Андрій Василенко: «Питання по Семенову вирішуватимемо наступного тижня»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За підсумками 11 та 12 сесій міської ради є факт: дві фракції — «Свобода» та «Солідарність» — ухвалили рішення: трьох депутатів — Василя Кочубея, Олексія Здоровця та Юрія Чередника виключити зі своїх лав.

Увагу привернув факт, що ще один депутат «демократичних сил» також увійшов до «коаліції мосту» і голосував усупереч своєї фракції та на користь міського голови Ігоря Сапожка. Йдеться про депутата Максима Семенова («Самопоміч»).

Проте, на відміну від вищезгаданих фракцій, Семенова не виганяли з зали, не обливали «зеленкою», не називали «тушкою» (звичайно, будь-які силові методи це апріорі неправильно), але публічно щодо дій свого депутата «Самопоміч» не робила жодних заяв. Логічно, що видання «Трибуна-Бровари» звернулася до голови фракції «біло-зелених» Андрія Василенка з проханням дати оцінку діям депутата і розповісти — якою буде реакція фракції на ці дії.

— Які у вас залишилися враження від двох останніх сесій?

— На останній мене не було. Так вийшло, що у мене були важливі зустрічі. Вже потім я спостерігав за коментарями.

Щодо передостанньої сесії, то враження прості: був стандартний сценарій, за яким Ігор Васильович (Сапожко, міський голова — прим. Т. Б.) захотів узурпувати всю владу у місті в своїх руках і показати всім, що він може купувати голоси, може переманювати, примушувати.

Моя позиція: будь-яка узурпація влади завжди викликає агресію. Те, що відбулося на останній сесії (12-й позачерговій — прим. Т. Б.) — це зворотна реакція і агресія.

Такі методи — точно не мої, не співпадають з моїм світоглядом. Але можу це зрозуміти. Настільки відбувся жорсткий метод захоплення влади, що це призвело до ось таких наслідків.

Чесно кажучи, настільки в тому, що сталося, аналогії з Януковичем! Навіть при тому, що рівень набагато нижчий, а реакція набагато швидша. Чи зробить з цього висновки мер Броварів? Зараз складно сказати. Час покаже.

— Позиція одного із депутатів вашої фракції Максима Семенова у питаннях, які стосувалися реконструкції мосту на Торгмаш та кадрових призначень — Лариси Виноградової на посаду заступника та Костянтина Кузнєцова на посаду керуючого справами виконкому — відрізнялася від загальної позиції фракції «Самопоміч». Випадковість?

— Складно коментувати. Це точно не випадковість.

Ми збиралися фракцією, взяли з Максима пояснення. Він знав, що голосує всупереч рішення фракції, проголосував на власний розсуд.

Ми вислухали мотиви Семенова. Особисто мені вони не зрозумілі. Питання по його членству або не членству у фракції ухвалюватиметься на наступному тижні.

Ми не робимо швидких кроків, як зробила «Свобода» або «Солідарність», але на наступному тижні вирішуватимемо питання його перебування у фракції.

— Чи готова фракція «Самопоміч» нести відповідальність за рішення депутата Максима Семенова?

— Звичайно. Максим поки що є членом команди, і те, як він голосував, є частиною відповідальності на кожному члену фракції.

Ми всі разом про щось домовлялися, всі разом створювали цю команду, через те відповідальність на кожному з нас — і членах фракції, і членах партії. Саме тому ми зараз спілкуємося, обговорюємо ситуацію. Але не приймаємо швидкі рішення. Хочемо дати кожній людині, яка зробила помилку (або не помилку, а свідомий вибір), подумати і дати свої пояснення. І вже після цього робити висновки, які будуть впливати на подальшу роботу самої фракції. Думаю, це буде зроблено на наступному тижні, можливо, у четвер.

— Теоретично допускається, що Семенов залишиться у фракції?

— Я не готовий так сказати. Я не хотів би виносити це на загал. Знаю настрої команди. Але у нас є свої процедури, ми справді щиро хочемо дати можливість висловитися.

Є один із варіантів: можливість залишитися в команді, але не залишитися у фракції і скласти депутатський мандат. Це може бути вчинок чесної людини.

Зараз ми розглядаємо різні варіанти, але не спішимо з остаточними висновками.

Поділіться.

Коментарі закриті.