«Беня» – без 5 хвилин офіцер, був найвмотивованішим бійцем»: честь і слава полеглому Захиснику з Броварів Артему Бабичу
0Бабич Артем Анатолійович
Важко і боляче бути на прощаннях із загиблими земляками. А їх не меншає, адже війна триває. Вона забирає в українців найрідніших – чоловіків/дружин, батьків/ матерів, братів/ сестер. Броварець Артем Бабич не дожив до свого 35- річчя рівно два місяці – його вбила росія за те, що він хотів жити на своїй, українській землі, говорити рідною мовою.
…На майдані Свободи в Броварах був нескінченний потік болю і сліз: на прощання з полеглим прийшли рідні, друзі, побратими, знайомі і незнайомі містяни. Мама, брат та дружина побивалися над тілом загиблого, адже ніколи вже не побачать свого найріднішого і найкращого…
Артем народився в Броварах, навчався в школі (ліцеї) №2, вивчився на кухаря.
Коли в Україну прийшла війна, яку в 2014 р. назвали АТО, молодий хлопець пішов на фронт. Після демобілізації долучився до місцевого ТРО, а коли почалося повномасштабне вторгнення росії, разом із побратимами 136-го батальйону першим став на захист Броварів та Броварщини. Зі своїм батальйоном сержант, командир стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти 136-го батальйону Артем Бабич був в Куп’янському районі, що на Харківщині, до останнього…
Студент заочної форми навчання Державного університету «Житомирська політехніка», Артем поєднував навчання зі службою, мріяв про майбутнє, сповнене можливостей і розвитку. Спілкування з ним завжди було сповнене теплом та оптимізмом, згадували його однокурсники. У червні 2025 року Артем Анатолійович мав отримати омріяний диплом бакалавра, він прагнув здобути вищу освіту, щоб продовжити кар’єру у військовій сфері – мріяв й надалі служити Україні.
«Беня» був один із найвмотивованіших бійців, – розповів журналістам «Трибуни» командир роти, заступник комбата 136-го батальйону Вадим Мутило ( «Відень»). – Артем довгий час був командиром відділення, потім його призначили командиром взводу. Він заочно навчався і ось мав отримати звання офіцера… Він із тих, хто завжди підставляв побратимам плече і ніколи не відмовлявся йти на найскладніші завдання».
Артем Бабич – сержант, командир стрілецького взводу стрілецької роти. Захисник загинув 31 березня 2025 року під час виконання бойового завдання поблизу н.п. Кіндрашівка Куп’янського району Харківської області.
Із того, що відомо, командир взводу Артем Бабич під час виконання бойового завдання разом із побратимом прийняв бій, під час якого Захисники отримали осколкові поранення ніг, «Беня» – обох…
Під час прощання командир роти «Відень» зазначив, що Україна втратила справжнього патріота, воїна, щиру людину. У прощальному слові побратими наголосили, що «Беня» був тим бійцем, на яких тримається фронт – справжнім побратимом, прикладом для всіх воїнів, золотою людиною.
Говорили військові і про значний вклад піхотипців задля мирного життя та закликали присутніх пам’ятати, якою ціною даються сонячні мирні дні.
Був…Це страшне слово БУВ… Легких Вам хмаринок, Артеме Анатолійовичу.
Вічна пам’ять, слава і честь, щирі співчуття рідним та близьким загиблого Захисника.
6 лютого 2026 року в Броварах на Торгмаші на вул. Олімпійська, 7 відкрили пам’ятну меморіальну дошку на будинку, де жив Артем Бабич.



