Ботулізм у Броварах: через неякісні продукти жінка потрапила до лікарні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах за попередніми даними зафіксований один випадок захворювання на ботулізм. Ця тема стала однією з найголовніших на традиційній оперативній нараді виконавчих органів влади у понеділок 16 січня.

Як розповів в. о. начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Броварському районі Володимир Ситюк, інформація надійшла у телефонному режимі як попередній діагноз. Хвора — Єфремова Тетяна В’ячеславівна, 34 роки.

Ботулізм лат. botulus — ковбаса) — гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum. Хвороба характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишечника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю. (Вікіпедія)

Зі слів матері хворої (сама жінка не може поки що розмовляти), продукцію вони закупляли на оптовій базі (колишня овочева база). Була створена комісія, яка виїхала на місце і проводила розслідування.

А ось завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕСУ Віталій Прокопенко упродовж теми випадку захворювання на ботулізм, розповів, що усі продукти були придбані і вживалися на Святий вечір (тобто, перед Різдвом 7 січня). За словами фахівця, статистика летальних випадків така: у минулому році було зафіксовано 154 випадки, з них 18 — виявилися смертельними. Хвора зараз перебуває у тяжкому стані в обласній лікарні.

Про те, що ботулізм дуже тяжке захворювання, наголосив головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк, який також зазначив, що зараз є така проблема, як приймання медичними закладами тяжко хворих та їх транспортування з одного закладу в інший.

Валентин Багнюк

Зокрема, пан Багнюк розповів, що упродовж трьох днів довелося залучати усі наявні ресурси для того, щоб перевезти жінку до спеціалізованого відділення області. Як доказ наявності такої проблеми, пан Багнюк розповів, що у Бобровицьку районну лікарню (Чернігівська область) потрапила жінка з діагнозом — лептоспіроз. Її возили по столичних кількох лікарнях, ніде її не приймали і, у підсумку, привезли до Броварів. «У Києві ніхто не хотів приймати. Її привезли до Броварів і просто доставили до приймальні нашої лікарні. Зараз вона в реанімації, у тяжкому стані», — розповів Багнюк.

Також пан Ситюк проінформував, що захворюваність у навчальних закладах на грип та ГРВІ складає 11,1% від загальної кількості учнів, а в дошкільних навчальних закладах складає 6,2%. Такі показники, як наголосив у своїй доповіді Віталій Прокопенко, свідчать про те, що захворюваність на грип та ГРВІ суттєво зменшилася у порівнянні з попередніми двома тижнями.

«Закриття шкіл, канікули та свята сприяли тому, що показники захворюваності зменшилися ще на 20% у порівняні з попереднім тижнем і зафіксовано загалом 534 звернення. Це найнижчий показник за останні два місяці, і навіть найнижчий, ніж на початку епідемії. Дітей захворіло 257, з них 11 госпіталізовано», — розповів пан Прокопенко.

Відзначимо, що від 13 січня міським головою Ігорем Сапожком було видане розпорядження «Про утворення робочої групи щодо розслідування випадку захворювання на ботулізм».

До неї увійшли:

Приказчик Петро — начальник відділу НС та ЦЗН, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами,голова робочої групи;

Феденко Стефанія — начальник відділу з питань торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки Броварської міської ради, секретар робочої групи;

Вакарчук Олександра — начальник відділу Держпродспоживслужби в Броварському районі ГУ Держпродспоживслужби у Київській області (за згодою);

Пилипенко Тетяна — головний спеціаліст спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста;

Прокопенко Віталій — завідувач Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦДСЕСУ (за згодою);

До 17 січня Держпроспоживслужба за результатами перевірки повинна відзвітуватися про роботу комісії.

Коментар Віталія Прокопенка ексклюзивно для «Трибуна-Бровари» про ситуацію із харчовим отруєнням.

Поділіться.

Залиште відповідь