Бойка відпустили на час слідства під підписку про невиїзд. Реакція депутатів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щойно Печерським судом Києва було ухвалено рішення — депутата Броварської міської ради Сергія Бойка, якого уночі було затримано, звільнити прямо у залі суду.

Щоправда, як уточнив у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» лідер партійної фракції «Свобода» у Броварській міській раді Олег Шевчук, йдеться лише про те, що його відпустили під підписку про невиїзд на час слідства.

шевчук

Нагадаємо, що в контексті подій 31 серпня під Верховною Радою Сергію Бойку могли інкримінувати статтю 294 ст. 2 Розділу ХІІ КК України «Масові заворушення», яка передбачала позбавлення волі від 8 до 15 років.

Відзначимо, що на подію відреагували і депутати Броварської міської ради. Так, депутат від БПП «Солідарність» Сергій Батюк заявив: «Своїх не кидаємо. Разом і до кінця».

батюк

Ще один депутат міської ради Юрій Чередник зазначив, що депутати «революційних сил» ще минулої каденції багато у чому розділяли погляди «Свободи» і зараз підтримуватимуть «до останнього».

чередник

«У патріотичній боротьбі, а також за інтереси громади міста, проти корупції та бюрократизму ми були разом зі «Свободою». Ми добре пам’ятаємо справи щодо Парку Перемоги і як вони були сфабриковані тодішньою владою. Ось і сьогодні дивлячись на послідовність подій, ми підтримуємо наших колег — депутатів зі «Свободи». Розслідування повинно пройти чесним і об’єктивним. Якщо людина винна, то слідство повинно мати усі для звинувачення необхідні докази. Але якщо слідство базується на припущеннях, то тоді можна говорити про певну сфабрикованість справи. Будемо підтримувати Сергія до останнього», — сказав Юрій Чередник.

Також відзначимо, що до Києва приїхала підтримати Сергія Бойка у повному складі депутатська фракція Броварської міської ради “Свободи” — Олег Шевчук, Василь Кочубей та Олексій Здоровець, а також декілька депутатів від БПП «Солідарність».

Сам Бойко при виході із суду заявив про те, що не очікував такої великої підтримки (під будівлю Печерського суду прибуло кілька сотень людей). Також Сергій у своєму імпровізованому виступі заявив про те, що потрібно не забувати і про інших людей, які є політв’язнями і наголосив на тому, що потрібно встановлювати націонал-революційну диктатуру. Остання його думка викликала серед активістів неоднозначну реакцію.

сергій-2

Тим часом у коментарі виданню «Трибуна-Бровари» Сергію Бойку висловили перші номери у Броварській міській раді по списках БПП «Солідарність» Євген Гредунов та «Самопомочі» Андрій Василенко (хоча обидва висловили свою особисту позицію, а не фракцій).

гредунов

«За плечима у Сергія вже були Майдан, фронт, поранення. Очі горіли натхненням та вірою в зміну життя. Патріотична готовність до активної боротьби та навіть самопожертви.

Виявилось, що багато років, як я знаю родину Сергія. Ще до його появи. Чудові, порядні, прості люди, відверто віддані Україні.

Вірю, що поганому його ніхто ніколи не вчив. Вірю в відвертий патріотизм Сергія та його майбутнє, як учасника розбудови вільної заможної України», — сказав Євген Гредунов.

василенко

«Категорично засуджую політично мотивовані переслідування. Прикметно, що заарештували його не підчас установчої сесії в присутності громади, а підступно.

Нажаль присутнє відчуття дежавю з накалом ситуації дворічної давнини.

Знову силові структури замість охорони спокою громадян займаються репресіями та виконанням політичних замовлень влади», — зазначив Андрій Василенко.

Ще один депутат, лідер фракції УКРОП у Броварській міській раді Петро Бабич прокоментував ситуацію дещо стриманіше: «Потрібно провести об’єктивне розслідування ситуації, адвокати Сергія Бойка повинні отримати доступ до матеріалів справи. Лише тоді можна робити якісь заяви», — сказав Бабич.

бабич

Зазначимо, що зараз невідомо — скільки триватиме слідство. Сам Бойко у розмові з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» заявив про те, що про жодні терміни, скільки потрібно знаходитися на підписці про невиїзд, йому не повідомили.

В той же час у розмові з кореспондентом видання депутат Броварської міської ради Юрій Чередник звернув увагу на те, що мер Броварів Ігор Сапожко, як голова Броварської міської ради, повинен направити резолюцію від міської ради про те, що слідство щодо депутата Сергія Бойка повинно пройти об’єктивно і неупереджено.

Фото — “Маєш право знати” та Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.