вона чекала, коли ж у Великій Димерці меценат побудує обіцяний музей української вишивки, куди і вона зможе передати всі свої роботи, які в її оселі вже не вміщаються. Під музей навіть віддала частину свого городу. Та величезну будівлю так і не добудовано. Тож Ніна Іванівна розпочала самотужки будувати до своєї хати прибудову, де і хоче облаштувати музей та кімнату для проведення майстер-класів із вишивки.Усі охочі можуть допомогти Ніні Іванівні здійснити її мрію.Номер картки: 5167 8032 0414 3916 Федірко Ніна Іванівна#Бровари #відео #новини

Опубліковано Трибуна – Бровари Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Та навіть після реалізації свого задуму Ніна Іванівна не відмовилася від першочергової мрії – побудувати у Великій Димерці великий музей, куди зможе передати всі свої роботи. Для цього вже розпочала збирати кошти.

Фото – авторки

Читайте також Відома вишивальниця з Великої Димерки Ніна Федірко будує музей української вишивки. Відео

Поділіться.

Залиште відповідь