«Альянсінвестбуду» дозволили почати проектні роботи в рамках будівництва на Гагаріна, 21

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Забудовник території по вулиці Гагаріна, 21 «Альянсінвестбуд» звернувся до міського голови Ігоря Сапожка, аби той визначив замовника по розробці проектної документації по проекту будівництва під’їзної частини від вулиці Гагаріна до ЗОШ №7. Фінансування робіт при цьому забудовник гарантує взяти на себе. Виконавчий комітет 25 липня своїм рішенням надав функції замовника Управлінню ЖКГ.

Ситуація виглядає неоднозначною, зважаючи на те, що на засіданнях депутатської робочої групи забудовник запевняє, що жодного передпроектного бачення щодо об’єкту будівництва 6-поверхового офісного центру у нього ще немає.

Під час засідання 25 липня виконавчий комітет ухвалив рішення «Про надання функції замовника на проектування об’єкту будівництва «Влаштування з’їзду з вулиці Гагаріна до Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7».

У ході обговорення питання з’ясувалося, що ТОВ «Альянсінвестбуд» звернувся до Броварської міської ради з листом, аби профільні управління і відділи зайнялися розробкою проекту будівництва об’єкту проїзду від вулиці Гагаріна до школи. Як говориться у проекті рішення, лист надійшов 10 липня 2017 р. Оплату робіт по проектній документації забудовник у листі гарантував.

Нагадаємо, свого часу, ще в 2013 році депутатський корпус VI каденції надав земельну ділянку площею 23 сотки спочатку «Альянсінвестбуду» в оренду, а потім продав. На інвестиційній раді у кінці травня було підтримано проект будівництва біля магазину АТБ 6-поверхового офісу та визначено пайовий внесок у розмірі 10%, а вже через місяць у рамках підготовки до будівництва зрізали більше двох десятків дерев. За кілька днів після «лісоповалу» мешканці навколишніх будинків зібрали підписи проти майбутньої забудови, а результатом зустрічі з міським головою стало створення робочої групи з вивчення ситуації.

Як пояснив під час засідання міський голова Ігор Сапожко, своїм рішенням виконком визначає замовником проектування об’єкту будівництва Управління житлово-комунального господарства, але на розробку проектної документації, як потім і на реалізацію проекту, кошти з міського бюджету не витрачатимуться.

«Ми хочемо в цьому великому процесі теж контролювати певні процеси. Щоб контролем по розробці проекту будівництва займався не забудовник, а Управління ЖКГ», — заявив Ігор Сапожко.

На зауваження журналістів, що забудовник на засіданнях робочої групи не надав жодних передпроектних пропозицій та візуалізації бачення проекту будівництва, а також на запитання, чи бачило Управління ЖКГ передпроектні пропозиції від «Альянсінвестбуду», Сапожко зауважив, що він бачив лише ту презентацію, яка була на інвестиційній раді наприкінці травня.

Мер Броварів запевнив, що виступаючи замовником, Управління ЖКГ врахує позицію і ЗОШ № 7 щодо заїзду до неї збоку вулиці Гагаріна, і позицію мешканців навколишніх будинків.

Зазначимо, що на засідання робочої групи 5 липня представник забудовника, колишній депутат Броварської міської ради Олександр Михайлов жодного передпроектного бачення не надав, а на зустріч 14 липня пан Михайлов і взагалі не з’явився, пославшись на занятість, щоправда, членам робочої групи було надано багато документації, з якою потрібно було ще розбиратися.

На зустріч 19 липня робоча група просила забудовника представити візуалізацію своїх намірів, аби члени робочої групи та громадськість могли побачити межі запланованої забудови, межі приватної земельної ділянки ТОВ «Альянсінвестбуд» та варіанти підходу та під’їзду до школи, сусіднього будинку за номером 23, організації паркування та наміри щодо будівництва проїзду до вул. Гагаріна.

Проте жодної візуалізації намірів забудовника присутні не побачили. Директор товариства Олександр Михайлов повідомив, що знайомити присутніх поки що немає з чим, оскільки проекту майбутнього будівництва ще немає. Передпроектну пропозицію, представлену на засіданні інвестиційної ради в травні, забудовник також не надав. Пан Михайлов зазначив, що певні напрацювання є в ескізах, але надавати інформацію широкому загалу у такому вигляді було б некоректно. Лист же на ім’я міського голови Ігоря Сапожка з проханням визначити замовника робіт «Влаштування з’їзду з вулиці Гагаріна до Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступеню № 7» від депутата Олександра Михайлова датований … 7 липня. Тобто за 12 днів до робочої групи.

Тоді ж під час засідання 19 липня з’ясувалося, що управління архітектури і містобудування вже видало містобудівні умови та обмеження забудовнику для початку проектних робіт.

Як бачимо, поки забудовник та чиновники управлінь та відділів на засіданнях депутатської робочої групи не надають жодної конкретики щодо проектних робіт, процес підготовчих робіт уже йде на повну.

Як заявив на засіданні виконкому міський голова Ігор Сапожко на уточнюючі запитання журналістів, він не несе відповідальності за процесами, пов’язаними з діяльністю робочої групи, і порадив звертатися за коментарями до голови робочої групи, секретаря міської ради Петра Бабича. Водночас Сапожко заявив, що може звернутися до забудовника, аби той надав робочій групі візуалізацію проектного бачення.

Зазначимо, що взяти коментар у секретаря міської ради Петра Бабича не вдалося: абонент не брав слухавки. Заступник міського голови Олександр Резнік так прокоментував ситуацію для «Трибуни-Бровари»:

— Я зустрічався із директором ТОВ «Альянсінвестбуду» Олександром Михайловим і задавав запитання: «Чому на засідання робочої групи Ви не приносите ті напрацювання, які були озвучені на інвестиційній раді (кінець травня — прим. Т. Б.)? Пан Михайлов повідомив, що зараз він підготує нову візуалізацію проекту будівництва і надасть на найближче засідання робочої групи.

На інвестиційній раді було ухвалене рішення, що будівельні роботи будуть можливі за умови влаштування проїзду від вулиці Гагаріна до школи, саме цим зараз забудовник займатиметься. Від себе додам, що я не в захваті від цієї забудови.

Також Олександр Резнік запевнив, що міський голова Ігор Сапожко дотримається слова і жодних підготовчих робіт до будівництва офісу не розпочнеться, поки депутатська робоча група не проведе вивчення ситуації.

В Управлінні ЖКГ «Трибуну-Бровари» запевнили, що подібна практика існує, коли замовниками проектів виступають профільні управління та відділи, а роботи фінансуються не з бюджету, а за кошти спонсорів.

Дата наступного засідання робочої групи поки що не визначена. Не виключено, що воно буде «виїзним», тобто на території перспективної забудови.

Поділіться.

Залиште відповідь