Близько 50 тонн невідомої хімічної речовини з неприємним запахом висипали у Красилівці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Красилівці люди скаржаться на неприємний запах від великої кількості речовини поки що невідомого походження, яку хтось висипав з у районі новобудов по вулиці Павленка. 

Перші скарги до місцевої влади почали надходити наприкінці березня. На місці сільський голова Раїса Нагібіна переконалася, що факт має місце і одразу викликала представників ДСНС та інших служб.

«Речовина сірого кольору, здалеку схожа на гранвідсів. Але зблизька стає зрозуміло, що це не так, що це якісь, напевно, відходи від виробництва. Є в ній подрібнені, схожі на пластмасові, залишки. Має справді досить відчутний неприємний запах», — розповіла Раїса Леонідівна на комісії з надзвичайних ситуацій Броварської РДА, яка відбулася 4 квітня під головуванням заступника голови Юрія Плаксі.

Речовини ввезено досить багато. Висипали у дві більші, і дві менші купи. Зрозуміло, що привозили вантажівкою. Деякі місцеві жителі говорять про КАМАЗ червоного кольору. Після візуального огляду працівники ДСНС  зробили припущення, що цієї речовини може бути до 50 тонн.

Під час наради, у якій взяли участь також і представники поліції, обговорили і намітили ряд заходів щодо виправлення ситуації. Насамперед потрібно знати, що це за речовина, її хімічний склад, наскільки небезпечною вона є. Таке дослідження може зробити обласна екологічна інспекція, яку й вирішили залучити якнайоперативніше. Представник поліції висловив побажання, щоб працівники поліції працювали на місці одночасно зі спеціалістами з облінспекції, аби пришвидшити потім процес пошуку винуватців цього правопорушення, джерело виробництва речовини.

Зрозуміло, що наступним і, напевно, найголовнішим питанням є проблема утилізації. Хіміки ДСНС, а цей загін розташований у Білій Церкві, мусять визначити, куди і як транспортувати дану речовину. Постає питання фінансування, котре, скоріше за все, ляже на плечі місцевих бюджетів. Допоки поліція не знайде винуватців. Якщо, звичайно, знайде.

Поки навіть приблизно важко сказати, скільки коштуватиме питання утилізації. Юрій Плакся зауважив, що комісія визначиться з цим аспектом, коли буде зібрана вся необхідна інформація.

У зв’язку з тим, що місце знаходження речовини розташоване неподалік житлових будинків, ще одним рішенням комісії є  дослідження якості питної води у цьому мікрорайоні села.

Анатолій  Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь