Бізнесмени, які співпрацюють із Сапожком, отримали сигнал, що ситуація під контролем

Pinterest LinkedIn Tumblr +

31 травня Броварська міська рада обрала на посаду секретаря міського голови Петра Бабича (УКРОП).

Видання «Трибуна-Бровари» попросила проаналізувати ситуацію як експерта, колишнього депутата міської ради (2006-2010), політичного оглядача телеканалу “ТБ-7”  Анатолія КРИВОНОСА.

— Пане Анатолію, наскільки важлива для міста ця подія і яке значення вона має для політичного життя Броварів?

— Міський голова пан Ігор Сапожко значно посилив свої позиції.

Це свого роду певний рубікон, пройдений в протистоянні з депутатською опозицією.

На мою думку це значна поразка депутатів з «демократичного табору».

Обрання «свого» секретаря дозволить пану Сапожку і надалі нарощувати свій вплив на депутатський корпус, а опозиції доведеться значно тяжче відстоювати свої інтереси на сесійних засіданнях. По суті, депутатів чекає чергове випробовування своїх політичних поглядів.

— Наскільки на сьогодні посада секретаря міської ради у Броварах є важливою? Чи можна передбачити стратегічний розвиток міста і міськради у зв’язку з таким призначенням?

— Посада секретаря міської ради у Броварах є не просто важливою, а архіважливою, якщо згадати, за яких умов Ігор Васильович почав виконувати обов’язки міського голови. Тим більше, що до останнього часу жодна з команд не мала дієвої більшості у раді, шалька політичних терезів могла коливатися в обидва боки.

Бізнесмени які співпрацюють з міським головою отримали сигнал, що ситуація під контролем. Але таких скандальних рішень, як це було із 94 га. землі Радіопередавального центру, уже не буде, оскільки депутатський корпус уже зовсім не той і на неправомірні рішення уже не піде.

— Багато говорилося про те, що секретар може стати в. о. міського голови і навколо нього може бути збудована майбутня виборча кампанія на посаду міського голови. Особливо, на тлі чуток, що Ігор Васильович може йти у народні депутати від «Батьківщини». Бабич може стати такою фігурою?

— Ігор Сапожко і Петро Бабич — обоє вихідці із політичної партії ВО «Батьківщина». Досвідчені політичні гравці. Останній очолював Броварську районну організацію ВО «Батьківщина».

Варто зазначити, що Володимир Майбоженко — голова Київської обласної організації «УКРОП», перед тим очолював Київську обласну організацію ВО «Батьківщина», з яким Сапожко разом починав політичну кар’єру в даній партії.

Я так розумію, на рівні області було гарантовано бажання спільної співпраці без «кидків». А нещодавній візит Юлії Тимошенко до Броварів і зустріч із Сапожком, вказує на те, що ведуться певні домовленості, щодо висунення пана Сапожка кандидатом в народні депутати по Броварському виборчому округу від ВО «Батьківщина».

На сьогодні Тимошенко не має кандидата, який би міг вигравати.

— Чи можна якось проаналізувати — чому вибір Сапожка пав саме на Бабича? Що в ньому є такого, що потрібно міському голові і немає в інших кандидатів? Чи стане Бабич об’єднуючою кандидатурою між міським головою і депутатським корпусом?

— В чому допоможе Бабич Сапожку, так це в переманюванні депутатів в про-мерський табір.

На жаль, мушу констатувати, що особисті амбіції депутатів від ВО «Свобода» зіграли визначальну роль у втраті більшості депутатами від демократичних партій, що далі і продовжується.

— Як охарактеризувати вчинок Сапожка щодо Здоровця? Це можна назвати «зливом»?

— Політично незрілий, без досвіду політичної і апаратної боротьби, секретар Олексій Здоровець не міг скласти достойної конкуренції досвідченому Сапожку.

Моє припущення, що Здоровець почав свою гру, не маючи політичної підтримки в жодному з депутатських таборів, чим дав привід Сапожку для його миттєвої заміни.

Здоровець не став людиною мера. Хто-хто, а Сапожко знає, що в такий момент час гаяти не можна, та й обрання секретаря від «Свободи» не принесло свободівських депутатських багнетів в мерську скарбничку. Принесло хіба що головний біль під час проведення сесій.

Політична кар’єра Олексія Здоровця, не розпочавшись, мабуть, так і закінчиться. Відстоювання в судах незаконність його зміщення з посади секретаря можливе, але кому цікаво витрачати гроші на вітер.

Подальший розвиток прогресивних процесів не зупинити. Хай би як не намагалася стара команда мера Сапожка — це питання часу.В значній мірі тепер все залежить від депутатів демократичної опозиції — на скільки вони самовіддано будуть боротися за інтереси громади міста. Часом і один у полі воїн.

Поділіться.

Коментарі закриті.