Активісти та міський депутат «не проти забудовника, а за дерева»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 жовтня у Києві в УНІАН відбулася прес-конференція за участю броварських активістів та міського депутата з метою захисту дерев у лісосмузі на перетині вулиць Симоненка та Чорновола.

Активісти та депутат Андрій Саук почали конференцію не лише з проблеми можливої вирубки дерев біля «Лісового кварталу», а й проблеми забудови міста як такої, коли місто розбудовується, населення зростає, але при цьому не вирішується питання з переповненням дитсадків, шкіл, лікарень.

Паралельно з висвітленням ситуації на вулиці Симоненка броварчани нагадали про забудову вулиці Фельдмана, де було б логічно і доречно розширити територію лікарні. Ця окрема тема також заслуговує уваги, оскільки ливневі каналізації в тому районі в неякісному стані, і якщо забудовники почнуть там будівельні роботи та закатають ту ділянку в асфальт, то вся вода під час зливи може піти під навколишні приватні будинки.

Повертаючись до безпосередньої теми прес-конференції, юрист Анна Малиновська нагадала про ситуацію з актами обстеження за 2007 та 2016 роки земельної ділянки, яка відводиться забудовнику під будівництво багатоповерхівок та їх невідповідність один одному, що надає підстави вважати, що акт 2007 року був сфальсифікований. Також продемонстрували відео, на якому видно, як ще рік тому дерева на вулиці Симоненка випалювали невідомі особи.

Як розповіла громадський активіст і архітектор Ірина Нікітчина, громада займається цією ділянкою вже три роки. На громадське обговорення у 2013 році виносився проект зміни детального плану території. Тоді подавалася лише одна пропозиція, яка стосувалася збереження лісосмуги на всій земельній ділянці. На затвердження ж було надане зовсім інше креслення, яке пропозицій громади не врахувало і яке саме по собі було змінене. Тож, на переконання архітектора, сталася підробка документів, що є прямим порушенням закону про будівельну діяльність в частині проведення громадських слухань.

Учасники прес-конференції відповіли на запитання присутніх журналістів.

Про документи забудовника на земельну ділянку. У забудовника є майже повний пакет документів на ділянку, але ініціативна група хоче запросити ще проект зняття родючого ґрунту землі і його перенесення в інше місце, оскільки такий проект був визначений умовами оренди і початком будівництва. «Такого документу ми не бачили, і хотіли б побачити цей проект», — зазначила Нікітчина. Також, за її словами, дивним є той факт, що в архіві Земкадастру Броварів зберігається оригінал проекту землеустрою, але там відсутня сторінка його затвердження.

Учасники конференції звернули увагу, що компенсація за зрізані 127 дерев складає 304 тисячі гривень, з розрахунку на кожне дерево це виходить приблизно 2400 грн, хоча чотирьохметрове молоде дерево має вартість близько 7 тис. грн.

Активісти наголосили на тому, що на території, де будуть багатоповерхівки, дерев не залишиться, планується паркінг на 460 автомісць, а захисна зона до будинків у 50 метрів витримана не буде.

Пані Ірина зазначила, що дана земельна ділянка знаходиться в зоні ризику ґрунтових вод. Таку ділянку не бажано знищувати шляхом асфальтування, оскільки тоді виникає небезпека затоплення навколишніх приватних секторів дощовими водами.

Про оренду землі забудовником. Активісти визнали, що ТОВ «Альянс-Новобуд» платив вчасно оренду, але упродовж 9 років (з 10 можливих за угодою) не використовував ділянку за призначенням, тобто не будувався, що є підставою для розірвання договору.

Ініціативна група звернула увагу на той факт, що забудовник — ТОВ «Альянс-Новобуд» сплатив пайову участь у розмірі не 4% вартості загальної проектно-кошторисної вартості об’єкту будівництва, а лише 1,088 %. Такий факт має місце бути, оскільки виконком (ще затверджений міською радою попередньої каденції) ухвалив у грудні 2015 року рішення — «Зменшити розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари ТОВ «Альянс Новобуд» під час будівництва житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та надземними і підземними паркінгами по вул. Чорновола В’ячеслава в м. Бровари Київської області, встановивши його на рівні 1, 088 % від загальної проектно-кошторисної вартості об’єкту будівництва». А це вже свідчить, як мінімум про два факти: 1) міський голова Ігор Сапожко і «кишеньковий» виконком уже тоді знав про ситуацію і передбачав, що буде і забудова ділянки, і дерева можуть зрізати, 2) умисне затягувалося призначення складу депутатських комісій, нового складу виконкому, секретаря міської ради, неначе все робилося для того, щоб «протягнути» усі «зручні» для забудовника і влади рішення.

Не буде несподіванкою, якщо виявиться, що розмір пайової участі приблизно дорівнюватиме вартості доброчинної благодійності у вигляді облаштування скверу від забудовника.

Про те, що депутат міськради з документами про порушення закону на руках не звернувся до суду і природоохоронної прокуратури. Депутат Андрій Саук розповів, що спочатку був етап переговорів з міським головою Ігорем Сапожком і докладалися зусилля для того, щоб розв’язати проблему на рівні мера Броварів цивілізованим шляхом. Коли ж в черговий раз депутати та активісти переконалися, що з міським головою діалогу не вийде, Андрій Саук подав заяву до Броварської поліції. За словами Саука, переговори з міським головою йшли про надання забудовнику рівноцінної земельної ділянки, аби врятувати дерева лісосмуги. На уточнююче запитання журналіста, чому депутат не звернувся до суду, пан Саук зауважив, що поліція повинна розслідувати цей злочин, щоправда, потім додав, що судові позови будуть готуватися.

Про протести і боротьбу. Ініціативна група, зокрема, активіст Павло Дубленич, наголосив, що боротьба за дерева буде відбуватись винятково у законний спосіб. «Ми не виступаємо проти забудовника як такого, ми виступаємо за збереження лісосмуги», — сказав активіст. Водночас пан Дубленич наголосив, що ініціативна група не може нести відповідальність за всіх активістів, оскільки серед них є також і радикально налаштовані.

Про готовність до того, що забудовник вимагатиме компенсацію за оренду, зокрема, кошти за басейн «Хвиля» на ТоргмашіЗа часів головування міською радою Віктора Антоненка, басейн «Хвиля», який на Торгмаші, в районі ЗОШ №2 знаходився в приватній власності, потім його викупили і передали у комунальну власність. Зробило це ПП «Делавер», яке є партнером ТОВ «Альянс-Новобуд». На запитання журналіста про те, чи готова ініціативна група до вимог забудовника щодо компенсації за сплачену оренду, за викуп басейну «Хвиля», оплата якого була оформлена як інвестиційний внесок у місто, депутат Саук знову наголосив — можна говорити із владою та забудовником про те, щоб надати «Альянсу-Новобуду» рівноцінну земельну ділянку замість тієї, на якій знаходяться дерева.

Тим часом, ініціативна група «СТОП Будівництву на Симоненка-Чорновола» організовує інформаційну акцію 14 жовтня у парку «Перемога». Як повідомив «Трибуні-Бровари» один із організаторів, громадський активіст Олег Коваленко, о 12.00 буде створена відкрита локація, на якій розповідатимуть про ситуацію та роздаватимуть буклети.

Головна мета акції — привернути увагу якомога більшої кількості населення до проблеми. Тим більше, що на святкуванні Покрови  та Дня захисника України очікується в центрі міста багато людей.

Поділіться.

Залиште відповідь