Афера на вулиці Богунського: у Броварах заговорили про рейдерські захоплення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 вересня будинок по вулиці Богунського, 22 та прилеглу територію, на якій розташоване підприємство «СТ-Крокус» та його майно, спробували захопити представники броварського ТОВ «Сонячний квартал». Державна виконавча служба, керуючись рішенням господарського суду Київської області, яким передбачається звільнення вищезгаданого приміщення, намагалася очистити територію. Ситуація набула резонансу: представники «СТ-Крокус» викликали поліцію, а на місце прибули ще й депутати Броварської міської ради. Виник скандал. Але про все — по порядку.

За інформацією, яка є у розпорядженні «Трибуни-Бровари», йдеться не лише про підприємство «СТ-Крокус», загалом таких невеличких компаній за цією адресою аж чотири.

Усі ці підприємства входили до об’єднання «Райспоживспілка». Директором цього об’єднання, у власності якого є ще низка торговельних точок, земельних ділянок та нерухомості, є пані Початківська. При цьому всі рішення учасників спілки затверджуються на загальних зборах.

Кожен із членів спілки взяв в оренду приміщення з правом викупу. За свідченнями очевидців, пані Початківська підробила документи, згідно з якими нібито відбулося засідання членів правління, на якому було ухвалене рішення продати земельні ділянки та територію на користь ТОВ «Сонячний квартал». Насправді істинні орендарі й не підозрювали, що відбулася така афера.

Як повідомляють працівники «СТ-Крокус», пані Початківська довела до банкрутства спілку і продала за 30 тисяч гривень всю територію (промзона довжиною близько 2 км).

Для отримання необхідного судового рішення, за інформацією представників підприємства, було укладено фіктивну угоду з підставним мешканцем Запорізької області, який нібито мав у власності майно в Бердянську. Насправді цього майна ніколи не існувало. Згодом ця підставна особа відмовилася від виконання умов договору, одначе «Сонячний квартал» уже мав формальний привід подати позов до Запорізького господарського суду.

Скориставшись нагодою, «Сонячний квартал», за інформацією представників «СТ-Крокус», залучив як сторону в господарському спорі Початківську, яка надала суду підроблені документи і підтвердила відсутність претензій з боку «Райспоживспілки». Всього ж кількість учасників «Райспоживспілки», поза спинами яких провели аферу, сягає 46 чоловік.

Цікаво, що питання по території на вулиці Богунського, 22 розглядалося на земельній комісії, але депутати тоді його відклали до рішення суду, оскільки уже було відкрите кримінальне провадження за фактом підробки документів. Сама ж пані Початківська, за останніми даними, втекла до Донецька на територію т. зв. ДНР.

Та, попри обставини, ТОВ «Сонячний квартал» справу в господарському суді Київської області виграло, і, як виявилося, державна виконавча служба швидко почала виконувати свою роботу. Суддя ж, вочевидь, спирався на наявні документи.

Не вважаючи себе винними в ситуації, орендарі земельних ділянок та представники «СТ-Крокус» викликали поліцію та депутатів міської ради. Ситуація набула не зовсім юридично-економічного характеру, коли виявилося, що серед осіб, що орендують територію на вулиці Богунського, є волонтери, які постійно допомагають бійцям АТО, зокрема добровольчому батальйону «Карпатська Січ».

Натомість охоронну структуру з боку ТОВ «Сонячний квартал» «Тризуб-Січ» уже охрестили у соціальних мережах «тітушками», а її дії розцінюють як рейдерське захоплення.

Тим часом, як стало відомо «Трибуні-Бровари», окремих депутатів, які були присутні на спірній території (Юрій Скотніков, Леонід Черепейнік, Микола Зінченко, Сергій Бойко, Вадим Мутило та Олег Шевчук) дехто з присутніх почав звинувачувати у корупції.

Схоже, події можуть продовжитися і завтра. Далі буде?..

Поділіться.

Залиште відповідь